1
21:07

Καλό σας βράδυ.

21:06

Τέλος του παιχνιδιού. Ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει το τρίποντο, επικρατώντας με 2-1 του Λεβαδειακού.

21:03

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις δείχνει ο Ντίτσος.

21:01

89' Ο Κονέ αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του Σπάθα και παίρνει το δρόμο προς τα αποδυτήρια.

20:55

82' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα με τον Φερνάντες να παίρνει τη θέση του Μπαράλες.

20:53

80' Κίτρινη στον Γεωργιάδη.

20:47

75' Φοβερό σουτ του Ουσέρο έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, αφού προηγουμένως ο Στρατηλάτης είχε κατορθώσει να της αλλάξει την πορεία.

20:46

74' Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο.

20:44

72' Ο Γιακουμάκης στη θέση του Τομάς για το Λεβαδειακό.

20:43

70' Ο Μουνάφο παίρνει τη θέση του Μάσα για τον Αστέρα.

20:39

Στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Ρόλε έγινε παραλήπτης της μπάλας μέσα στην περιοχή και με δεξί σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Στρατηλάτη.

20:39

66' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

20:38

65' Ο Μάσα προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Στρατηλάτη που απέκρουσε με γροθιές κι ο Κώτσιος έδιωξε σε κόρνερ.

20:37

64' Σε σέντρα του Γεωργιάδη, ο Μάντζιος πιάνει κεφαλιά άουτ, στην πρώτη ευκαιρία του Λεβαδειακού μετά από ώρα.

20:35

61' Κίτρινη κάρτα στον Λούι.

20:34

61' Δυνατό σουτ του Ρόλε, ο Στρατηλάτης δείχνει τα αντανακλαστικά του και αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

20:33

Συμπληρώθηκε μια ώρα παιχνιδιού στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Χωρίς κάτι σπουδαίο το ξεκίνημα της επανάληψης.

20:30

58' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Πάρα να παίρνει τη θέση του Μπακασέτα.

20:29

57' Κίτρινη κάρτα για τον Κουρμπέλη.

20:28

55' Καλό και δυνατό σουτ του Μπαράλες έξω από την περιοχή δεν βρίσκει στόχο.

20:25

53' λάθος επιλογή από τον Ουσέρο που αντί να προχωρήσει ή να πασάρει, σουτάρει από πολύ μακριά και αστοχεί απελπιστικά.

20:21

48' Κεφαλιά του Μπαράλες από τη μικρή περιοχή, στέλνει την μπάλα άουτ.

20:18

46' Μάντζιος αντί Μολισάβλιεφ η δεύτερη αλλαγή του Λεβαδειακού.

20:18

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Τρίπολη.

20:05

Ο Αστέρας χρειάστηκε περίπου ένα τέταρτο να συνέλθει από το γρήγορο γκολ του Λεβαδειακού, αλλά στη συνέχεια κυριάρχησε, ισοφάρισε, είχε δοκάρι και έπεσε πάνω σε έναν πολύ καλό Στρατηλάτη.

20:02

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με Αστέρα Τρίπολης και Λεβαδειακό ισόπαλους 1-1.

20:02

45'+1 Και πάλι ο Στρατηλάτης αποκρούει σε κεφαλιά του Γκοϊάν.

20:01

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:01

43' Ο Γεωργιάδης παίρνει τη θέση του Νικολακάκη για το Λεβαδειακό.

19:58

43' Κίτρινη στον Κονέ.

19:52

36' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες. Το πλασέ του Μπαράλες στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

19:49

34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με το Στρατηλάτη να διώχνει σε κόρνερ την κεφαλιά του Μάσα.

19:47

33' Βολίδα του Ρόλε σε εκτέλεση φάουλ, η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυντικού και καταλήγει κόρνερ.

19:46

Συμπληρώθηκε το μισάωρο στην Τρίπολη, με το Λεβαδειακό να πετυχαίνει τον απόλυτο αιφνιδιασμό, αλλά τον Αστέρα να ισορροπεί και να φτάνει στην ισοφάριση.

19:42

26' Αποτελεσματικό τάκλιν του Μιλοσάβλιεφ στον Ρόλε στέλνει την μπάλα κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Αστέρα.

19:40

Ο Μπαράλες έκανε τη σέντρα και ο Ρόλε με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια για τους γηπεδούχους.

19:39

24' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

19:34

19' Από εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, ο Μπαράλες έπιασε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, αλλά ο Στρατηλάτης απέκρουσε.

19:33

18' Σέντρα του Ουσέρο στο δεύτερο δοκάρι, δεν αιφνιδιάζει τον Στρατηλάτη που διώχνει με γροθιές.

19:28

14' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν.

19:27

Μπορεί στην Τρίπολη να έχει λιακάδα, ωστόσο η βροχή που έχει προηγηθεί, έχει βαρύνει τον αγωνιστικό χώρο και δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

19:25

9' Σε παράλληλη σέντρα του Κονέ, ο Θεοδωρόπουλος προλαβαίνει και μπλοκάρει.

19:17

Πριν συμπληρωθεί μισό λεπτό παιχνιδιού, ο Βούκσεβιτς σέντραρε και ο Κονέ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

19:16

1': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ

19:11

Λιακάδα στην Τρίπολη, με περίπου 25 βαθμούς θερμοκρασία και χαμηλά ποσοστά υγρασίας. Καλός καιρός, δηλαδή, για ποδόσφαιρο.

19:10

Καλησπέρα. Σε λίγο αρχίζει το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με το Λεβαδειακό για τη 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας που θα παρακολουθήσουμε μαζί.

Θεοδωρόπουλος, Λούι, Γκόιαν, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Ουσέρο, Μάσα, Μπακασέτας, Ρόλε, Μπαράλες
Αναπ: Μπαντής, Μπαντιμπανγκά, Πάρα, Τιε Μπι, Μουνάφο, Νίκο, Κυριακόπουλος
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Στρατηλάτης, Βούκτσεβιτς, Πρόσιτς, Κώτσιος, Τομάς, Πίντερ, Ζίτο, Μιλοσάβλιεφ, Κονέ, Νικολακάκης, Ορτέγκα
Αναπ: Πζιρόφσκι, Γιακουμάκης, Μαχαίρας, Μάγκας, Γκόμες, Γεωργιάδης, Μάντζιος
Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Ιωάννης Κοντιζάς (Αχαΐας), Χρήστος Σωτηρόπουλος (Πειραιά) 4ος Διαιτητής: Γεράσιμος Ντίτσος (Πρέβεζας)