2
-
0
23:07

Οι Αρκάδες μετά την καθαρή νίκη τους απέκτησαν τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς που θα διεξαχθεί στην Κύπρο.

23:07

Τελικό αποτέλεσμα... Αστέρας Τρίπολης - Μακάμπι 2-0.

23:06

90'+3: Σέντρα σουτ του Ζάχαβι, η μπάλα περνά από την άλλη μεριά.

23:04

90'+2: Κάρτα στον Ιγκιεμπόρ.

23:03

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:59

86': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Αστέρας. Στην θέση του Λούι περνά ο Τιε Μπι.

22:59

Εκτελέστηκε το κόρνερ αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για την ομάδα του Ισραήλ.

22:59

86': Πριν την εκτέλεση αλλαγή για την Μακάμπι. Εκτός ο Ράντι, μέσα ο Λουγκάσι.

22:58

86': Απαντά στις ευκαιρίες η Μακάμπι με πλασέ του Πρίτσα, ο Θεοδωρόπουλου δύσκολα σε κόρνερ.

22:57

85': Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα που βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Μπαράλες προσπαθεί να σκάψει την μπάλα πάνω από τον Γκαρσία αλλά ο γκολκίπερ της Μακάμπι μπλοκάρει.

22:52

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τους Αρκάδες που έφτασαν κοντά και σε τρίτο γκολ..

22:52

Κόρνερ ήταν, εκτελέστηκε, κεφαλιά του Μπαράλες η μπάλα άουτ!

22:51

79': Μοναδική ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Ντε Μπλάσις να χορεύει τους αντιπάλους του, να πλασάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο έξω.

22:51

79': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, δεύτερη κίνηση από τον Βεργέτη. Στη θέση του Μάτσα ο Μπαράλες.

22:48

Άλλο ένα τέταρτο στην Τρίπολη, ζητούμενο πλέον είναι για τον Αστέρα να κρατήσει το 2-0 που του δίνει τεράστιο προβάδισμα εν όψει και της ρεβάνς.

22:48

76': Αλλαγή για την Μακάμπι. Στο ματς ο Μπεν Χαΐμ, εκτός ο Μίκχα.

22:47

75': Ο Ντε Μπλάσις έστρωσε στον Ουσέρο, αυτος σούταρε αλλά ο Πάμπλο δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.

22:46

74': Κάρτα στον Άλμπερμαν για μαρκάρισμα στον Ντε Μπλάσις.

22:46

Η Μακάμπι προσπαθεί να αντιδράσει αλλά ο Αστέρας δείχνει να ελέγχει την κατάσταση.

22:42

70': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Ρολε, μέσα ο Σανκαρέ.

22:41

69': Κάρτα στον Κάρλος Γκαρσία για την Μακάμπι.

22:40

68': Ο Μίκχα πιάνει μονοκόμματο σουτ για την Μακάμπι από καλή θέση, η μπάλα φεύγει έξω από τα δοκάρια του Θεοδωρόπουλου.

22:38

66': Αλλαγή για την Μακάμπι. Στην θέση του Μπεν Μπασάτ ο Πρίτσα.

22:38

65': Ωραίο σουτ του Ουσέρο εκτός περιοχής, η μπάλα περνά άπυτ.

22:37

O Αστέρας προσπαθεί, μετά το 2-0, να ρίξει και να παγώσει το ρυθμό στην αναμέτρηση. Στο 65' φτάσαμε.

22:30

57': Ευκαιρία για την Μακάμπι. Ο Μπεν Μπασάτ κάνει την ατομική προσπάθεια, περνά και τον Θεοδωρόπουλο αλλά δεν μπορεί να πλασάρει σωστά.

22:28

55': Σουτ του Ζάχαβι για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, ο Θεοδωρόπουλος του λέει όχι.

22:23

Μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη ο Αστέρας και δικαιώθηκε με το δεύτερο γκολ.

22:21

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ντε Μπλάσις έπιασε την κεφαλιά και οι παίκτες της Μακάμπι έδιωξαν πάνω στη γραμμή. Στην επαναφορά, ωστόσο, ο Μάτσα σούταρε προς το τέρμα και ο Ζησόπουλος με προβολή έκανε το 2-0.

22:20

Τρελά πανηγύρια στο "Θ. Κολοκοτρώνης", ο Ζησόπουλος το γκολ.

22:19

47': ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ!

22:19

47': Κόρνερ για τον Αστέρα.

22:18

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:16

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους στην Τρίπολη.

22:01

Ημίχρονο στην Τρίπολη, 1-0 ο Αστέρας με το τέρμα του Μάτσα.

