2
-
0
23:59

Με αυτό το σκορ, σαφές είναι το προβάδισμα για τη Σεβίλλη εν όψει της ρεβάνς στο "Μεστάγια".

23:54

Λήξη της αναμέτρησης. Σεβίλλη - Βαλένθια 2-0.

23:53

90'+3: Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Εκτέλεση φάουλ του Ράκιτιτς από τα δεξιά, στην πορεία της μπάλας ο Φάτσιο, τη στέλνει ένα μέτρο πάνω από την εστία της Βαλένθια.

23:53

90'+2: Κίτρινη κάρτα στον Ματιέ.

23:52

23:51

90': Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Ιμπόρα αντί του Βιτόλο.

23:49

89': Κίτρινη κάρτα στον Αλκάθερ.

23:48

88': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΒΑΛΕΝΘΙΑ! Σέντρα Πιάτι από τα αριστερά, ο Βάργκας στο δεύτερο δοκάρι την κεφαλιά, η μπάλα στην οριζόντια δοκό.

23:47

87': Τεράστια ευκαιρία για τη Βαλένθια! Σέντρα Πιάτι από τα αριστερά, σουτ Ζόνας τετ α τετ, αποκρούει ο Μπέτο.

23:41

80': Καλοτραβηγμένο σουτ Πιάτι έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

23:38

78': Σουτ Γκαμεϊρό, ο Φουέγκο απλώνει το χέρι και διώχνει. Υπάρχει παράβαση, κακώς δεν δίνει το πέναλτι ο διαιτητής.

23:34

74': Αλλαγή για τη Βαλένθια. Ο Ζόνας αντί του Φεγκουλί.

23:33

73': Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Γκαμεϊρό αντί του Μπάκα.

23:32

72': Σουτ Μπάκα, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Ματιέ, ωστόσο δεν υπάρχει πέναλτι, παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, γιατί είναι εξ επαφής.

23:32

71': Κίτρινη κάρτα στον Μαρίν.

23:26

66': Λάθος διώξιμο της άμυνας της Σεβίλλης, η μπάλα φτάνει στον Βάργκας, που από θέση μέσα αριστερά θα πιάσει τη λόμπα, για να φύγει η μπάλα εκατοστά έξω από το αριστερό δοκάρι.

23:22

62': Σέντρα του Πιάτι, ο Αλκάθερ σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια της Σεβίλλης.

23:19

59': Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Μαρίν αντί του Ρέγιες.

23:17

57': Αλλαγή για τη Βαλένθια. Ο Πιάτι αντί του Καρτάμπια.

23:16

56': Τεράστια ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Χαμένο τετ α τετ. Ο Ράκιτιτς βγάζει στον Μπάκα, ο οποίος από θέση τετ α τετ δεν καταφέρνει να νικήσει τον Γκουαΐτα.

23:12

52': Εκτέλεση φάουλ από τον Ματιέ, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της Σεβίλλης.

23:06

Έναρξη του β' ημιχρόνου.

23:05

46': Αλλαγή για τη Βαλένθια. Ο Γκάγια αντί του Μπερνάτ.

22:52

Η Βαλένθια μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο, όσο η ώρα περνούσε, η Σεβίλλη ισορροπούσε το παιχνίδι. Έτσι, μετά το 25', οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και με δύο γρήγορα γκολ σε διάστημα τριών λεπτών φαίνονται ικανοί να πάρουν ένα σκορ ασφαλείας εν όψει της ρεβάνς.

22:50

Λήξη α' ημιχρόνου... Σεβίλλη - Βαλένθια 2-0.

22:48

44': Καλή στιγμή για τη Σεβίλλη. Εκτέλεση φάουλ του Ράκιτιτς απο τα δεξιά, ο Φάτσιο πιάνει την κεφαλιά, διώχνει σωτήρια ο Γκουαΐτα.

22:41

Βιτόλο με Μπάκα έπαιξαν ταχύτατα το ένα-δύο από το κέντρο και ο τελευταίος με ιδανικό πλασέ από το ύψος του πέναλτι έγραψε το 2-0.

22:41

36': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

22:40

Ο σκόρερ δεν καλύπτεται και η φάση ελέγχεται για οφσάιντ. Ωστόσο, το γκολ μέτρησε.

22:38

Εκτέλεση φάουλ από τον Ράκιτιτς από τα αριστερά και αρκετά πλάγια, κεφαλιά Καρίσο, η μπάλα φτάνει στον Μ' Μπιά (στο ύψος του δεύτερου δοκαριού), που αρχικά δεν μπορεί να πιάσει το σουτ, αλλά αμέσως με τακουνάκι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

22:37

33': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

22:32

28': Διαγώνιο σουτ Μπάκα μέσα από την περιοχή, άουτ.

22:31

27': Εκτέλεση κόρνερ του Ράκιτιτς, κεφαλιά Φάτσιο, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Γκουαΐτα.

22:21

17': Καλή στιγμή για τη Βαλένθια. Δυνατό σουτ Αλκάθερ λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει ο Μπέτο.

22:13

9': Σουτ Καρτάμπια, καμία ανησυχία για τον Μπέτο.

22:12

8': Πρώτο κόρνερ και για τη Βαλένθια. Χωρίς καμία τύχη.

22:08

4': Και δεύτερο κόρνερ ξανά για τη Βαλένθια. Κεφαλιά Φουέγκο, εύκολα στα χέρια του Μπέτο.

22:07

2': Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για λογαριασμό της Βαλένθια. Περνά ανεκμετάλλευτο.