1
23:57

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Αϊντχόφεν - Παναθηναϊκός 1-1.

23:56

90'+3: Πέτριτς σουτάρει από θέση οφσάιντ, στα δίχτυα η μπάλα. Σωστά δεν μετρά το τέρμα.

23:55

90'+2: Κίτρινη στον Ατζαγκούν.

23:55

Κόρνερ για την Αϊντχόφεν, περνά ανεκμετάλλευτο...

23:55

Τραγουδούν οι 2.000 φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες...

23:54

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:53

90': Τελευταία αλλαγή για τους Ολλανδούς. Ο Μίριν αντί του Χέντριξ.

23:52

89': Αποβολή για την Αϊντχόφεν. Δεύτερη κίτρινη στον Μπρούμα (για επικίνδυνο παίξιμο πάνω στον Καρέλη).

23:50

Σέντρα Νάνο από τα αριστερά, καλοτραβηγμένη κεφαλιά Πέτριτς, αποκρούει σωτήρια προσωρινά ο Πάσβιρ, στην επαναφορά ο Πέτριτς με νέα κεφαλιά δίνει πάνσα στον Καρέλη, κοντινή προβολή και 1-1!

23:50

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

23:48

85': Ο Μπούι πέφτει, ζητούν πέναλτι οι "πράσινοι"...

23:47

84': Ο Βίλεμ από τα αριστερά ανοιξε για τον Ντε Γιονγκ, δεν πιάνει καλά το σουτ από το ύψος του δεύτερου δοκαριού και δεξιά, άουτ.

23:43

79': Σουτ Ντε Γιονγκ, δεν έχει πρόβλημα ο Στιλ.

23:42

78': Σουτ Πέτριτς, η μπάλα άουτ...

23:42

78': Σουτ από τον Ντε Γιονγκ από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Στιλ.

23:41

77': Ο Βίλεμς μπήκε από τα αριστερά, "χόρεψε" τον Κουτρουμπή καθώς ευνοήθηκε και από τις κόντρες, σουτ, διώχνει με το σώμα ο Σίλντενφελντ σε κόρνερ.

23:38

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αναστασίου για λογαριασμό του Παναθηναϊκού. Ο Πέτριτς αντί του Κλωναρίδη.

23:38

75': Δεύτερη αλλαγη για την Αϊντχόφεν. Ο Ριτζμάιερ στη θέση του Νάρσινχ.

23:37

74': Ο Μπούι βρήκε τον Καρέλη μέσα στην περιοχή, ο οποίος μπερδεύεται, καθυστερεί και χάνει την μπάλα!

23:33

70': Κίτρινη στον Μπρούμα.

23:30

67': Πρώτη αλλαγή για την Αϊντχόφεν. Ο Τζότζεφζουν στη θέση του Ντεπάι.

23:26

63': Ο Κλωναρίδης εκμεταλλεύεται λάθος των Ολλανδών και ανοίγει ωραία για τον Ατζαγκούν, σουτ από τα δεξιά της περιοχής, άουτ.

23:24

61': Βιαστικό συρτό σουτ Καρέλη από θέση έξω δεξιά. αόυτ. Κακή επιλογή.

23:23

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης στη θέση του Πράνιτς.

23:20

57': Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους Ολλανδούς, σουτ Ντεπάι από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, δεν έχει δύναμη, εύκολα ο Στιλ.

23:19

56': Σουτ Μπούι από θέση έξω αριστερά, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα.

23:16

52': Ο Νάνο εκτέλεσε το πλάγιο από τα αριστερά, ο Πράνιτς ταχύτατα και από πολύ πλάγια θέση επιχειρεί το σουτ, διώχνουν οι Ολλανδοί.

23:14

51': Κίτρινη στον Μπούι.

23:12

49': Καλή στιγμή για τους Ολλανδούς. Ο Ντεπάι αφήνει για τον Βίλεμς, δυνατό σουτ από τα αριστερά του ημικύκλιου, εκτίναξη Στιλ και κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης οι φιλοξενούμενοι διώχνουν εύκολα.

23:10

47': Ο Ατζαγκούν βγαίνει από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή της Αϊντχόφεν, ανοίγει την μπάλα, ο Πάσβιρ κάνει την έξοδο και προλαβαίνει μαζεύοντας την μπάλα.

23:09

Έναρξη β' ημιχρόνου.

22:53

Ληξη α' ημιχρόνου, 1-0 μπροστά οι Ολλανδοί.

22:51

Δύο τα λεπτά του επιπλέον χρόνου...

22:50

44': Κίτρινη στον Ντεπάι, επειδή στους πανηγυρισμούς εβγαλε τη φανέλα του.

22:49

Στην κόντρα οι γηπεδούχοι μετά από ανεπιτυχή προσπάθεια για σουτ του Μπούι. Ο Ντε Γιονγκ άνοιξε απο το ύψος της μεσαίας γραμμής για τον Ντεπάι, ο οποίος ξεφεύγει ταχύτατα απο τον Τριανταφυλλόπουλο, μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, περνά και τον Στιλ και σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

22:49

43': ΓΚΟΛ για την ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ!

22:45

40': Ο Ντε Γιονγκ πέφτει μέσα στην περιοχή μετά από τράβηγμα του Σίλντενφελντ. "Τίποτα", λέει ο ρέφερι. Ζητούν πέναλτι οι Ολλανδοί.

22:37

32': Σουτ Πράνιτς από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Πάσβιρ. Αυτή ήταν η πρώτη τελική των "πράσινων".

22:36

31': Σουτ Ντεπάι από θέση έξω αριστερά, πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Στιλ η μπαλα.