1
23:04

Απίστευτη πρόκριση για τον Αστέρα, που βρίσκεται στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Αποθέωση για τους παίκτες του Βεργέτη και ξέφρενοι πανηγυρισμοί.

23:04

90'+4: Τέλος του αγώνα.

22:59

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, η πρόκριση είναι κοντά.

22:55

Δεύτερο γκολ για τον Μάσα, που δίνει σκορ πρόκρισης στον Αστέρα με το 3-1. Προηγήθηκε κεφαλιά πάσα του Σανκαρέ και ο Μάσα με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε για τρίτη φορά τον Κάριους.

22:55

86': ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ.

22:54

85': Ο Σότο στη θέση του Μάλι.

22:54

Στην παράταση οδηγήθηκε το ματς στο Περιστέρι.

22:53

84': Σέντρα του Ρόλε, ο Σανκαρέ κάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Κάριους. Κάνει αμέσως αισθητή την παρουσία του ο Αφρικανός.

22:52

83': Ο Σανκαρέ στη θέση του Παντελιάδη. Στην επίθεση πηγαίνει ο υψηλόσωμος Σενεγαλέζος.

22:50

81': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Γέμισμα του Ρόλε, Μπακασέτας και Παντελιάδης άφησαν ο ένας για τον άλλον και ο Κάριους μπλόκαρε την μπάλα.

22:49

80': Δέκα λεπτά συν τις καθυστερήσεις έχει ακόμα στη διάθεσή του ο Αστέρας για το γκολ-πρόκριση.

22:44

1-2 έχει γίνει το ματς στο Περιστέρι. Η Σαράγεβο έκανε το 0-2 στο 80', έχοντας σκορ πρόκρισης, ενώ στο 86' ο Ατρόμητος ισοφάρισε. Πάει για παράταση το ματς στο Περιστέρι.

22:43

73': Ο Ντίας στη θέση του Παρκ.

22:40

70': ΔΟΚΑΡΙ για τη Μάιντς. Η τύχη με το μέρος του Αστέρα αυτή τη φορά, αφού η εξαιρετική λόμπα του Οκαζάκι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.

22:38

Ο Μάσα αυτή τη φορά δεν αστοχεί και με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή γράφει το 2-1. Ένα γκολ θέλει πλέον η ομάδα της Τρίπολης. Υπάρχει χρόνος ακόμα για να πάρει μία ιστορική πρόκριση ο Αστέρας.

22:38

68': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ.

22:34

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα αυτή τη φορά, που χάνει μεγάλη ευκαιρία να μπει εκ νέου στη διεκδίκηση στην πρόκριση. Ο Μάσα στάθηκε άτυχος και σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Ντε Μπλάσις δεν κατάφερε να απειλήσει.

22:29

60': ΔΟΚΑΡΙ για τη Μάιντς. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάις, η μπάλα χτυπάει στην πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και φεύγει άουτ.

22:29

59': Ο Μπακασέτας στη θέση του Μουνάφο.

22:28

59': Κίτρινες για Λούι και Μάσα.

22:27

Εκτελεί ο Ρόλε αυτή τη φορά, διώχνουν οι Γερμανοί.

22:26

Εκτέλεσε ο Ουσέρο, νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά.

22:26

57': Κόρνερ για τον Αστέρα.

22:25

56': Κίτρινη για τον Μόριτζ.

22:23

54': Καλή προσπάθεια του Παντελιάδη, κακή όμως η σέντρα του και ενώ η φάση... μύριζε κίνδυνο, καταλήγει άουτ.

22:16

47': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρόλε, μπλοκάρει ο Κάριους.

22:14

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

21:59

Οι Γερμανοί έχουν σκορ πρόκρισης. Ο Αστέρας προηγήθηκε με εκπληκτικό γκολ του Ντε Μπλάσις, αλλά στη συνέχεια η Μάιντς ανέβηκε και ισοφάρισε πριν το ημίχρονο με τον Κόου. Θα πρέπει να ρισκάρει στο β' μέρος ο Βεργέτης για να βρει δύο γκολ ο Αστέρας.

21:58

45'+1: Τέλος ημιχρόνου στην Τρίπολη.

21:58

Άουτ η κεφαλιά του Νοβένσκι μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

21:57

45': Μεγάλη ευκαιρία για τη Μάιντς. Τελευταία στιγμή ο Παντελιάδης βάζει την κόντρα και διώχνει σε κόρνερ την προσπάθεια του Μπροσίντσκι, που σούταρε από ευνοϊκή θέση.

21:56

44': Κίτρινη κάρτα για τον Νοβένσκι. Φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα. Προλαβαίνουν και κοντράρουν οι Γερμανοι το σουτ του Ουσέρο.

21:51

Αμυντική αδράνεια του Αστέρα και με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ο Κόου ισοφαρίζει. Δύο γκολ χρειάζεται πλέον ο Αστέρας.

21:51

39': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΪΝΤΣ.

21:50

39': Κίτρινη για τον Παντελιάδη.

21:49

38': Καλή ευκαιρία για τη Μάιντς. Ο Κόου ελίσσεται μέσα στην περιοχή του Αστέρα, κάνει το σουτ, πάνω από τα δοκάρια.

21:45

34': Διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Αστέρα, καθώς ο Κάριους φαίνεται να βρίσκει την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής.

21:43

Ο Ντε Μπλάσις βάζει φωτιά στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. Πανέξυπνη σέντρα σουτ του Αργεντινού, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Κάριους, δοκάρι και στα δίχτυα η προσπάθειά του. 1-0 ο Αστέρας, που ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.

21:42

31': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ.

21:41

30': Ευκαιρία για τον Αστέρα με την πρώτη επαφή του Ουσέρο. Το αριστερό του σουτ πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

21:41

29': Ο Ουσέρο στη θέση του Μπαντιμπαγκά. Η αλλαγή ουσιαστικά είναι αναγκαστική, καθώς ο Βέλγος δεν είναι 100% έτοιμος.

21:38

26': Νέος κίνδυνος για την εστία του Θεοδωρόπουλου, πρόλαβε να βάλει την κόντρα ο Ζησόπουλος διώχνοντας σε πλάγιο το σουτ του Γκάις.

21:37

25': Καλή στιγμή για τη Μάιντς. Σουτ του Μάλι από μακριά, άουτ.

21:35

23': Κίτρινη για τον Ζούλιαν.

21:32

20': Καλή προσπάθεια του Μπαντιμπαγκά, κακό όμως το τελείωμά του, άουτ.