0
24:01

Τελικό στο Τορίνο, η Μπενφίκα στον τελικό

23:59

90'+6: Κεφαλιά Κιελίνι, ο Ομπλακ του λέει όχι!

23:59

Η μπάλα στο τείχος

23:58

Και φάουλ σε καλή θέση για την Γιουβέντους

23:58

90'+5: Κάρτα στον Σάλβιο

23:55

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

23:53

Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το παιχνίδι, μπήκαμε στις καθυστερήσεις, να δούμε πόσα λεπτά θα κρατηθουν

23:52

Στο έδαφος παίκτης της Μπενφίκα, νέα διακοπή

23:51

Οι δύο παίκτες ήταν στον πάγκο ήταν ξεκίνησε η ένταση

23:51

89': Και στον Μάρκοβιτς

23:51

89': Κόκκινη στον Βούτσινιτς που την πληρώνει

23:51

Απειλήθηκε σύρραξη στο Τορίνο

23:50

Μεγάλη ένταση ανάμεσα στους δύο πάγκους των δύο ομάδων

23:48

86': Στην θέση του Μάρκοβιτς ο Σουλεϊμανί για την Μπενφίκα που κλείνει κι αυτή τις αλλαγές της

23:44

82': Κάρτα στον Ομπλακ για καθυστέρηση

23:44

81': Η Γιουβέντους σκοράρει με τον Οσβάλντο αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί σωστά για οφ σάιντ του Πογκμπά που πάσαρε στον συμπαίκτη του

23:43

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο

23:42

80': Γέμισμα στα καρέ της Μπενφίκα, ο Λιχστάινερ μέσα στην περιοχή μόνος φάτσα με τον Ομπλακ χάνει το κοντρόλ και μαζί την ευκαιρία!

23:41

Ολοκληρώνει τις κινήσεις του ο Κόντε

23:41

78': Στην θέση του Γιορέντε ο Οσβάλντο. Έξω και ο Βιντάλ, μέσα ο Μαρκίζιο

23:40

78': Μακρινό σουτ του Τζιοβίνκο, ψηλά η μπάλα

23:38

76': Στην θέση του Γκαϊτάν ο Σάλβιο για την Μπενφίκα

23:38

Ένα τέταρτο ακόμα στο Τορίνο, φινάλε θρίλερ θα έχουμε με την Γιουβέντους να πιέζει, χωρίς να απειλεί, και να ψάχνει ένα γκολ

23:35

Όλα για όλα από τον Κόντε ποιυ βγάζει στόπερ και βάζει επιθετικό

23:35

72': Αλλαγή για την Γιουβέντους. Έξω ο Μπονούτσι, μέσα ο Τζιοβίνκο

23:34

70': Πλασέ του Τέβεζ από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπλοκάρει ο Όμπλακ

23:31

69': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Εκτός ο Ροντρίγκο, μέσα ο Αλμέιδα

23:29

Χαζό φάουλ του Έντσο Πέρεζ στον χώρο του κέντρου, δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι Πορτογάλοι μένουν με δέκα

23:29

67': ΚΟΚΚΙΝΗ για την Μπενφίκα!

23:28

64': Κάρτα βλέπει ο Ασαμόα

23:25

Πάντως οι στημένες φάσεις είναι μέχρι τώρα ο μοναδικός τρόπος που δείχνει ικανή να απειλήσει η Γιουβέντους

23:24

Εντυπωσιακή απόκρουση από τον Σλοβένο γκολκίπερ της Μπενφίκα

23:24

62': Απευθείας ο Πίρλο, πολύ μεγάλη επέμβαση ο Ομπλακ κρατά το μηδέν!

23:23

61': Κάρτα στον Πέρεζ και φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, για την Γιουβέντους

23:21

59': Φάση διαρκείας στα καρέ της Γιουβέντους, τακουνάκι του Γκαράι, ο Μπονούτσι με τα πολλά απομακρύνει

23:20

Αν μείνει αυτό το 0-0, να θυμίσουμε πως η Μπενφίκα είναι στον τελικό

23:20

Γιόμα Μπονούτσι, άουτ η μπάλα και... γιούχα από την εξέδρα που χάνει σιγά σιγά την υπομονή της

23:18

56': Κάρτα στον Ροντρίγκο ο οποίος σε μια προσπάθεια του να προλάβει την μπάλα φαίνεται να βρήκε επικίνδυνα τον Μπουφόν που την μπλόκαρε

23:18

Υπό καταρρακτώδη βροχή πλέον το ματς

23:17

55': Ο Πίρλο εκτελεί, ο Ομπλακ βγαίνει ωραία και μαζεύει την μπάλα

23:17

Με πάσα εκτελέστηκε κι αυτό, ο Πίρλο σεντράρει, νέο κόρνερ

23:16

54': Κόρνερ κερδίζουν οι Ιταλοί

23:16

Η Γιουβέντους είναι αυτή που κυκλοφορεί την μπάλα αλλά η Μπενφίκα είναι καλά οργανωμένη στην άμυνα της

23:13

50': Κακό διώξιμο από τον Κιελίνι, ο Ροντρίγκο σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, ελάχιστα άουτ (πάνω από το οριζόντιο δοκάρι) η μπάλα

23:13

Κοντά στο γκολ η Μπενφίκα!

