1
-
0
23:20

Τελικό αποτέλεσμα. Ο Αστέρας ηττήθηκε 1-0 από την Μάιντς στην Γερμανία και πλέον πρέπει να ανατρέψει την κατάσταση στην Τρίπολη για να βρεθεί στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

23:15

90'+1: Κάρτα στον Νοβέσκι για μαρκάρισμα στον Ντε Μπλάσις.

23:15

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:09

Και πάλι ο Γκάις εκτελεί, ο Ντε Μπλάσις απομακρύνει.

23:09

Ο Γκάις στην εκτέλεση, νέο κόρνερ από τον Λούι.

23:09

84': Κόρνερ για την Μάιντς.

23:08

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι του Αστέρα μοιάζουν κουρασμένοι και πλέον είναι αρκετά προσεκτικοί.

23:06

Ο Μπαντιμπανγκά που έκανε εξαιρετική εμφάνιση χειροκροτήθηκε κατά την έξοδο του από τους... Γερμανούς!

23:04

80': Τώρα κλείνουν τις αλλαγές του και οι Αρκάδες. Στην θέση του Μπαντιμπανγκά ο Κιτοκό.

23:02

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Μάιντς. Στο ματς ο Ζίμλνγκ, εκτός ο Κου.

22:58

Ο Μάτσα το εκτελεί, κεφαλιά του Γκοϊάν, η μπάλα πάνω από την εστία του Κάριους.

22:58

73': Κόρνερ για τον Αστέρα.

22:57

Άλλα 20 λεπτά για να δούμε αν ο Αστέρας βρει το εκτός έδρας γκολ που ψάχνει.

22:56

71': Τώρα η αλλαγή των Αρκάδων. Την θέση του Μουνάφο παίρνει ο Τσοκάνης.

22:56

Ο Τσοκάνης θα είναι η δεύτερη κίνηση του Βεργέτη.

22:55

70': Δεύτερη αλλαγή για την Μάιντς, στο ματς ο Τζούνιορ Ντίας, εκτός ο Παρκ.

22:54

69': Απευθείας εκτέλεση φαουλ του Γκάις, η μπάλα περνά άουτ.

22:53

68': Κάρτα στον Γκοϊάν για κράτημα σε αντίπαλο του.

22:52

66': Ο Κάριους αφήνει την εστία του και απομακρύνει όπως όπως προ του Μπαντιμπανγκά.

22:51

Στο 65' φτάσαμε, πάντα στο 1-0 η Μάιντς, εδώ και λίγα λεπτά πάντως ο ρυθμός έχει πέσει.

22:48

64': Τώρα η αλλαγή για τους Αρκάδες. Στην θέση του Ρόλε ο Σανκαρέ.

22:47

Τον Σανκαρέ θα περάσει σε πολύ λίγο στον αγωνιστικό χώρο ο Στάικος Βεργέτης.

22:45

60': Αλλαγή για την Μάιντς. Στο ματς περνά ο Μπροσίνσκι, εκτός ο Μπάουμγκαρτλινγκερ.

22:43

Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τους Γερμανούς.

22:42

57': Κόρνερ για την Μάιντς που είναι καλύτερη και βελτιωμένη στην επανάληψη.

22:39

54': Ύστερα από ωραία προσπάθεια του Οκαζάκι, ο Μόριτς στόπαρε με το στήθος, έκανε το γυριστό σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο.

22:38

Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Μόριτς, η μπάλα φεύγει άουτ.

22:37

52': Νέο καλό σουτ του Μάλι, εκτός περιοχής αυτή την φορά, ο Θεοδωρόπουλος δύσκολα σε κόρνερ.

22:35

50': Απαντά στις ευκαιρίες η Μάιντς. Μετά από σέντρα από δεξιά, ο Γκοϊάν δεν απομακρύνει σωστά, η μπάλα φτανει στον Μάλι που πλασάρει αλλά αστοχεί για λίγο.

22:34

49': Σουτ του Μάλι, καμία τύχη, ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει εύκολα.

22:33

Το θέμα βέβαια είναι να πετύχει το γκολ που θέλει και δικαιούται μέχρι τώρα.

22:32

Απίστευτη, χαμένη, ευκαιρία για τον Αστέρα που μπαίνει δυνατά και στην επανάληψη.

22:32

46': Σόλο του Μπαντιμπανγκά που σεντράρει, ο Ντε Μπλάσις δεν μπορεί να σκοράρει από την μικρή περιοχή και ενώ έμοιαζε εξουδετερωμένος ο αντίπαλος τερματοφύλακας, Κάριους.

22:31

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη.

22:30

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Coface Arena».

22:15

Και τέλους πρώτου ημιχρόνου, 1-0 η Μάιντς με το γκολ του Οκαζάκι.

22:14

Κρίμα... Ο Αστέρας έχει τις ευκαιρίες, οι Γερμανοί σκοράρουν, κόντρα στην ροή του αγώνα. Έπειτα από μια πλαγιοκόπηση από τα δεξιά, ο Κου πήρε την κεφαλιά-πάσα μέσα στην περιοχή και ο Οκαζάκι εξ' επαφής έκανε το 1-0.

22:14

45': ΓΚΟΛ η ΜΑΪΝΤΣ.

22:12

Εκτελέστηκε, ο Μουνάφο απομακρύνει όπως όπως.

22:12

42': Κόρνερ για την Μάιντς.

22:09

Κεραυνός του Μάτσα έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι! Άτυχοι εδώ οι Αρκάδες που αγγίζουν το γκολ.

22:09

40': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

22:07

Περίπου 100 Έλληνες στις εξέδρες για να σταθούν στο πλευρό των Αρκάδων.

22:06

Το... ψάχνουν το γκολ οι Αρκάδες που δείχνουν επικίνδυνοι στις γρήγορες αντεπιθέσεις κόντρα στην αργή γερμανική άμυνα,

22:05

36': Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα, σέντρα του Ντε Μπλάσις, κεφαλιά-πάσα του Ρόλε στον Μάτσα, αυτός αστοχεί από καλή θέση!

22:02

33': Ο Ρόλε το εκτέλεσε, η φάση ''τελειώνει'' για επιθετικό φάουλ.

22:01

32': Αυτή την φορά ο Μπαντιμπανγκά κατάφερε να σουτάρει, η μπάλα βρήκε στον Νοβέσκι και έφυγε κόρνερ.

22:01

Ο Αργεντινός έκανε... άνω κάτω την γερμανική άμυνα, μπήκε στην περιοχή αλλά οι Αρκάδες δεν μπόρεσαν να το εκμεταλλευτούν.

21:59

30': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Ντε Μπλάσις να κάνει φανταστική ατομική προσπάθεια από δεξιά, να σεντράρει παράλληλα, ωστόσο ο Μπαντιμπανγκά από εξαιρετική θέση δεν μπορεί να εκτελέσει.

21:54

Στο 25' φτάσαμε, ο Αστέρας κρατά εύκολα το μηδέν απέναντι στους Γερμανούς.

21:54

Ρισκάρει ο Θεοδωρόπουλος που κάνει ντρίπλα σε αντίπαλο του μέσα στην περιοχή του Αστέρα, ευτυχώς του... έπιασε και απομακρύνει.

21:51

Ο Μπαντιμπανγκά έχει ταλαιπωρήσει αφάνταστα με την ταχύτητα του τους πλάγιους αμυντικούς της Μάιντς μέχρι τώρα.

21:50

21': Ο Μπαντιμπανγκά έκανε νέα καλή προσπάθεια, σέντραρε, ο Κάριους είναι και πάλι εκεί μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση.

21:50

Τώρα το διόρθωσαν οι Γερμανοί.

21:49

Κι όλα αυτά, ενώ ο πίνακας στο «Coface Arena»... τρελάθηκε και λέει Μάιντς - Αστέρας 0-1! Για να δούμε αν... ξέρει κάτι παραπάνω.

21:49

19': Απευθείας το πάει ο Ρόλε, η μπάλα απευθείας άουτ.

21:48

18': Ο Ρόλε εκτελεί, απομακρύνουν οι Γερμανοί, οι Αρκάδες εν συνεχεία κερδίζουν κόρνερ.

21:47

Φάουλ για τον Αστέρα, σε καλή θέση.

21:47

Πολλά λάθη από τους Γερμανούς σ' αυτά τα πρώτα 18 λεπτά, πρέπει να το εκμεταλλευτεί ο Αστέρας.

21:46

17': Ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μπαντιμπανγκά να κάνει ωραία προσπάθεια, να σεντράρει, όμως ο Ντε Μπλάσις δεν μπορεί να φτάσει στην μπάλα και να σκοράρει!

21:45

16': Εκτέλεση φάουλ του Γκάις, η μπάλα ''σπάει'' σε αμυντικούς του Αστέρα και ο κίνδυνος τελειώνει.

21:43

Εξακολουθεί να πατά καλά ο Αστέρας στον αγωνιστικό χώρο και έχει κινδυνεύσει μια φορά με την κεφαλιά του Μπάουμγκαρτλινγκερ.

21:42

13': Φάση διαρκείας στα καρέ της Μάιντς, σέντρα του Μουνάφο, ο Κάριους βγαίνει και ''καθαρίζει'' με καλή έξοδο.

21:39

9': Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Μουνάφο, ο Ντε Μπλάσις δεν μπορεί να μπει στην φάση και να βάλει το πόδι του και ο κίνδυνος περνά για τους Γερμανούς.

21:36

Πρώτη καλή στιγμή για τους Γερμανούς.

21:35

6': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκάις, ο Μπάουμγκαρτλινγκερ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

21:34

5': Σέντρα-σουτ του Ρόλε, δεν ανησυχεί ο Κάριους, η μπάλα απευθείας άουτ.

21:34

Πρώτο πεντάλεπτο και οι Αρκάδες στέκονται αρκετά καλά απέναντι στην Μάιντς.

21:32

2': Σόλο του Ντε Μπλάσις, φτάνει έξω από την περιοχή, δέχεται ένα μαρκάρισμα από τους Γερμανούς πριν σουτάρει, παίζετε λέει ο Πορτογάλος Μανουέλ Ντε Σόουζα.

21:30

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο Αστέρας στη σέντρα!

21:29

Περίπου 15.000 κόσμος στο «Coface Arena».

21:27

Σε λίγα λεπτά η σέντρα, ο Αστέρας θα παίξει με 4-4-1-1 και τον Ρόλε πίσω από τον Ντε Μπλάσις.

21:09

Οι Αρκάδες ξεπέρασαν στην προηγούμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ το εμπόδιο της Ροβανιέμι, μετά την ισοπαλία (1-1) στη Φινλανδία και τη νίκη (4-2) στην Τρίπολη.

21:02

Να θυμίσουμε πως η ρεβάνς στην Τρίπολη θα διεξαχθεί την Πέμπτη (7/8) στις 21.15.

20:46

Πάντως η αποστολή του Αστέρα είναι πολύ δύσκολη απόψε, καθώς αντιμετωπίζει μια εξαιρετική ομάδα όπως είναι η Μάιντς, που έκανε καλή πορεία πέρυσι στη Μπουντεσλίγκα.

20:45

Οι Αρκάδες θα προσπαθήσουν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα στη Γερμανία έτσι ώστε στη ρεβάνς της Τρίπολης να έχουν πιο εύκολο έργο και να ''σφραγίσουν'' την πρόκριση τους στα πλέι οφ.

20:35

Σε περίπου μια ώρα ξεκινά η αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τη Μάιντς στο «Coface Arena» (21.30), για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ (πρώτο παιχνίδι).