2
17:50

Τελικό αποτέλεσμα στο ΕΑΚ... Ολυμπιακός Βόλου – Καλαμαριά 3-2.

17:50

90'+4: Σουτ του Σουλίδη, στα χέρια του Κολίτσι η μπάλα.

17:49

Τελευταίες στιγμές στο ΕΑΚ, πιέζει η Καλαμαριά.

17:47

90'+1: Ο Πινάρες εκτελεί το φάουλ, η μπάλα ψηλά.

17:47

90': Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:47

Είναι σε εξαιρετική θέση στον άξονα...

17:46

Ο Βρονταράς βγαίνει με την μπάλα στα χέρια εκτός περιοχής και φάουλ για τον Ολυμπαικό Βόλου.

17:43

87': Κλείνει τις αλλαγές της η Καλαμαριά... Στο ματς ο Καράμπελας, εκτός ο Δήμου.

17:42

86': Από γέμσιμα του Κατσιαρού ο Μακρυδημήτρης παίρνει κεφαλιά προς τα πίσω άθελα του, ο Κολίτσι μπλοκάρει σταθερά.

17:39

83': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου... Στην θέση του Κούτσι ο Διαμαντόπουλος.

17:37

81': Κάρτα και στον Ολίσε ο οποίος ζήτησε τον λόγο από τον Μπιτάνγκ.

17:37

81': Κάρτα στον Μπιτάνγκ για σκληρό μαρκάρισμα.

17:36

Δέκα λεπτά ακόμα, όλη η Καλαμαριά μπροστά.

17:36

80': Στην θέση του Ακασού ο Σουλίδης για την Καλαμαριά.

17:35

80': Απειλεί η Καλαμαριά με μονοκόμματο σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα γλείφει το δοκάρι του Κολίτσι.

17:35

Η μπάλα βρίσκει στον ώμο του αμυντικού του Ολυμπιακού Βόλου. Στο 79' αυτή η αμφισβητούμενη φάση.

17:34

Ζητάνε πέναλτι οι της Καλαμαριάς...

17:33

Εκτελεί ο Γαλανόπουλος, βγάζουν όπως όπως οι γηπεδούχοι που αμύνονται μαζικά πλέον.

17:33

77': Κόρνερ για την Καλαμαριά.

17:31

76': Στην αμέσως επόμενη φάση, σέντρα Γκέσιου από δεξιά, κεφαλιά Τσούτση, άουτ η μπάλα. Απειλεί η Καλαμαριά.

17:31

75': Ο Γκέσιος μπαίνει επικίνδυνα στα καρέ του Ολυμπιακού Βόλου από δεξιά, το γύρισμα του δεν είναι καλό.

17:27

Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο στο ΕΑΚ, πάντα 3-2 ο Ολυμπιακός Βόλου που από το 63' παίζει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπάρμπα.

17:23

67': Αλλαγή κάνει και η Καλαμαριά. Εκτός ο Νατσιόπουλος, μέσα ο Γκέσιος.

17:23

67': Στην θέση του Νικολιά ο Κεσίδης για τον Ολυμπιακό Βόλου.

17:22

66': Συρτό παράλληλο γύρισμα του Μπιτάνκ από δεξιά, ο Κούτσι δεν μπορεί να προλάβει και ο Μπερτέν καθαρίζει.

17:22

65': Κάρτα στον Βασίλη Παπαδόπουλο για μαρκάρισμα στον Πινάρες.

17:20

Σωστή... Ο Μπάρμπας ανατρέπει τον αντίπαλο του με σκληρό μαρκάρισμα από πίσω και βλέπει δεύτερη κίτρινη.

17:19

63': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

17:18

Έχει πάρει φωτιά το ματς στο ΕΑΚ, με τρία γκολ σε τρία λεπτά. Να δούμε αν έχει νέα ''απάντηση'' η Καλαμαριά.

17:18

60'. Κίτρινη στο Νατσίόπουλο.

17:17

Ο Μπιτάνγκ αυτή την φορά βρέθηκε στα καρέ της Καλαμαριάς μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και με δυνατο, διαγώνιο σουτ γράφει το 3-2 σε χρόνο... dt.

17:16

59': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

17:14

Άμεση απάντηση! Ο Ζέρης πασάρει στον Μέζα, αυτός σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, ο Βρονταράς δεν μπορεί να πλοκάρει και ο Μακρυδημήτρης που παίρνει το ριμπάουντ από κοντά ισοφαρίζει.

17:13

57': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ!

