2
-
1
22:22

Παρότι έμεινε με δέκα παίκτες ο ΠΑΟΚ τελικά κέρδισε 2-1 τον ΟΦΗ και πέτυχε την 5η διαδοχική του νίκη παραμένοντας μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

22:21

90+3': Τέλος του αγώνα.

22:19

90+1': Ο Κουλούρης στη θέση του Σαλπιγγίδη.

22:18

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:16

88': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελείται πλασαριστά και η μπάλα γύρισε προς τα πίσω.

22:12

84': Κίτρινη ο Νάστος.

22:11

83': Κίτρινη ο Τάτος.

22:10

82': Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Εξαιρετική ενέργεια και γύρισμα του Τάτου, με υπερένταση διώχνει ο Κατσικάς προ του Ναπολεόνι.

22:06

79': Κίτρινη για τον Ταυλαρίδη.

22:06

78': Ο Τάτος στη θέση του Δημούτσου.

22:03

76': Δεύτερη κίτρινη, κόκκινη για τον Βίτορ για μαρκάρισμα στον Ναπολεόνι. Με δέκα παίκτες ο ΠΑΟΚ.

22:01

74': Νέα ευκαιρία ο ΠΑΟΚ, που δείχνει να συνέρχεται. Σέντρα του Ρατς, κεφαλιά άουτ του Μάρτενς.

22:01

72': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Εξαιρετική προσπάθεια του Σκόνδρα που σουτάρει έξω από την περιοχή, αποκρούει αλλά δεν μπλοκάρει ο Τσενάμο, η προβολή του Σαλπιγγίδη μόλις άουτ.

21:58

70': Η εικόνα του αγώνα έχει πλέον αλλάξει. Ο Ατρόμητος έχει πάρει ψυχολογία και προσπαθεί να επιτεθεί με τον ΠΑΟΚ να είναι κάπως νευρικός.

21:56

69': Ο Μάρτενς στη θέση του Περέιρα.

21:54

67': Κίτρινη στον Γκολάσα.

21:52

63': Κίτρινη ο Κάτσε.

21:50

Ο Γεωργίου μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα και ο Ούμπιντες με κοντινή προβολή κάνει το 2-1. Ωραίος συνδυασμός από τους φιλοξενούμενους, που σκοράρουν στην πρώτη τους ευκαιρία και μπαίνουν πάλι στο ματς.

21:50

61': ΓΚΟΛ ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.

21:48

Εκτελεί ο Ρατς, μετά από κόντρες και μονομαχίες στην περιοχή διώχνουν οι του Ατρόμητου.

21:47

59': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Σε νέο κόρνερ ο Παπάζογλου.

21:44

57': Ο Αγκουαζί στη θέση του Καραμάνου και ο Γεωργίου στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

21:38

51': Ο Γκολάσα στη θέση του Μακ, που έχει ενοχλήσεις.

21:38

50': Απογοητευτικό σουτ από τον Κοντοέ, πολλά μέτρα άουτ.

21:36

48': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Κακή εκτέλεση του Ρατς, στην αγκαλιά του Τσενάμο.

21:33

46': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Διώχνει ο Γλύκος με γροθιές την εκτέλεση του Πίτου Γκαρσία.

21:33

46': Ο Ατρόμητος στη σέντρα. Ξεκίνησε το β' μέρος.

21:32

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώροι οι δύο ομάδες.

21:16

Πολύ καλός ο ΠΑΟΚ από τα μισά του ημιχρόνου και μετά, πέτυχε δύο γκολ και θα μπορούσε να πετύχει κι άλλο. Εκτός ρυθμού ο Ατρόμητος, που δεν έχει ούτε τελική στο α' μέρος.

21:16

45': Τέλος ημιχρόνου.

21:15

45': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το τέταρτο. Καθαρίζει ο Τσενάμο.

21:13

43': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που πιέζει. Διώχνουν οι του Ατρόμητου μετά την εκτέλεση του Ρατς.

