4
-
0
19:48

Τελικό αποτέλεσμα στο Βελεστινό, η ΑΕΚ επικρατεί 4-0 του Ρήγα Φεραίου σε φιλικό παιχνίδι.

19:46

Ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα περνά με δύναμη από την άλλη πλευρά.

19:45

89': Εντυπωσιακή προσπάθεια και σουτ του Μάνταλου για την ΑΕΚ, κόρνερ η μπάλα.

19:42

86': Με σέντρα του εκτελεί ο Ντακόλ, οι του Ρήγα δεν απομακρύνουν σωστά, η μπάλα φτάνει στον Φαγιέ αλλά ο Αφρικανός σουτάρει άσχημα.

19:42

Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ.

19:39

83': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στην θέση του Αραβίδη ο Τσεβάς.

19:39

83': Καλή ατομική προσπάθεια του Φαγιέ, το συρτό σουτ που επιχειρεί όμως είναι άσχημο.

19:38

82': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Πλατέλλα εκτός περιοχής, ο Τσουμπέκος με εντυπωσιακή επέμβαση απομακρύνει.

19:35

Ο Μάνταλος το εκτέλεσε, κεφαλιά του Αραβίδη στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα ψηλά.

19:34

78': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

19:32

76': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Κεραυνός του Κορδέρο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Τσουμπέκου.

19:31

75': Πλασέ του Μάνταλου εκτός περιοχής και πάλι ο Τσουμπέκος είναι εκεί.

19:30

74': Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πλατέλλα να περνά τον αντίπαλο του, να πλασάρει με το δεξί από κοντά, ο Τσουμπέκος του λέει όχι.

19:27

Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο με την ΑΕΚ να έχει χάσει τον ρυθμό της μετά και τις πολλές αλλαγές του Δέλλα.

19:24

68': Συρτό σουτ του Πλατέλλα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Τσουμπέκος μπλοκάρει.

19:23

67': Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο να βρίσκει τον Αραβίδη μέσα στην περιοχή, αυτός πλασάρει με το μυτάκι, ο Τσουμπέκος του λέει όχι.

19:22

66': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Αραβίδη, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει από την άλλη πλευρά.

19:18

62': Ο Πλατέλλας μέσα στην περιοχή σε εξαιρετική θέση δεν μπορεί να περάσει τον προσωπικό του αντίπαλο και χάνει την ευκαιρία να βρεθεί σε θέση τετ-α-τετ.

19:15

59': Άλλες έξι αλλαγές για την ΑΕΚ. Καραγκιολίδης, Τζανετόπουλος, Πεταυράκης, Πλατέλλας, Μάνταλος και Κορδέρο στο ματς. Εκτός οι Βούρας, Σαρρής, Γροντής, Ρόβας, Ζόριτς, Μάρκος Ντούνης.

19:13

57': Η ΑΕΚ κυκλοφορεί ωραία την μπάλα και ο Μπακάκης βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ αλλά δεν υπάρχει φάση, οφ σάιντ ο δεξιός μπακ της Ένωσης.

19:08

52': Σέντρα από αριστερά, ο Ντακόλ αφήνει στον Ντούνη, αλλά αυτός δεν το περίμενε και αφού έχασε το κοντρόλ δεν μπόρεσε να εκτελέσει.

19:07

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη με την ΑΕΚ να κυκλοφορεί την μπάλα και να πιέζει ψηλά τον Ρήγα που κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο.

19:03

46': Πέντε αλλαγές στην επανάληψη η ΑΕΚ. Στο ματς πέρασαν οι: Μπακάκης, Σβάρνας, Φαγιέ, Αραβίδης, Ντακόλ. Εκτός οι Κολοβέτσιος, Γεωργέας, Ανάκογλου, Μπαρμπόσα και Μπρέσεβιτς.

19:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:48

Τέλος πρώτου μέρους στο Βελεστίνο, 4-0 η ΑΕΚ.

18:45

Ο Ανάκογλου έκλεψε την μπάλα πίσω από την μεσαία γραμμή, την κουβάλησε εξαιρετικά βγάζοντας την ΑΕΚ στην αντεπίθεση και την κατάλληλη στιγμή την άνοιξε αριστερά στον Μπαρμπόσα, με τον Πορτογάλο να πλασάρει σε τετ-α-τετ για το 4-0.

