1
-
2
22:52

Τελικό αποτέλεσμα στη Λεωφόρο. Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 1-2 από την Σταντάρ και μένει εκτός πλέι Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί που θα δώσουν το παρών οι Βέλγοι. Οι ''πράσινοι'' θα συμμετέχουν στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

22:49

90'+1: Κάρτα στον Ζέκα.

22:48

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:47

89': Μετά από γύρισμα του Μποκού ο Κοτσόλης δεν διώχνει καλά, ο Αϊντάρεβιτς σουτάρει ωστόσο άσχημα από το ύψος του πέναλτι.

22:45

Ο Πράνιτς εκτελεί, κεφαλιά του Σίλντενφελντ, η μπάλα περνά άουτ.

22:45

87': Κόρνερ για τον ΠΑΟ, το δέκατο.

22:44

86': Ο Πράνιτς πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά, δεν ανησυχεί ο Καβασίμα.

22:39

Ο Νάνο εκτελεί, απομακρύνουν οι της Σταντάρ.

22:39

Εκτελέστηκε, σε νέο κόρνερ οι Βέλγοι από το κεφάι του Τσιμαν.

22:38

80': Σουτ του Πράνιτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

22:37

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ, περνά κι αυτό ανεκμετάλλευτο με ένα σουτ της απελπισίας από τον Ντίνα.

22:36

78': Δυνατό σουτ του Ατζαγκούν με το αριστερό, ο Καβασίμα δύσκολα στην γωνιά του σε κόρνερ.

22:34

Ένα τέταρτο ακόμα, ο ΠΑΟ τα παίζει όλα για όλα, έχει βγει μαζικά μπροσά.

22:34

76': Και νέο σουτ του Καρέλη με εξωτερικό φάλτσο, η μπάλα άουτ!

22:33

75': Ο Καρέλης μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει με το αριστερό, ο Καβασίμα δεν έχει πρόβλημα.

22:31

Άτυχος ο Παναθηναϊκός που μέσα σε δύο λεπτά έχει δύο δοκάρια. Ψάχνει να θυμίσουμε δύο γκολ για να ανατρεψει την κατάσταση και να πάρει την πρόκριση.

22:30

Ο Νάνο εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Σίλντενφελντ, η μπάλα χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και στην γραμμή πριν την μαζέψει ο Καβασίμα!

22:30

72': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟ, δεύτερο!

22:30

72': Κόρνερ για τον ΠΑΟ.

22:29

71': Κλείνει τις αλλαγές της και η Σταντάρ. Εκτός ο Μπομπό, μέσα ο Αϊντάρεβιτς.

22:28

Ο Ντίνας μπήκε από αριστερά, πλάσαρε υπέροχα, ο Καβασίμα βρήκε την μπάλα, αυτή χτύπησε και στο δοκάρι και πέρασε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

22:28

70': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟ!

22:26

68': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μετά από γέμισμα, ο Κουτρουμπής σπάει την μπάλα προς τα έξω, ο Μπεργκ σουτάρει δυνατά από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

22:26

Ο Νάνο εκτελεί, ο Τεξέιρα απομακρύνει με το κεφάλι.

22:25

67': Κόρνερ για τον ΠΑΟ.

22:23

65': Τώρα η αλλαγή για τους ''πράσινους''. Εκτός ο Κλωναρίδης που πονάει, μέσα ο Ντίνας.

22:23

Ο Κλωναρίδης δεν μπορεί να συνεχίσει, αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟ.

22:22

Ο Παναθηναϊκός ψάχνει, να θυμίσουμε, δύο γκολ για να περάσει στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

22:21

Μετά από μια μικρή διακοπή, αφού ο Κλωναρίδης, ήταν στο έδαφος, το ματς ξεκινά εκ νέου. Στο 63' φτάσαμε.

22:20

Ο Παναθηναϊκός μοιάζει αποσυντονισμένος και μπλοκαρισμένος στην επανάληψη χωρίς ενέργεια. Για την ακρίβεια αυτό συμβαίνει από την στιγμή που ο Μποκού έκανε το 1-2.

22:17

60': Ο Νάνο στην εκτέλεση, μακριά με το κεφάλι ο Τσιμάν.

22:17

Βλέπει και κάρτα ο Τσιμάν που το έκανε στον Κλωναρίδη.

22:17

59': Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟ.

22:16

Ο Μποκού εκτελεί, ο Κοτσόλης απομακρύνει με γροθιές.

22:16

58': Κόρνερ για την Σταντάρ που ελέγχει την κατάσταση στο δεύτερο μέρος.

22:14

56': Τώρα η διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός Μέντες και Πέτριτς. Μέσα Καρέλης και Κλωναρίδης.

22:13

56': Κάρτα στον Γουάτ.

22:12

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τους Βέλγους.

22:12

54': Πριν την εκτέλεση, αλλαγή για την Σταντάρ, κι αυτή αναγκαστική. Εκτός ο Καρσελά που πονάει, μέσα ο Γουάτ.

22:11

53': Ο Καρσελά μέσα στην περιοχή επικίνδυνα, πριν εκτελέσει, ο Κουτρουμπής σε κόρνερ.

22:10

Κλωναρίδης και Καρέλης θα περάσουν σε πολύ λίγο στον αγωνιστικό χωρο.

22:09

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να πιέσει ψηλά αλλά αφήνει ανοιχτούς χώρους πίσω και η Σταντάρ με τους γρήγορους επιθετικούς είναι έτοιμη να τους εκμεταλλευτεί.

22:05

47': Μακρινό, φιλόδοξο, σουτ του Τσιμαν, η μπάλα ψηλά.

22:04

Ο Αναστασίου σήκωσε τον Κλωναρίδη για ζέσταμα και είναι πολύ πιθανό να τον περάσει γρήγορα στον αγωνιστικό χώρο. Μαζί του και οι Ντίνας, Καρέλης.

22:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.