17:12

Τραγικό λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου με τον Μπάρμπα να πουλά την μπάλα, ο Παπαδόπουλος βρίσκει τον Τσούτση και αυτός σε κενη εστία γράφει το 1-2.

17:12

56': ΓΚΟΛ η ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ!

17:11

55': Κάρτα βλέπει ο Μπάρμπας για κράτημα στον Βασίλη Παπαδόπουλο.

17:09

Ο Ολυμπιακός Βόλου κυκλοφορεί την μπάλα αλλά του λείπει η τελική πάσα.

17:06

Κοντά και σε δεύτερο γκολ εδώ η Καλαμαριά και μάλιστα με διπλή χαμένη ευκαιρία.

17:05

49': Τεράστια ευκαιρία! Το κόρνερ εκτελέστηκε, κεφαλιά του Δήμου, ο Κολίτσι του λέει όχι, η μπάλα όμως φτάνει στον Τσούτση που πλασάρει από κοντά, νέα επέμβαση του Κολίτσι...

17:05

49': Κόρνερ για την Καλαμαριά.

17:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ΕΑΚ.

17:01

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου πριν την έναρξη του β' μέρους. Εκτός ο Μαρτίνεθ, μέσα ο Μέζα.

16:58

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

16:45

Ημίχρονο στο ΕΑΚ... Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Καλαμαριάς 1-1.

16:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

16:44

Μετά από μια μικρή διακοπή αφού ο Ακασού ήταν στο έδαφος με τραυματισμό το ματς ξεκινά και πάλι.

16:41

43': Οβίδα του Μπιτάνγκ εκτός περιοχής, έξω η μπάλα. Πιέζει τώρα ο Ολυμπιακός Βόλου.

16:41

42': Και νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Κάθετη πάσα του Νικολιά, ο Ζέρης φάτσα με τον Βρονταρά πλασάρει άουτ!

16:40

42': Απαναντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός Βόλου... Εκτέλεση φάουλ από δεξιά, ο Κούτσι γυρίζει με κεφαλιά πάσα παράλληλα, νέα κεφαλιά του Μπάρμπα, ο Βρονταράς μπλοκάρει.

16:37

38': Και νέα τεράστια ευκαιρία για την Καλαμαριά! Ο Ευσταθίου με όπλο την ταχύτητα του τσιμπά, ξεφεύγοντας από τον αντίπαλο του, βρίσκεται φάτσα με τον Κολίτσι, πλασάρει αλλά ο Μακρυδημήτρης πριν η μπάλα περάσει την γραμμή διώχνει σωτήρια.

16:36

Έξαλλος ο Νίκος Παντελής, ζητά από τους παίκτες του να ξυπνήσουν!

16:35

Τεράστια ευκαιρία για τους ''πόντιους'' για ανατροπή από... ημίχρονο.

16:35

Σέντρα Γαλανόπουλου από δεξιά, ο Τσούτσης μόνος, ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι παίρνει την κεφαιά αλλά βλέπει την μπάλα να σταματά στην εξωτερική μεριά του δεξιού δοκαριού του Κολίτσι.

16:35

36': ΔΟΚΑΡΙ η Καλαμαριά!

16:31

Χαμηλά εκτελεί ο Πινάρες και ο Τσούτσης απομακρύνει.

16:30

32': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου...

16:29

30': Απευθείας τελικά εκτελεί ο Πινάρες, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

16:28

30': Φάουλ για τον Ολυμπιακό Βόλου σε καλή θέση για ενα γέμισμα, για να δούμε.

16:26

Σέντρα από αριστερά του Κατσιαρού, ο Κολίτσι κάνει λάθος εκτίμηση της φάσης με άστοχη έξοδο και ο Ευσταθίου με πλασέ στην κίνηση ισοφαρίζει.

16:26

27': ΓΚΟΛ η ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ!

16:25

26': Ο Τσούτσης βρίσκει λίγο χώρο εκτός περιοχής, δοκιμάζει τα πόδια του αλλά αστοχεί για την Καλαμαριά.

16:23

24': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Παράλληλο γύρισμα από δεξιά του Πινάρες, η μπάλα φτάνει στον Κούτσι, αυτός όμως από κοντά δεν εκτελεί, προσπαθεί να ντριπλάρει και χάνει...

16:19

21': Κάρτα στον Ακασού για μαρκάρισμα στον Μαρτίνεθ που έβγαζε αντεπίθεση.

16:19

20': Συρτό σουτ του Νατσιόπουλου εκτός περιοχής για την Καλαμαριά, η μπάλα κοντράρει σε σώματα αμυντικών.