1
20:49

Φινάλε στον αγώνα. Ο Αστέρας αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τη Ροβανιέμι.

20:47

90+2': Εξω ο Νιάσι, στη θέση του Μενίκε.

20:46

90+1': Φεύγει ο Ντε Μπλάσις, στη θέση του ο Ζησόπουλος

20:46

90': Ο Μπαράλες από καλή θέση έκανε το σουτ, αλλά ο γκολκίπερ των Φινλανδών μπόκαρε.

20:41

88': Ο Βίρτανεν στη θέση του Οτάρου για τη Ροβανιέμι.

20:38

85': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Μπαντιμπανγκά, ο Μπαράλες έβαλε το πόδι του, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

20:37

83': Ο Ντε Μπλάσις στρώνει στον Ουσέρο, ο οποίος σούταρε με τον Νιάσι να βάζει την προβολή και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

20:34

80': Κάθετη του Μακιτάλο για τον Οταρού, αλλά ο Μπαντής με διπλή προσπάθεια αποσόβησε τον κίνδυνο.

20:33

79': Ο Ουσέρο προσπάθησε να σκοράρει απευθείας με κόρνερ, αλλά ο γκολκίπερ της Ροβανιέμι απέκρουσε, ο Μουνάφο πήρε το ριμπάουντ, σουτάροντας άουτ.

20:29

77': Στην κόντρα ο Αστέρας είχε καλή στιγμή για να πετύχει δεύτερο γκολ, αλλά τελευταία στιγμή πριν ο Μπαράλες γίνει επικίνδυνος οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ.

20:28

74': Κίτρινη κάρτα στον Λάχτινεν.

20:23

73': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Μουνάφο στη θέση του Ρόλε.

20:22

68': Με το καλημέρα κίτρινη κάρτα για τον Μπαντιμπανγκά για σκληρό φάουλ.

20:19

64': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπανγκά στη θέση του Μπακασέτα.

20:15

62': Ο Ρόλε σε καλή θέση έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

20:14

Καλύτερα έχουν μπει στο δεύτερο ημίχρονο οι Φινλανδοί, με τον Αστέρα να ψάχνει να κάνει τη ζημιά με αντεπιθέσεις.

20:08

54': Κίτρινη κάρτα στον Μαγιάβα.

20:08

53': Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι Φινλανδοί σε φάση διαρκείας μέσα στα καρέ του Αστέρα αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

20:06

52': Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ από τον Μπακασέτα εκτός περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.

20:03

47': Με ευκαιρία ξεκίνησαν οι Φινλανδοί, ύστερα από κόρνερ του Όκονεν, ο Λαντεμάκι έπιασε την κεφαλιά που έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

20:02

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

19:44

Τέλος του α' μέρους. Ημίχρονο και ανάσες για τις δύο ομάδες. 1-1 με γκολ των Λαντεμάκι και Σανκαρέ.

19:42

1 λεπτό οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο.

19:42

45': Σουτ του Ουσέρο, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

19:41

44': Σουτ του Τζαμάλ δεν ανησυχεί τον Μπαντή.

19:40

43': Η σειρά του Λούι να δει κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή.

19:39

41': Κίτρινη κάρτα στον Μακιτάλο για σκληρό φάουλ.

19:36

Πιέζει ο Αστέρας για το 2-1 και αν είναι λίγο πιο τυχερός θα τα καταφέρει, αφού δείχνει πιο ομάδα στο γήπεδο χάνοντας συνεχώς ευκαιρίες.

19:35

38': Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα, σέντρα του Μπακασέτα, τακουνάκι του Ντε Μπλάσις, η μπάλα παράλληλα από την εστία, ο Λούι έκανε νέα σέντρα για να διώξουν οι αμυντικοί.

19:34

37': Ατομική ενέργεια και σουτ του Μπαράλες ο Σάλγκρεν δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

19:33

Ο Αστέρας δείχνει ότι μπορεί να πετύχει δεύτερο γκολ και να βάλει γερά τα θεμέλια για την πρόκριση.

19:29

35': Ο Ντε Μπλάσις στρώνει με το στήθος στον Ρόλε που από το ύψος της περιοχής σούταρε άουτ.

19:27

31': Σέντρα του Ρόλε, σουτ του Ντε Μπλάσις σώζει σε κόρνερ ο γκολκίπερ της Ροβανιέμι.

19:25

29': Ο Μπαντής διώχνει με γροθιά σε σέντρα-σουτ του Οκονεν και στη συνέχεια κερδίζει φάουλ. Λήγει ο συναγερμός στην άμυνα του Αστέρα.

19:25

27': Μακρινό σουτ του Οκόνεν, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

19:23

Ο Αστέρας στέκεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ψάχνει το δεύτερο γκολ. Απλά δεν έχει καλές επιλογές στην τελική πάσα.

19:19

24': Πρώτη αλλαγή, αναγκαστική για τη Ροβανιέμι. Έξω ο Κόκο στη θέση του ο Λάχτινεν.

19:17

22': Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για σκληρό φάουλ.

19:15

18': Με καλές προϋποθέσεις βγήκε στην κόντρα ο Αστέρας, αλλά ο Μπακασέτας έκανε λάθος επιλογή και η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Σάλγκρεν.

19:13

Έχει παγώσει ο ρυθμός του αγώνα με τις δύο ομάδες να έχουν κατεβάσει... ταχύτητα μετά το πρώτο εκρηκτικό δεκάλεπτο.

