0
17:49

Τελικό αποτέλεσμα στα Πηγάδια... Ξάνθη – Λεβαδειακός 2-0.

17:48

90': Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

17:46

Game over πλέον στο παιχνίδι για τον Λεβαδειακό.

17:46

Ο Σολτάνι έκανε ωραία προσπάθεια, πάσαρε στον Κλέιτον και ο Βραζιλιάνος με ψύχραιμο πλασέ γράφει το 2-0.

17:45

90': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ!

17:43

Το κόρνερ πέρασε χωρις αποτέλεσμα για τον Λεβαδειακό που, πάντως, πιέζει στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση.

17:43

Απειλεί εκ νέου ο Λεβαδειακός που παίζει από το 77' με δέκα ποδοσφαιριστές.

17:43

87': Εν συνεχεία σουτ του Βούκσεβιτς, ο Κυριακίδης δύσκολα σε κόρνερ!

17:43

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

17:42

86': Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μπορνταγκαράϊ από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

17:39

84': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη που σταμάτησε με έξυπνο φάουλ την αντεπίθεση που έβγαζε ο Λεβαδειακός.

17:37

81': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Λεβαδειακός. Ο Πρόγιτς στη θέση του Τομάς.

17:36

80': Ο Ράνος στη θέση του Καπετάνου. Κλείνει τις αλλαγές της η Ξάνθη.

17:35

78': Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Καπετάνος βρήκε τον Σολτάνι, αυτός δεν μπορεί σε τετ-α-τετ να σκοράρει, άουτ η μπάλα.

17:34

Ο Ζίτο βλέπει δεύτερη κίτρινη και φεύγει για τα αποδυτήρια. Ο Λεβαδειακός με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.

17:33

77': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

17:32

77': Σουτ του Μπαξεβανίδη από τα δεξιά για την Ξάνθη αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

17:30

74': Ο Βούκσεβιτς εκτελεί, πάνω στο τείχος η μπάλα.

17:30

74': Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα και φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό.

17:26

Σκληρό παιχνίδι στα τελευταία λεπτά με δυνατές μονομαχίες στη μεσαία γραμμή.

17:25

70': Κίτρινη κάρτα και στον Γεωργιάδη για μαρκάρισμα στον Κλέιτον.

17:24

68': Κίτρινη στον Ζίτο.

17:23

68': Μακρινό σουτ του Κονέ, δεν έχει καμία τύχη, η μπάλα ψηλά.

17:22

55% - 45% η κατοχή υπέρ της Ξάνθης.

17:21

65': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

17:20

64': Εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον, κεφαλιά του Καρυπίδη, ο Στρατηλάτης μπλοκάρει. Καλή στιγμή για την Ξάνθη.

17:18

63': Αλλαγή και για την Ξάνθη. Μέσα ο Βασιλακάκης, έξω ο Ρούντι.

17:15

60': Ο Μπορτναγκαράϊ στη θέση του Μιλοσάβλιεφ. Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό.

17:14

58': Ο Λουσέρο δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας και χάνει την ευκαιρία να απειλήσει. Επικίνδυνη στιγμή για την Ξάνθη.

17:13

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, προσπαθεί να αντιδράσει ο Λεβαδειακός για να φτάσει στην ισοφάριση αλλά δεν απειλεί.

17:10

55' Κίτρινη κάρτα τον Κλέιτον για κράτημα.

17:08

Ντεμπούτο για τον Βραζιλιάνο, που επέστρεψε φέτος στο ελληνικό πρωτάθλημα.

17:05

50': Πρώτη αλλαγή και για την Ξάνθη. Στην θέση του Ολιβέιρα ο Κλέιτον.

17:03

47': Εκτέλεση φάουλ του Κονέ για τον Λεβαδειακό, η μπάλα λίγο άουτ!

17:01

46': Με αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στην θέση του Πίντερ ο Παππάς.

17:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:46

Ημίχρονο στα Πηγάδια... Ξάνθη - Λεβαδειακός 1-0.

16:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήεις για το πρώτο μέρος.

16:44

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Καπετάνος απομακρύνει.

16:44

44': Μακρινό σουτ του Κονέ με δύναμη, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ υπέρ του Λεβαδειακού.

16:38

39': Επικίνδυνη σέντρα προς τον Σολτάνι, πριν ο φορ της Ξάνθης μπει στην φάση, ο Στρατηλάτης καθαρίζει.

16:37

Ωραία πάσα του Μπαξεβανίδη στον Καπετάνο, αυτός γυρίζει υπέρχα το σώμα του και με το μυτάκι πλασάρει τον Στρατηλάτη για το 1-0.

16:36

37': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ!

16:35

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους με τον ρυθμό να έχει πέσει.

16:31

Μετά από μια μικρή διακοπή στην αναμέτρηση λόγω τραυματισμού του Γεωργιάδη, το ματς ξεκινά εκ νέου.

16:29

Έχουν ισορροπήσει οι Βοιωτοί στα τελευταία λεπτά.

16:26

25': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τον Μάντζιο να σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Καρυπίδη...

16:22

Ήταν έντονες οι διαμαρτυρίες από πλευράς Ξάνθης για πέναλτι, στην προηγούμενη φάση.

16:21

22': Αμφισβητούμενη φάση στα καρέ του Λεβαδειακού με ένα κράτημα στον Καπετάνο, επιθετικό φάουλ βλέπει ο διαιτητής Κουτσιαύτης.

16:19

Τίποτα το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά, προσεκτικές οι δύο ομάδες κοιτάζουν πρώτα να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα. Και όλα αυτά ενώ συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο.

16:11

Στο 12' φτάσαμε, πάντα στο 0-0 η Ξάνθη με τον Λεβαδειακό, με τους φιλοξενούμενους να είναι σε παθητικό ρόλο.

16:10

Περίπου 2.000 κόσμος στα Πηγάδια.

16:07

Πρώτο πεντάλεπτο στα Πηγάδια, η Ξάνθη έχει μια ελαφρά υπεροχή.

16:01

2': Πρώτη καλή στιγμή για την Ξάνθη. Σέντρα του Ρούντι, ο Καπετάνος δεν μπορεί να βάλει την προβολή και να σκοράρει.

16:01

1': Σέντρα του Μπαξεβανίδη, ο Στρατηλάτης μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση για τον Λεβαδειακό.

16:01

1': Ξεκίνησε το ματς, στη σέντρα η Ξάνθη!

15:46

Σε περίπου ένα τέταρτο έχουμε σέντρα στα Πηγάδια, στην αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Λεβαδειακό για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Λισγάρας, Κομεσίδης, Ρούντι, Φλίσκας, Λουσέρο, Ολιβέιρα, Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Καπετάνος, Καρυπίδης.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Παπαστεριανός, Κλέιτον, Βασιλακάκης, Μπέρτος, Γούτας, Ράνος.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Στρατηλάτης, Κώτσιος, Τομάς, Πίντερ, Γκόμεζ, Γεωργιάδης, Βούκσεβιτς, Κονέ, Ζίτο, Μάντζιος, Μιλοσάβλιεφ.
Αναπ: Πρζιρόφσκι, Σκέμπης, Νικολακάκης, Πρόγιτς, Γιακουμάκης, Παππάς, Μπορνταγκαράι.
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας). Βοηθοί: Μαγιάννης (Άρτας), Δημητριάδης (Καστοριάς).