21:12

42': Σουτ του Σκόνδρα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Τσενάμο.

21:12

41': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρατς εκτελεί, το πλασέ του Μακ κοντράρει και οι αμυντικοί διώχνουν.

21:11

40': Ο Πίτου Γκαρσία κάνει ένα γέμισμα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, σε ετοιμότητα ο Γλύκος.

21:03

33': Νέα ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ έξω από την περιοχή με Μακ και Ρατς, το σουτ του Τζανδάρη πάνω από τα δοκάρια.

21:01

Εκπληκτικό και πανέξυπνο γκολ από τον Ρατς. Ο Τζιόλης βρίσκει με μακρινή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας τον Ρουμάνο που με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά νικάει τον Τσενάμο που έχει κάνει έξοδο γράφει το 2-0.

21:01

29': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

20:57

Ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ από δεξιά, ο Σκόνδρας σεντράρει, ο Τσενάμο διώχνει με γροθιές, ο Κάτσε σουτάρει έξω από την περιοχή, τραγικό λάθος του Τσενάμο που χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και αυτή καταλήγει στα δίχτυα.1-0 ο ΠΑΟΚ.

20:57

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

20:55

25': Καλό σουτ του Σαλπιγγίδη έξω από την περιοχή, πέφτει και αποκρούει στη γωνία του ο Τσενάμο.

20:53

23': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες εκτελεί, διώχνει ο Ρατς.

20:52

22': Κίτρινη στον Βίτορ.

20:49

18': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, άουτ η κεφαλιά του Βίτορ.

20:46

16': Ωραία σέντρα του Ρατς, κεφαλιά του Περέιρα, μπλοκάρει ο Τσενάμο.

20:45

15': Αποτελεσματική η αμυντική λειτουργία του Ατρόμητου μέχρι τώρα. Κυκλοφορεί αλλά δεν βρίσκει διαδρόμους ο ΠΑΟΚ.

20:40

9': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:39

8': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Σκόνδρα, σουτ του Ρατς από την άλλη πλευρά, μπλοκάρει ο Τσενάμο.

20:35

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, περιμένει ο Ατρόμητος.

20:30

1': Ξεκίνησε το ματς με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα.

20:27

Στον αγωνιστικό χώρο επιστρέφουν οι δύο ομάδες.

20:23

Γύρω στις 15.000 φίλαθλοι βρίσκονται στην Τούμπα.

20:22

Οι 22 παίκτες έχουν ολοκληρώσει την προθέρμανσή τους και έχουν επιστρέψει στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

20:22

Χωρίς Αθανασιάδη και Παπαδόπουλο ο ΠΑΟΚ, Μπρίτο, Φάμπιο και Κούρος οι απουσίες για τον Σα Πίντο.

20:18

Να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας θέλει ο ΠΑΟΚ, να τον πιάσει στους 13 βαθμούς θέλει ο Ατρόμητος.

20:15

Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς ΠΑΟΚ-Ατρόμητος στην Τούμπα για την 7η αγωνιστική.

Γλύκος, Σκόνδρας, Ρατς, Κατσικάς, Βίτορ, Τζιόλης, Τζανδάρης, Κάτσε, Μακ, Σαλπιγγίδης, Περείρα
Αναπ: Ιτάνζ, Γκολάσα, Μαντούρο, Κουλούρης, Σπυρόπουλος, Μάρτενς, Κίτσιου
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσενάμο, Νάστος, Κοντοές, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία, Ναπολεόνι, Ούμπιντες, Καραμάνος, Παπάζογλου
Αναπ: Γκαρμπούνοφ, Μπάλλας, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Τάτος, Γεωργίου, Αγκουάζι
Διαιτητής είναι ο Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) με βοηθούς τους Ακρίβο (Αθηνών) και Ευθυμιάδη (Πιερίας). 4ος είναι ο Παππάς (Αθηνών).