Καλύτερη η ΑΕΚ στο β' ημίχρονο πήρε μεγάλη νίκη χάρη στον Μανταλο.

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Χανιά - ΑΕΚ 0-2.

19:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:46

90': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΚ. Ο Ρόβας αντί του Μπαρμπόσα.

19:45

88': Σέντρα-σουτ Πάγκαλου από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, εύκολα στην αγκαλιά του Ανέστη η μπάλα.

19:43

87': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντακόλ αντί του Πλατέλλα.

19:42

Εκτέλεση φάουλ με τον Μάνταλο από τα αριστερά, κεφαλιά του ανενόχλητου Κολοβέτσιου στο δεύτερο δοκάρι, ξεγελά τον Ρίζο (έχει ευθύνη) η πορεία της μπάλας και 0-2!

19:42

86': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:41

85': Κίτρινη στον Μανωλά.

19:40

84': Κόρνερ για την ΑΕΚ, οι αμυντικοί των Χανιών διώχνουν σε νέο κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:36

80': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά. Ο Καραγιάννης στη θέση του Γκούμα.

19:36

80': Κίτρινη στον Μάνταλο.

19:32

Αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μάνταλο από τα αριστερά (σε απόσταση περίπου 25 μέτρων), η μπάλα με πολλά φάλτσα καταλήγει στην αριστερή γωνία του Ρίζου που "κρεμάστηκε".

19:32

75': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:27

71': Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο.

19:26

70': Δυνατό συρτό σουτ Μάνταλου από τα αριστερά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ρίζος προ του Πλατέλλα...

19:25

69': Ο Κορδέρο διώχνει σε κόρνερ, αλλά ο βοηθός δεν βλέπει καλά και δίνεται πλάγιο άουτ. Ένα ακόμα λάθος από το διαιτητικό τρίο.

19:23

67': Κόρνερ για την ΑΕΚ, δεν έχουν πρόβλημα οι γηπεδούχοι.

19:22

65': Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά. Πάγκαλος στη σέντρα από τα δεξιά, επιχειρεί την προβολή ο Καραλής υπό την πίεση του Γεωργέα, διώχνει τελικά ο Ανέστης...

19:20

64': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς αντί του Πεταυράκη.

19:19

63': Σουτ Πάγκαλου, η μπάλα άουτ.

19:18

61': Κίτρινη στον Γεωργέα (λάθος, ούτε καν ακουμπά τον Πάγκαλο ο πολύπειρος άσος της ΑΕΚ).

19:16

60': Κίτρινη στον Καμινιώτη.

19:13

56': Σουτ Μάνταλου από το ύψος της περιοχής και με πρόσωπο στην εστία, η μπάλα πάνω από την εστάι του Ρίζου.

19:09

52': Πρώτη αλλαγή για τα Χανιά. Ο Καραλής στη θέση του Κρητικού.

19:08

Τράβηγμα Παπατζίκου σε Κολοβέτσιο (τον κρατά από τη φανέλα παρατεταμένα) κατά τη διάρκεια της εκτέλεσης φάουλ. Υπάρχει παράβαση, θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ.

19:08

51': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου από τα δεξιά, στην αγκαλιά του Ρίζου η μπάλα.

19:03

47': Κόρνερ για τα Χανιά. Εκτελεί άσχημα ο Καμινιώτης, πλάγιο η μπάλα...