23:10

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Πίρλο σεντράρει, οι αμυντικοί της Μπενφίκα απομακρύνουν

23:10

48': Κόρνερ για την Γιουβέντους

23:09

Χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες

23:08

46': Σέντρα στην επανάληψη

23:07

Έχουν ανοίξει οι ουρανοί στο Τορίνο, με βροχή θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος

23:06

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο

22:53

Αντέχει η Μπενφίκα, η οποία αν κρατήσει μέχρι τέλους το 0-0 θα είναι στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ

22:52

Ημίχρονο στο Τορίνο, 0-0.

22:51

Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για τους Ιταλούς

22:51

45'+1: Μεγάλη ευκαιρία για την Γιουβέντους. Σέντρα του Ασαμόα, κεφαλιά του Βιντάλ, ο Λουϊζάο πάνω στην γραμμή πετάει την μπάλα σε κόρνερ με το κεφάλι

22:50

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος

22:48

43': Εκτελεί ο Πίρλο, ο Μπονούτσι παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα πέρνει περίεργη πορεία και φεύγει πλάγιο άουτ

22:48

43': Φάουλ σε καλή θέση για τους Ιταλούς, για να δούμε...

22:48

Με την σωστή αμυντική της λειτουργία η Μπενφίκα έχει ''μπλοκάρει'' την Γιουβέντους

22:47

42': Μακρινό, ξαφνικό, σουτ του Πίρλο ο Όμπλακ ελέγχει την πορεία της μπάλας που φεύγει άουτ

22:42

Απειλεί εδώ η Γιουβέντους

22:41

36': Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Βιντάλ στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα λίγο άουτ!

22:40

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε σε ένα ''φτωχό'' μέχρι τώρα πρώτο μέρος δίχως ρυθμό και μεγάλες φάσεις

22:38

Εκτελεί ο Πέρεζ, με το κεφάλι ο Κιελίνι απομακρύνει

22:37

32': Κόρνερ κερδίζει η Μπενφίκα

22:34

Η Γιουβέντους έχει ανεβάσει την απόδοση της και έχει αυξήσει την πίεση της

22:34

29': Συρτό σουτ του Λιχστάινερ αυτη την φορά, ο Ομπλάκ δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει σταθερά

22:33

28': Ο Πογκμπά είχε χώρο στον άξονα, δοκίμασε τα πόδια του με συρτό δυνατό σουτ, η μπάλα άουτ

22:29

24': Καλή φάση για την Γιουβέντους με τον Γιορέντε να ''σπάει'' με το κεφάλι στον Τέβεζ, ο Αργεντινός πιάνει γυριστό σουτ με το δεξί από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί

22:28

- Σκληρό μαρκάρισμα του Πέρεζ στον Πογκμπά, γλιτώνει την κάρτα

22:27

22': Ο Μάξι Περέιρα δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, σε μια αρκετά φιλόδοξη προσπάθεια, ψηλά η μπάλα

22:25

20': Ο Βιντάλ από δύσκολη θέση σουτάρει, ο Ομπλάκ δεν ανησυχεί, η μπάλα φεύγει ψηλά

22:25

Ο Πίρλο εκτελεί, ο Λίμα απομακρύνει

22:25

20': Νέο κόρνερ κερδίζουν οι Ιταλοί που πιέζουν στα τελευταία λεπτά

22:23

- Στο Τορίνο βρίσκεται προσκεκλημένος του Κάρλος Τέβεζ ο μεγάλος Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα

22:22

Με πάσα εκτελέστηκε, κανένας κίνδυνος για την άμυνα των Πορτογάλων

22:21

16': Κόρνερ για την ''Γιουβε''

22:20

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

22:17

Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι με την Μπενφίκα να εξακολουθεί να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

22:14

9': Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει στον Βιντάλ που σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά αστοχεί

22:13

8': Καλό σουτ του Πίρο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

22:12

7': Καθαρό μαρκάρισμα του Περέιρα στον Πογκμπά που βρισκόταν μέσα στην περιοχή και ήταν έτοιμος να εκτελέσει

22:11

Πρώτο δεκάλεπτο στο Τορίνο χωρίς κάποια καλή στιγμή

22:08

Η Μπενφίκα είναι αυτή που κάνει παιχνίδι στα πρώτα λεπτά και κυκλοφορεί την μπάλα

22:07

Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους Πορτογάλους

22:06

2': Από δυνατό πλάγιο άουτ η μπάλα φτάνει στον Ροντρίγκο που σουτάρει, κόντρες στους Ιταλούς αμυντικούς και τελικά κόρνερ για την Μπενφίκα

22:05

1': Σέντρα στο Τορίνο

22:04

4-3-3 επιλέγει ο Ζόρζε Ζέσους που έχει δύο εκπλήξεις, αφού ξεκινά κάτω από τα δοκάρια τον Όμπλακ αντί του Αρτουρ, ενώ αφήνει στον πάγκο τον Όσκαρ Καρντοζο και βάζει στην επίθεση βασικό τον Λίμα

22:04

Με 3-5-2 η Γιουβέντους χωρίς εκπλήξεις, με Τεβεζ - Γιορέντε επιθετικό δίδυμο

22:02

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φίλους της Γιουβέντους με την παράσταση να κλέβει το κορεό

22:02

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

21:54

Να θυμίσουμε πως στο πρώτο ματς, στο ''Ντα Λουζ'', οι Πορτογάλοι είχαν επικρατήσει 2-1 των Ιταλών

21:53

Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα στο Τορίνο, στη ρεβάνς της ημιτελικής φάσης του Γιουρόπα Λιγκ ανάμεσα στην Γιουβέντους και την Μπενφίκα