0
21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:54

Ο ΠΑΟΚ νικά 2-0 τον Παναθηναϊκό και σπάει το αήττητο των "πράσινων" στα πλέι οφ πετυχαίνοντας παράλληλα και ο ίδιος την πρώτη του νίκη στη διαδικασία μετά από 7 ματς. O Σβαμπ στο 14' το 1-0 και ο Άκπομ στο 21' τα γκολ νίκης του ΠΑΟΚ ο οποίος με 64 βαθμούς τερματίζει στη 2η θέση, 4ο τελικά το "τριφύλλι" με 61 πόντους.

21:53

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0.

21:52

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Χρήστο Κόντη για διαμαρτυρία.

21:51

90+1': Δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) για τον Μακέντα για δεύτερο φάουλ στον Σβαμπ. Σωστή η αποβολή και ο Ιταλός επιθετικός χάνει τον τελικό.

21:50

3 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:49

89': Ξανά ο Βαγιαννίδης ωραία προσπάθεια και πάσα στον Καρλίτος που από το ύψος του πέναλτι με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.

21:48

88': Μπαλιά του Αλεξανδρόπουλου, ο Βαγιαννίδης πάει πρώτος στην μπάλα προ του Σίντκλεϊ, ωστόσο η κεφαλιά του δεν βρίσκει εστία.

21:47

87': Κίτρινη κάρτα στον Σάρλια για μαρκάρισμα στον Ολιβέιρα.

21:46

86': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γιοβάνοβιτς, ο Πέρεθ αντί του Κουρμπέλη που έχει πρόβλημα τραυματισμού.

21:46

86': Ευκαιρία του ΠΑΟ για το 2-1, ωραία ενέργεια του Μακέντα και πλασέ του Ιταλού φορ, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

21:45

85': Ο Ολιβέιρα συνεργάζεται με τον Ζίβκοβιτς, ο Σέρβος ξανά στον Ολιβέιρα, σουτ που κοντράρει

21:44

Και συνθήματα εν όψει τελικού από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ.

21:41

81': Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα για φάουλ στον Σβαμπ.

21:39

79': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Καρλίτος, διώχνει ο Βαρέλα.

21:35

75': Ευκαιρία για το 3-0, προσπάθεια του Ελ Καντουρί από τα αριστερά και γύρισμα στον Σίντκλεϊ, αυτός κάνει το τακουνάκι αλλά ο Σβαμπ κάνει απελπιστικά άστοχο τελείωμα εντός περιοχής.

21:35

75': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μαουρίσιο καταχειροκροτούμενος μιας και πέρασε από τον ΠΑΟΚ, περνά εκτός αγώνα για να περάσει ο Μακέντα στη θέση του, εκτός αγώνα και ο Χατζηγιοβάνης, ο Κώτσιρας στο ματς.

21:34

74': Σε θέση οφσάιντ ο Καρλίτος μετά από βολέ του Διούδη.

21:34

74': Ο Ζίβκοβιτς από τα δεξιά στο 1 εναντίον 1 με τον Χατζηθεοδωρίδη κάνει τη σέντρα, ο Διούδης μπλοκάρει.

21:32

72': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου με την είσοδο των Ελ Καντουρί και Βιεϊρίνια αντί των Σοάρες και Λύρατζη αντίστοιχα.

21:30

Ακόμα 20 λεπτά αγώνα στην Τούμπα, πάντα το 2-0 υπέρ του ΠΑΟΚ από το πρώτο ημίχρονο. Πάντα παραμένει και το 0-2 υπέρ του Άρη στα Γιάννενα, ΑΕΚ - Ολυμπιακός είναι στο 2-2.

21:27

67': Βαθιά μπαλιά του Μαουρίσιο προς τον Χατζηγιοβάνη, ο Πασχαλάκης παρότι κάνει κίνηση προς τα αριστερά με αντανακλαστικά γυρνάει στα δεξιά και μπλοκάρει την μπάλα.

21:26

66': Ο Μιτρίτσα περνά κάθετη στον Ολιβέιρα αυτός βγαίνει απέναντι από τον Διούδη στον χώρο, ο Βαγιαννίδης τον σταματά πριν σουτάρει.

21:25

65': Ο Καρλίτος μετά το κόρνερ φεύγει ταχύτατα στην κόντρα πασάρει στον Αλεξανδρόπουλο, ο νεαρός χαφ βγαίνει απέναντι από τον Πασχαλάκη, ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ βάζει την κόντρα στα πόδια του Αλεξανδρόπουλου και άουτ.