19:10

Ο Αστέρας μετά το πρώτο δεκάλεπτο φαίνεται να έχει ισορροπήσει το παιχνίδι και μετά το σοκ του 1-0 κατάφερε να ισοφαρίσει και να ψάξει για ένα ακόμη τέρμα.

19:09

12': Ευκαιρία για να περάσει μπροστά ο Αστέρας με τον Ρόλε που έκλεψε και βγήκε σε ευνοϊκή θέση, αλλά ο τερματοφύλακας των Φινλανδών αποσόβησε τον κίνδυνο.

19:08

Οι Αρκάδες ισοφαρίζουν άμεσα σε 1-1 με τον Σανκαρέ, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ρόλε.

19:07

10': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ.

19:06

8': Σέντρα-σουτ του Παντελιάδη η μπάλα φεύγει άουτ.

19:05

Ο Στάικος Βεργέτης παρέταξε τον Αστέρα με 4-3-3, στο τέρμα τον Μπαντή, χρησιμοποιώντας ως αμυντικό δίδυμο τους Γκοϊάν και Σανκαρέ, δεξιά στην άμυνα ο Λούι, αριστερά ο Παντελιάδης. Στο χώρο του κέντρου ,ως αμυντικό χαφ ο Κουρμπέλης και δίπλα του οι Ουσέρο και Ρόλε, δεξιά στην επίθεση ο Μπακασέτας, αριστερά ο Ντε Μπλάσις και στην κορυφή της επίθεσης ο Μπαράλες.

19:04

Δεν έχει μπει καλά ο Αστέρας με λάθη στην άμυνα. Φαίνονται τρακαρισμένοι οι παίκτες του.

19:03

5': Επέλαση του Οταρού και σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ από την εστία του Μπαντή.

19:01

3': Σουτ του Ρόλε για τον Αστέρα, αλλά οι αμυντικοί της Ροβανιέμι απομακρύνουν.

19:01

Μπροστά σε 2.500 κόσμο διεξάγεται η αναμέτρηση. 50 ηρωικοί φίλοι του Αστέρα βρίσκονται στην κερκίδα.

19:01

Πολύ κακή εξέλιξη για τους Αρκάδες που με το καλησπέρα βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

18:59

Με τη σέντρα οι Φινλανδοί ανοίγουν το σκορ πιάνοντας στον ύπνο την άμυνα του Αστέρα. Από φάουλ του Οκόνεν ο Λαντεμάκι με κεφαλιά έκανε το 1-0.

18:58

1': ΓΚΟΛ για τη Ροβανιέμι!

18:58

Ξεκίνησε η αναμέτρηση

18:56

Πέντε λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα και ο κόσμος είναι λιγοστός στις εξέδρες του γηπέδου Raatti Oulu. Σε αυτό ίσως παίζει ρόλο και το γεγονός ότι η φυσική της Ροβάνιεμι απέχει περίπου 220 χιλιόμετρα από την περιοχή.

18:53

Ο Στάικος Βεργέτης άφησε τελευταία στιγμή εκτός αποστολής τον Τάσο Τσοκάνη και τον Γιώργο Κυριακόπουλο.

18:50

H τριάδα που διευθύνει την αναμέτρηση είναι από την Σερβία. Διαιτητής ο Βουκαντίνοβιτς με βοηθούς τους Στοΐκοβιτς και Μίλετιτς.

18:48

Είναι η τρίτη συνεχόμενη χρονιά που αγωνίζεται στην Ευρώπη ο Αστέρας. Η Ροβανιέμι επιστρέφει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις μετά από 24 χρόνια.

18:47

Η ενδεκάδα της Ροβανιέμι: Σάλγκρεν, Λαντενμάκι, Μαγιάβα, Ομπιλόρ, Οκόνεν, Μακιτάλο, Οταρού, Σάχμαν, Κόκο, Γκάι, Νιάσι.

18:47

Η ενδεκάδα του Αστέρα: Μπαντής, Λούι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κουρμπέλης, Ουσέρο, Ρόλε, Μπακασέτας, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.

18:45

Σε περίπου 15 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι του Αστέρα με τη Ροβανιέμι στη Φινλανδία για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

ΡΟΒΑΝΙΕΜΙ
Σάλγκρεν, Λαντενμάκι, Μαγιάβα, Ομπιλόρ, Οκόνεν, Μακιτάλο, Οταρού (88’ Βίρτανεν), Σάχμαν, Κόκο (23' λ.τρ. Λάχτινεν), Γκάι, Νιάσι (92’ Μενίκε).
Αναπ: Φόρσμαν, Νούρμος, Άλισον, Βιρτάνεν, Πούλιο, Μπάχου, Λάχτινεν.
Μπαντής, Γκοϊαν, Σανκαρέ, Λούι, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Ουσέρο, Ρόλε (73' Μουνάφο), Μπακασέτας (64' Μπαντιμπανγκά), Ντέ Μπλάσις (91’ Ζησόπουλος), Μπαράλες.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Κιτοκό, Μουνάφο, Ζησόπουλος, Μάσα, Μπαντιμπανγκά, Νίκο.
Διαιτητής: Βουκαντίνοβιτς (Σερβία) Βοηθοί: Στοΐκοβιτς (Σερβία), Μίλετιτς (Σερβία)