22:01

Διπλή ευκαιρία για την Μακάμπι που παραλίγο να κάνει τη ζημιά στο φινάλε του πρώτου μέρους.

22:01

Εκτελέστηκε, σουτ του Ζάχαβι και πάλι ο Θεοδωρόπουλος είναι εκεί!

22:01

45'+1: Ο Ζάχαβι εκτελεί έξυπνα ένα φάουλ απευθείας, ο Θεοδωρόπουλος δύσκολα σε κόρνερ.

21:55

42': Ο Ζάχαβι σουτάρει, ο Θεοδωρόπουλος του λέει όχι σε πρώτο χρόνο, ο Μπεν Μπασάτ παίρνει ωστόσο το ριμπάουντ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:55

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, σκοπός του Αστέρα να πάει στα αποδυτήρια με το 1-0.

21:54

Εκτελέστηκε χωρίς κάποιο αποτέλεσμα, διώχνουν οι του Αστέρα.

21:54

40': Κόρνερ για την Μακάμπι μετά από επικίνδυνη σέντρα από δεξιά και κεφαλιά του Μίκχα (η μπάλα κόντραρε στον Γκοϊάν και πέρασε έξω).

21:49

35': Στη συνεχεια ο Ουσέρο δοκιμάζει τα πόδια του, ο Χουάν Πάμπλο μπλοκάρει για την Μακάμπι.

21:49

Εκτέλεσε με πάσα ο Ρόλε, χάνουν οι του Αστέρα.

21:48

35': Κόρνερ για τον Αστέρα μετά από φαρμακερή σέντρα του Λούι.

21:46

Ιδανική εξέλιξη στο ματς για τους Αρκάδες και ενώ συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα.

21:46

Οι φίλοι του Αστέρα στο "Θ. Κολοκοτρώνης" ξυπνούν μετά το 1-0 και φωνάζουν υπέρ της ομάδας τους.

21:43

Ύστερα από κακό διώξιμο της μπάλας από τους αμυντικούς της Μακάμπι, ο Μάτσα πιάνει υπέροχο σουτ με το αριστερό, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, και ανοίγει το σκορ.

21:43

Μάτσα ο σκόρερ!

21:42

29': ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ!

21:37

23': Κάρτα στον Μπεν Μπασάτ για θέατρο.

21:35

Έχει ανέβει και έχει ισορροπήσει η Μακάμπι. Στο 20' φτάσαμε, πάντα στο 0-0 οι δυο ομάδες.

21:31

Εκτελέστηκε, διώχνουν οι αμυντικοί του Αστέρα.

21:31

18': Κόρνερ για την Μακάμπι.

21:30

17': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Παντελιάδη, ο Χουάν Πάμπλο μπλοκάρει με δυσκολία.

21:30

Εν συνεχεία ο Μάτσα προσπάθησε να μπει στην φάση αλλά ήταν οφ σάιντ.

21:29

16': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ρόλε δοκιμάζει το δεξί του έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Χουάν Πάμπλο του λέει όχι.

21:26

Ο Αστέρας προσπαθεί να ανεβάσει την πίεση του και έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα.

21:25

12': Ο Μάτσα έκανε την ατομική ενέργεια, σούταρε με το αριστερό αλλά δεν βρήκε στόχο.

21:22

Εκτελέστηκε, ο Θεοδωρόπουλος βγαίνει και δεν βγαίνει, τελικά η μπάλα περνά άουτ από την άλλη μεριά.

21:21

8': Κόρνερ για την Μακάμπι.

21:19

Πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι για τις δύο ομάδες που είναι αρκετά προσεκτικές.

21:17

4': Απειλεί και η Μακάμπι με σουτ του Ράντι εκτός περιοχής, η μπάλα περνά άουτ.

21:16

Πρώτη επίσκεψη των Αρκάδων στα καρέ της Μακάμπι.

21:15

2': Επικίνδυνη σέντρα του Λούι, ο Μάτσα δεν μπορεί να εκτελέσει για τον Αστέρα.

21:14

Στο "Θ. Κολοκοτρώνης" βρίσκονται και περίπου 30 φίλοι της Μακάμπι.

21:14

1': Ξεκίνησε το ματς, η σέντρα για τη Μακάμπι.

21:12

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:11

Αν καταφέρουν, τώρα, οι Αρκάδες να περάσουν και το εμπόδιο της πρωταθλήτριας Ισραήλ, Μακάμπι, τότε θα πάρουν το εισιτήριο για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

21:11

Θυμίζουμε ότι στον προηγούμενο γύρο των προκριματικών του Γιουρόπα Λιγκ, ο Αστέρας απέκλεισε την γερμανική Μάιντς.