21:24

64': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Ολιβέιρα, εκτελεί ο Ζίβκοβιτς διώχνει ο Μαουρίσιο.

21:22

62': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό στο ίδιο λεπτό, ο Βαγιαννίδης στη θέση του Γκατσίνοβιτς και ο Πούγγουρας στη θέση του Σένκεφελντ.

21:22

62': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, κατά σειρά, ο Μιτρίτσα αντί του Μπίσεσβαρ, ο Ολιβέιρα αντί του Άκπομ και ο Μιχάι αντί του Ίνγκασον.

21:21

61': Σύγκρουση Σοάρες με Σένκεφελντ στο έδαφος ο άσος του ΠΑΟΚ. Έχει μπει μέσα το ιατρικό τιμ του ΠΑΟΚ για τις πρώτες βοήθειες.

21:16

Αναμένονται αλλαγές εντός ολίγου από Γιοβάνοβιτς και Λουτσέσκου.

21:16

56': Μπαλιά του Βιτάλ για τον Καρλίτος σε θέση οφσάιντ ο Ισπανός φορ.

21:15

55': Ξανά ο Γκατσίνοβιτς στη γωνιά εκτελεί "καθαρίζει" τη φάση ο Μπίσεσβαρ.

21:14

54': Προσπάθεια του Μαουρίσιο και σουτ, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη του ΠΑΟΚ και περνά κόρνερ.

21:13

53': Ο Γκατσίνοβιτς στη γωνιά, εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν οι γηπεδούχοι, σουτ του αμαρκάριστου Βιτάλ εντελώς άστοχο.

21:13

53': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό το παραχωρεί ο Άκπομ μετά την κόντρα στη σέντρα του Χατζηγιοβάνη.

21:10

50': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, εκτελεί ο Σοάρες, κεφαλιά γύρισμα του Βαρέλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Διούδης μπλοκάρει καθώς ο Ίνγκασον δεν μπορεί να απειλήσει.

21:07

47': Κίνηση του Μπίσεσβαρ από τα αριστερά και αλλαγή μπάλας στον Λύρατζη από τα δεξιά, σέντρα του πλάγιου μπακ του ΠΑΟΚ, άστοχη.

21:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι 2 ομάδες.

20:53

Στα άλλα ματς, ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-1 και ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 0-2. Άρα με τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα ο ΠΑΟΚ είναι 2ος με 64 βαθμούς, ο Άρης 3ος με 62 και ο Παναθηναϊκός 4ος με 61.

20:49

Εύκολο και δίκαιο 2-0 του ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο με τους Θεσσαλονικείς να μπαίνουν δυνατά από νωρίς. Ο Σβαμπ στο 14' το 1-0 και ο Άκπομ στο 21' το 2-0. Πολύ κακός ο Παναθηναϊκός δεν θυμίζει σε τίποτα τη φορμαρισμένη ομάδα των 3 τελευταίων μηνών.

20:48

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0.

20:47

45+1': Ο Μαουρίσιο από τον άξονα πασάρει στον Γκατσίνοβιτς σέντρα του Σέρβου από τα δεξιά, κεφαλιά του Αλεξανδρόπουλου η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

20:46

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:43

42': Βαθιά μπαλιά του Σάρλια για τον Καρλίτος σε θέση οφσάιντ ο Ισπανός.

20:42

40': Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό, ο Βιτάλ από τα δεξιά κάνει ωραία ενέργεια και μπαλιά στον Γκατσίνοβιτς ο οποίος από τα δεξιά κάνει το σουτ, αρκετά μακριά από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη η μπάλα.

20:40

38': Μετά το κόρνερ, ο Χατζηγιοβάνης κερδίζει την μπάλα και πάει να βγει στην κόντρα, ο Ζίβκοβιτς σωτήρια σταματά τον Μυτιληνιό άσο του ΠΑΟ.

20:39

37': Ξανά στη γωνιά ο Σοάρες, εκτελεί το κόρνερ δεν αποφέρει κάτι.

20:39

37': Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 3-0, λάθος του Μαουρίσιο, ο Ζίβκοβιτς γίνεται κάτοχος της μπάλας κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Διούδης κάνει την απόκρουση, η μπάλα φτάνει στον Σοάρες που από το σημείο του πέναλτι κάνει ωραίο σουτ, με τον Σένκεφελντ σωτήρια να παραχωρεί κόρνερ.

20:37

35': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηγιοβάνη.

20:36

34': Ο Γκατσίνοβιτς από τα δεξιά κάνει τη σέντρα με στόχο τον Καρλίτος, ο Πασχαλάκης εύκολα μπλοκάρει την μπάλα.