Δίκαιη νίκη για την Καλλονή, που ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

21:19

Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Καλλονή - Πανθρακικός 2-0.

21:16

21:09

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Γιάννης Ματζουράκης. Ο Κύπρου αντί του Χουάνμα.

21:07

82': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Πιπίνης αντί του Ναβάρο

21:07

82': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Αράμπα αντί του Ντιγκινί.

21:02

77': Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε.

21:01

76': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαρέρα αντί του Λεοζίνιο.

20:57

71': Σουτ Λεοζίνιο έξω από την περιοχή, άουτ.

20:56

70': Ο Τζάνης μπήκε από τα αριστερά, πλάσαρε, έδιωξε με τα πόδια ο Χογκ.

20:50

Λάθος του Σερφά, ο Μανούσος κλέβει την μπάλα, κάνει την κούρσα, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, σουτάρει με το αριστερό και νικά τον Πασχαλάκη για το 2-0.

20:50

65': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

20:43

58': Δεύτερη αλλαγή για τον Άκη Μάντζιο. Ο Χασομέρης αντί του Κάσες.

20:36

51': Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Καθάριος αντί του Μπαϊκαρά.

20:31

Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:15

Λήξη α' ημιχρόνου.

20:14

45'+1: Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά.

20:13

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:08

39': Κίτρινη κάρτα στον Χουάνμα.

20:06

Γέμισμα του Βαλλιού από το κέντρο, ο προωθημένος Αναστασιάδης με μονοκόμματη προβολή από τα αριστερά της περιοχής και ανάμεσα στους αμυντικούς του Πανθρακικού στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20:06

37': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

20:05

36': Ο Λεοζίνιο πλάσαρε μέσα από την περιοχή έδιωξε σωτήρια ο Πασχαλάκης.

20:02

33': Κίτρινη κάρτα στον Τζάνη.

20:01

31': Κίτρινη κάρτα ο Κεϊτά.

19:57

28': Εκτελεί το κόρνερ ο Λεοζίνιο, πρώτη κεφαλιά Χουάνμα, προβολή του Αντέτζο από το ύψος της μικρής περιοχής, απομακρύνει πάνω στη γραμμή αρχικά ο Μπαϊκαρά, για να αποσοβήσει οριστικά τον κίνδυνο ο Πασχαλάκης.

19:56

27': Εξαιρετικό σουτ Καλτσά από τα αριστερά του ημικύκλιου, διώχνει με εκτίναξη σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

19:54

25': Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλλονή. Εκτελεί ο Λεοζίνιο, διώχνει με τα ακροδάχτυλα ο Πασχαλάκης σε κόρνερ.

19:53

24': Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.

19:49

20': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μανούσος έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Χουάνμα από το σημείο του πέναλτι θα κάνει την προβολή, που περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

19:43

15': Φάουλ για την Καλλονή σε πολύ καλό σημείο, στην αριστερή διαγώνιο. Εκτελεί ο Αντέτζο, η μπάλα βρίσκει και βγαίνει κόρνερ.

19:43

14': Σουτ Λεοζίνιο έξω από την περιοχή, εύκολα ο Πασχαλάκης.

19:40

11': Ένα-δύο Καλτσά - Μανούσου, συρτό σουτ του τελευταίου από το ημικύκλιο, η μπάλα δύο μέτρα έξω από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

19:37

8': Κόρνερ για την Καλλονή. Εκτελεί ο Λεοζίνιο, αλλά διώχνουν οι αμυντικοί του Πανθρακικού.

19:34

5': Σέντρα Ποτουρίδη από τα αριστερά, ο Τζάνης στόπαρε και σούταρε από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα άουτ.

19:33

4': Πρώτο κόρνερ του αγώνα για την Καλλονή. Περνά ανεκμετάλλευτο.

19:29

Έναρξη της αναμέτρησης.

19:26

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:20

Καλησπέρα σας μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς ανάμεσα στην Καλλονή και τον Πανθρακικό, με το οποίο πέφτει η αυλαία της 5ης αγωνιστικής.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέγιο, Γιορέντε, Καλτσάς, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναβάρο, Χουάνμα.
Αναπ: Άλεξιτς, Μίνγκας, Πιπίνης, Στεφάνοβιτς, Χωριανόπουλος, Κύπρου, Μπαρέρα.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Ντιγκινί, Λαδάκης, Τζάνης, Κάσες, Σερφά, Εμπό, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Ιγκόρ.
Αναπ: Αθανασιάδης, Γκιγέρμο Πέρεθ, Μεχία, Χασομέρης, Χρήστου, Καθάριος, Αράμπα.
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Ακρίβος (Αθηνών). 4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών).