Τέλος στο παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 με σκόρερ τον Μπεργκ.

21:27

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:21

85': Σούλης αντί του Ακπαρίδη για την ομάδα του Αιγίου. Και Διαμαντόπουλος αντί του Νάστου.

21:19

83': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, ο Στίκας στη θέση του Κοιλιάρα.

21:18

82': Σουτ του Ντίνα έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρε και έφτασε στον Ρισβάνη, όμως ο Ανδρούτσος απέκρουσε σε κόρνερ.

21:16

79': Εκτέλεση κόρνερ του Ντίνα, κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου, η μπάλα κατέληξε άουτ.

21:15

78': Ο Ανδρούτσος απέκρουσε σε κόρνερ την προσπάθεια του Ατζαγκούν.

21:13

Τίποτα ιδιαίτερα και στο δεύτερο ημίχρονο. Καμία επικίνδυνη φάση στα καρέ των δυο ομάδων. Έχουν παίξει ρόλο, βέβαια και οι πολλές αλλαγές.

21:12

76': Αλλαγή για τον Παναγιάλειο, ο Σταμογιάννος στη θέση του Κατσικοκέρη.

21:09

75': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ατματσίδη, η μπάλα πάνω από την εστία του Στιλ.

21:06

70': Σουτ του Καρέλη, η μπάλα φεύγει άουτ.

21:05

68': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο, ο Σανδραβέλης αντί του Γκοτσούλια.

21:03

67': Μετά από ώρα φάση για τον Παναιγιάλειο. Ο Παπαδόπουλος επιχείρησε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

21:02

65': Σουτ του Κλωναρίδη έπειτα από συνεργασία με τον Καρέλη, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

20:59

63': Νέες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Στο ματς περνούν οι Στιλ, Μπούρμπος, Κλωναρίδης, Ρισβάνης και Δώνης. Εκτός οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Μέντες, Ζέκα και Πέτριτς.

20:54

58': Διπλή αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Ο Παπαδόπουλος αντί του Μωυσίδη και ο Μπουρλάκης στη θέση του Μπούνα.

20:50

Συνεχίζεται το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό να έχει κερδίσει κόρνερ.

20:49

52': Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Χουχούμης είναι στο έδαφος και δείχνει να πονάει.

20:44

48': Μακρινό σουτ του Σπυρόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ.

20:43

Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, έξω οι Νάνο, Σίλντενφελντ, Μπεργκ και Κουτρουμπής. Στις θέσεις τους οι Λαγός, Σπυρόπουλος, Καρέλης και Ντίνας.

20:42

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

20:20

Ημίχρονο στο Αίγιο με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ του Μπεργκ.

20:18

44': Ο Τριανταφυλλόπουλος επιχείρησε το σουτ από πλάγια θέση, όμως είναι εντελώς άστοχο, με τη μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

20:14

38': Σέντρα του Τριανταφυλλόπουλου, ο Ακπαρίδης τελευταία στιγμή σταμάτησε τη μπάλα πριν ο Μπεργκ σουτάρει.

20:10

36': Ωραία ανάπτυξη του Παναιγιάλειου από αριστερά, όμως η σέντρα του Μπούνα έφυγε άουτ. Πάντως ο κόσμος χειροκρότησε την προσπάθεια των γηπεδούχων.

20:08

33': Νέο κόρνερ για τον Παναιγιάλειο. Μετά από σουτ του Κοιλιάρα που κόντραρε στους αμυντικούς, αλλά κι αυτό πέρασε δίχως κάποιο αποτέλεσμα.

20:04

Ημίωρο στο παιχνίδι, μόνο το γκολ του Μπεργκ ότι αξίζει μέχρι στιγμής από την αναμέτρηση.

20:01

26': Ο Τριανταφυλλόπουλος επιχείρησε το σουτ από τα δεξιά, ύστερα από πάσα του Μπεργκ, όμως η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

20:01

Γενικότερα απουσιάζουν οι φάσεις από το παιχνίδι με τον κόσμο να δυσανασχετεί.

19:58

Ο Παναθηναϊκός μετά το γκολ του Μπεργκ δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Σταυριανού. Ο Αναστασίου είναι όρθιος και δίνει συνεχώς οδηγίες στους παίκτες του, καθώς δεν του αρέσει η εικόνα της ομάδας.

19:53

Αρκετά δραστήριος ο Παναιγιάλειος που ψάχνει την ισοφάριση, δίχως όμως να έχει δημιουργησει κάποια ευκαιρία. Έχει κερδίσει όμως 3 κόρνερ.

19:51

17': Κόρνερ για τον Παναιγιάλειο με τον Κοιλιάρα, αλλά οι αμυντικοί απομάκρυναν.

19:49

14': Σουτ από τον Χουχούμη, ο Σταυριανός δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα.

19:47

Οι δύο επιθετικοί του Παναθηναϊκού έχουν εξαιρετική συνεργασία όπως έχει φανεί και στα προηγούμενα φιλικά.

19:44

Σέντρα από τον Πέτριτς, ο Μπεργκ έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τους πράσινους.

19:44

9': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:40

7': Ο Σπίνουλας κάνει τη σέντρα, αλλά ο Τριανταφυλλόπουλος έδιωξε προ του Ατματζίδη.

19:39

6': Κόρνερ για την ομάδα του Αιγίου. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.

19:37

3': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Ατζαγκούν αλλά οι αμυντικοί του Παναιγιάλειου απομακρύνουν.

19:35

Ο Παναθηναϊκός έχει παραταχθεί με τον Κοτσόλη κάτω από τα δοκάρια. Τριανταφυλλόπουλος δεξιά, Νάνο αριστερά στην άμυνα. Σίλντενφελντ και Κουτρουμπής στο κέντρο της άμυνας. Μέντες, Ζέκα, Χουχούμης, Ατζαγκούν στο ρόμβο της μεσαίας γραμμής και οι Πέτριτς, Μπεργκ στην επίθεση.

19:33

Στην σέντρα ο Παναιγιάλειος και ξεκινάει η αναμέτρηση.

19:32

Παιδιά από το Εθνικό Κέντρο Αποκατάστασης δίνουν από ένα λουλούδι στους παίκτες και των δύο ομάδων.

19:29

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το φιλικό. Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 6.000 φίλαθλοι.

19:26

O Λουκ Στιλ πήρε το νούμερο 15, το οποίο είχε ο Αλέξανδρος Ταμπάκης, που πήγε δανεικός στη Νίκη Βόλου.

19:23

Η ενδεκάδα για τον Παναγιάλειο: Σταυριανός, Σπίνουλας, Γκότσουλας, Λιας, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Νάστος, Μωυσιάδης, Μπούνας, Ατματζίδης, Κοιλιάρας Δ., Κατσικοκέρης.

19:22

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης, θα βραβευτούν από τον Παναιγιάλειο ο Γιάννης Αναστασίου ως ο καλύτερος προπονητής της σεζόν 2013-2014, ο Μάρκους Μπεργκ ως ο πρώτος σκόρερ και οι Σαραβάκος, Παπαβασιλείου για την προσφορά τους στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

19:21

Από τα νέα πρόσωπα στη διάθεση του Μουράτ Σεροπιάν θα είναι μόνο οι Σπίνουλας, Σταυριανός και Μωυσίδης, αφού ο Μπεκατώρος είναι τραυματίας και ο Μπουτζίκος είναι στρατιώτης. Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει και ο Σκαρτσίλας.

19:20

Αυτό είναι το πρώτο φιλικό για τον Παναιγιάλειο, ο οποίος στην ουσία αποκαλύπτεται μπροστά στο κοινό του, απέναντι σε έναν ιδιαίτερα δυνατό αντίπαλο.

19:19

Ντεμπούτο για τον Άγγλο γκολκίπερ που ανακοινώθηκε πριν από ενα 24ωρο από τους πράσινους.