1
-
0
20:08

Ο Πλατανιάς κατέκτησε το δεύτερο τρίποντό του στο πρωτάθλημα, πρώτο εντός έδρας και παίρνει βαθιά βαθμολογική ανάσα, φτάνοντας τους 6 βαθμούς και μπορεί να βλέπει το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία. Από την πλευρά της η Ξάνθη γνώρισε τη δεύτερη φετινή ήττα της, στο ντεμπούτο του Ραζβάν Λουτσέσκου στον πάγκο της. Οι γηπεδούχοι είχαν με το μέρος τους την τύχη, αφού ο Σολτάνι έχασε τρεις μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ για λογαριασμό της Ξάνθης, αλλά και τον Θωμά Ναζλίδη που με δύο λεπτά αφού μπήκε στον αγώνα κέρδισε με μια εκπληκτική ενέργεια το πέναλτι και το μετέτρεψε στο χρυσό γκολ του αγώνα.

20:02

90΄: Δοκάρι (οριζόντιο) για την Ξάνθη με τον Ράνο με κεφαλιά, ο Κλέιτον που καραδοκούσε, δεν κατάφερε να κάνει προβολή

19:55

82΄: Kόρνερ για την Ξάνθη, όλοι μέσα στην περιοχή του Πλατανιά, η μπάλα απομακρύνεται από τον Μπανανά

19:54

81΄: Σέντρα από Παπαστεργιανό, η μπάλα μετά από μερικές κόντρες καταλήγει άουτ

19:52

Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού Σολτάνι και Δημήτρη που συγκρούστηκαν μεταξύ τους στην περιοχή του Πλατανιά και βρέθηκαν αμφότεροι στο έδαφος

19:51

76΄: Παπαστεργιανός αντί Ομπόντο

19:46

75΄: Ολιβέιρα αντί Λουσέρο

19:45

Ο παίκτης του Πλατανιά κέρδισε το πέναλτι και χρίστηκε σκόρερ, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Μόλις εκτέλεσε το γκολ έβγαλε τη φανέλα του και πανηγύρισε

19:44

Το εκτέλεσε εύστοχα ο Ναζλίδης και 1-0 για τον Πλατανιά

19:43

71΄: ΓΚΟΛ ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ!

19:42

70΄: Πέναλτι για τον Πλατανιά σε ανατροπή του Ναζλίδη. Ο παίκτης έκανε δύο «ποδιές», ο Καρυπίδης τον ανέτρεψε και ο διαιτητής Μήτσιος έδωσε το πέναλτι έστω και με κάποια καθυστέρηση.

19:41

Ρισκάρει ο Χριστόπουλος με άκρως επιθετικό σχήμα, αφού ο Πλατανιάς χρειάζεται πάση θυσία τη νίκη

19:29

57΄: O Aγκιλέρα έκανε το 1-2 με τον Γκόμες, η μπάλα πάνω από την εστία του Ζαρόπουλου

19:28

55΄: Γύρισμα του Τόρες, υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ (είναι η τρίτη φορά στο σημερινό παιχνίδι)

19:26

53΄ Στο κόρνερ ο Γκόμεζ, στέλνει τη μπάλα άουτ

19:26

53: Κάθετη μπαλιά του Μενδρινού, ο Τόρες μέσα στην περιοχή, κόβει την μπαλιά του ο Γουάλας σε κόρνερ

19:01

Ωραίο παιχνίδι παίχτηκε στο πρώτο ημίχρονο, ο Πλατανιάς μπήκε αρκετά ορεξάτος στο ξεκίνημα, σταδιακά όμως η Ξάνθη έπαιρνε μέτρα, κέρδισε τη μάχη του κέντρου και ήταν αυτή που έχασε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Ο Πλατανιάς είχε κάποιες οριακές φάσεις οφσάιντ από τις οποίες ιδιαίτερα γι΄αυτήν του 39ου λεπτού με τον Τόρες διαμαρτυρήθηκε έντονα.

18:59

44': Eξυπνη η σύλληψη, κακή η εκτέλεση, του Μιλούνοβιτς που πήγε να «κρεμάσει» το Ζαρόπουλο, χωρίς όμως επιτυχία

18:58

Ο Πλατανιάς έχει χάσει ολοκληρωτικά τη μάχη του κέντρου, ενώ παρουσιάζει μεγάλα κενά στην αριστερή του πλευρά

18:55

40΄: Tεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη, ο Καπετάνος χάνει το κοντρόλ, μετά από μπαλιά του Κλέιτον και του φεύγει η μπάλα άουτ

18:54

39΄: Υπόδειξη οφσάιντ στον Τόρες διαμαρτύρονται οι παίκτες του Πλατανιά.

18:51

Η Ξάνθη έχει ανεβάσει στροφές τα τελευταία λεπτά και έχει περιορίσει τον Πλατανιά σε καθαρά αμυντικό ρόλο

18:46

31΄: Σουτ του Μιλούνοβιτς μετά από οργανωμένη προσπάθεια του Πλατανιά, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Ζαρόπουλου

18:41

26΄: Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα για φάουλ τον Τόρες που βρίσκεται αιμόφυρτος στον αγωνιστικό χώρο (έχει ματώσει η μύτη του), μικρή διακοπή

18:40

25΄: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με Σολτάνι, τον έβγαλε ο Καπετάνος τετ-α-τετ με τον Ολιμπά, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.