18:45

44': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

18:43

41': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ. Αυτή την φορά περνά ανεκμετάλλευτο...

18:42

Ο Μπαρμπόσα εκτέλεσε και το κόρνερ, κεφαλιά - πάσα προς τα πίσω του Σαρρή και ο Κολοβέτσιος που βρισκεται στο δεύτερο δοκάρι από κοντά σαν σε προπόνηση γράφει το 3-0.

18:41

40': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

18:41

39': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί, η μπάλα έχει βρει στο τείχος και περνά λίγο έξω. Κόρνερ είναι...

18:40

38': Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει η ΑΕΚ με τον Ανάκογλου.

18:39

38': Μακρινό συρτό σουτ του Μπαρμπόσα, η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.

18:37

36': Ο Μπρέσεβιτς δοκιμάζει ένα φιλόδοξο σουτ από μακρινή απόσταση, δεν ανησυχεί ο Κεφαλάς, ψηλά η μπάλα.

18:34

33': Αλλαγή τερματοφύλακα για την ΑΕΚ. Εκτός ο 17χρονος Παναγιώτης Ντούνης, μέσα ο Βούρας.

18:34

Μετά από σέντρα από αριστερά ο Μπρέσεβιτς βρίσκει με το στήθος τον Ντούνη, αυτός κατεβάζει ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή, σουτάρει με το αριστερό και γράφει το 2-0.

18:33

32': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

18:30

Τώρα ξεκινά, εκ νέου, το παιχνίδι.

18:29

Εδώ να θυμίσουμε πως η ΑΕΚ το Σάββατο (23/8) θα υποδεχτει την Ρόμα στο ΟΑΚΑ σε ένα σπουδαίο φιλικό.

18:29

Τάιμ άουτ για νερό στο Βελεστίνο μετά την ευκαιρία της Ένωσης.

18:28

26': Ο Μπαρμπόσα το εκτέλεσε, ο Σαρρής πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, πήρε την πρώτη κεφαλιά-πάσα προς τα πίσω, νέα κεφαλιά του Μπρέσεβιτς από κοντά, η μπάλα άουτ.

18:28

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

18:23

Καλή κυκλοφορία για την ΑΕΚ στο πρώτο 20λεπτο.

18:17

Πάντα σε παιχνίδι πρωτοβουλίας η Ένωση με τους γηπεδούχους να αμύνονται στο μισό γήπεδο.

18:17

15': Ο Μπαρμπόσα ψάχνει να βρει τον Μπρέσεβιτς μέσα στην περιοχή, αμυντικός του Ρήγα επιστρέφει την μπάλα με το κεφάλι στον Κεφαλά.

18:13

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο με την ΑΕΚ να κυκλοφορεί την μπάλα και να πιέζει.

18:12

Με 4-4-1-1 η ΑΕΚ και τον Ζόριτς πίσω από τον Μπρέσεβιτς. Αριστερό χαφ είναι ο Μπαρμπόσα και από την άλλη ο Μάρκος Ντούνης.

18:11

Ο Μπαρμπόσα σέντραρε από αριστερά, κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, ο Κεφαλάς του λέει σε πρώτο χρόνο όχι, αλλά ο Ζόριτς που παραμονεύει παίρνει το ριμπόυντ και με εύκολο σουτ σε κενή εστία κάνει το 1-0.

18:11

9': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

18:10

8': Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Σαρρή να πιάνει μια ''οβίδα'' από μακρινή απόσταση, η μπάλα στην εξωτερική μεριά των διχτύων του Κεφαλά.

18:05

Έξι (!) σερί κόρνερ για την Ένωση πέρασαν ανεκμετάλλευτα. Λήξη πολιορκίας για τον Ρήγα.

18:05

3': Και νέο κόρνερ μετά την εκτέλεση του Μπαρμπόσα.

18:04

3': Ακόμα ένα κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από σουτ του Ντούνη.

18:03

Και πάλι ο Ντούνης εκτελεί, απομακρύνει ο Χατζής. Ακόμα ένα κόρνερ για την Ένωση που πιέζει.

18:03

Εκτέλεσε ο Μάρκος Ντούνης, κεφαλιά του Σαρρή, νέο κόρνερ.

18:03

1': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

18:02

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.