2
-
1
20:12

Αν και δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Ξάνθη των 10 παικτών στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΣ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1, με τον Κολοβέτσιο να διαμορφώνει το τελικό σκορ 4 λεπτά μετά την ισοφάριση των Ακριτών στο 73’

20:11

90'+3': Λήξη του αγώνα

20:09

90'+1': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΣ με τον Τσάβες να παραχωρεί τη θέση του στον Στρούνα

20:06

89': Ο Τσάβες κάνει την σέντρα με τον Κολοβέτσιο να πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ

20:05

88': Με κίτρινη κάρτα τιμωρείται και ο Μάνταλος

20:03

86': Κίτρινη κάρτα στον Τσάβες για μαρκάρισμα στον Ντε Γκούζμαν

19:58

81': Ο Κεϊτά στη θέση του Ίλιτς για τον ΠΑΣ

19:54

Μετά από κόρνερ του Τσάβες ο Κολοβέτσιος παίρνει την κεφαλιά νικώντας την άμυνα της Ξάνθης και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1

19:54

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ

19:52

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη με τον Σολτάνι να παραχωρεί τη θέση του στον Κάλβο

19:50

Ο Σολτάνι εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του ΠΑΣ και κάνει την μπαλιά στον Ράνο που απο ευνοϊκή θέση νικάει τον Βελλίδη για το 1-1

19:50

73': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη

19:42

65': Ο Ίλιτς επιχειρεί το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κυριακίδη

19:37

60': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Ντε Βινσέντι να δίνει τη θέση του στον Βίλα

19:33

56': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Ράνο να αντικαθιστά τον Μαρίν

19:33

56': Με κίτρινη κάρτα τιμωρείται και ο Κοροβέσης

19:29

53': Κιτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι για κράτημα της φανέλας του Ντιέ

19:29

53': Ο Τσουκαλάς επιχειρεί το δυνατό σουτ με τον Κυριακίδη να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

19:26

50': Μετά από ατομική ενέργεια ο Τσάβες κάνει το σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

19:22

46': Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Χοσέμι να αντικαθιστά τον Σολάρι

19:22

46': Έναρξη του δευτέρου μέρους

19:09

Το γρήγορο γκολ του ΠΑΣ του έδωσε από νωρίς το "πάνω χέρι" αλλά η Ξάνθη ισιορρόπησε το ματς από το 30' και μετά. Δυσκολεύει η αποστολή των Ακριτών στο β' μέρος μετά την αποβολή του Βάλλα

19:06

45'+2': Λήξη του πρώτου μέρους

19:04

45'+1': Απευθείας κόκκινη στον Βάλλα που λίγο έξω από την περιοχή ανατρέπει τον Ίλιτς ο οποίος έβγαινε μόνος του απέναντι στον Κυριακίδη. Το φάουλ που εκτέλεσε στη συνέχεια ο Τσάβες κατέληξε στο τείχος

19:01

43': Ο Μπέρτος επιχειρεί την σέντρα με την μπάλα να κοντράρει στον Μιχαήλ και τον Βελλίδη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

18:53

36': Κίτρινη κάρτα στον Λίλα

18:46

29': Ο Ντε Γκούζμαν επιχειρεί την σέντρα και ο Μάνταλος που παίρνει την κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

18:45

28': Ο Μάνταλος εκτελεί κόρνερ και στο δεύτερο δοκάρι ο Σολάρι κάνει την προβολή στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ

18:41

24': Παρά λίγο αυτογκόλ για την Ξάνθη, καθώς ο Μπαξεβανίδης στην προσπάθειά του να διώξει στέλνει την μπάλα να περάσει κόρνερ, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη

18:35

18': Ο Λίλα τροφοδοτεί τον Ντε Βινσέντι αλλά το σουτ του δεύτερου περνάει άουτ

18:30

13': Ο Βάλλας όντας αμαρκάριστος στην περιοχή του ΠΑΣ πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ

18:27

10': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκούζμαν για σκληρό μαρκάρισμα στον Λίλα

18:24

Ο Ίλιτς κάνει το πλασέ, με τον Κυριακίδη να απομακρύνει προσωρινά και τον Κοροβέση στην επαναφορά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

18:23

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ

18:18

1': Έναρξη του αγώνα

Βελλίδης, Μιχαήλ, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Λίλα, Κοροβέσης, Τσάβες, Ντε Βινσέντι, Ίλιτς