1
23:55

Τέλος αγώνα, 2-1 η Μπενφίκα!

23:54

90'+3: Γέμισμα από την Γιουβέντους στα καρέ της Μπενφίκα, ο Κιελίνι από πλαγια θέση βγαίνει μόνος του, δεν είναι οφ σάιντ αλλά πλασάρει έξω

23:52

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

23:51

Κλασική χαμένη ευκαιρί για την Γιουβέντους

23:51

89': Ο Αρτουρ λέει όχι σε πλασέ του Μαρκίζιο και κρατά το 2-1

23:50

88': Κάρτα βλέπει ο Αντρέ Αλμέιδα

23:48

Πέντε λεπτά ακόμα στην Πορτογαλία

23:48

Κοντά και σε τρίτο γκολ η Μπενφίκα

23:47

86': Πλασέ του Μάρκοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ

23:46

Οι Πορτογάλοι κρύβουν την μπάλα από τα δεξιά, ο Καβαλέιρο αφήνει με ωραία προσποίηση την μπάλα για τον Λίμα ο οποίος με έναν κεραυνό μέσα από την περιοχή κάνει το 2-1

23:46

84': ΓΚΟΛ η ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:44

82': Αλλαγή κάνει και η Γιουβέντους, όμως. Έξω ο σκόρερ Τέβεζ, μέσα ο Οσβάλντο

23:44

82': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Στην θέση του Γκόμες ο Καβαλέιρο

23:39

Ένα τέταρτο ακόμα η Γιουβέντους εξακολουθεί να πιέζει παρά το ότι έκανε την δουλειά της

23:36

Μεγάλο γκολ, μεγάλη κλάση ο Αργεντινός

23:35

Ο Ασαμόα ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω στον Τέβεζ, αυτός ξεκινά την τρομερή προσπάθεια του έξω από την μεγάλη περιοχή, αδειάζει τρεις αντιπάλους του και αφού φτάνει απέναντι από τον Αρτουρ πλασάρει ψύχραιμα για το 1-1

23:35

73': ΓΚΟΛ η ΓΙΟΥΒΕ!

23:33

72': Κάρτα βλέπει ο Αρτουρ για καθυστέρηση

23:31

20 λεπτά ακόμα για να δούμε αν η Μπενφίκα κρατήσει αυτό το 1-0

23:30

Αν περνούσε η μπάλα από τον Ουρουγουανό αμυντικό της Μπενφίκα ο Μαρκίζιο έπρεπε απλά να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα από το μισό μέτρο

23:30

68': Παράλληλο γύρισμα του Λιχστάινερ, ο Περέιρα πριν η μπάλα φτάνει στον Μαρκίζιο απομακρύνει

23:29

Εκτελεί με πάσα ο Πέρεζ, σέντρα του Σικουέιρα, κεφαλιά ο Λουιζάο άουτ η μπάλα

23:28

67': Κόρνερ για την Μπενφίκα

23:27

65': Η ώρα για την πρώτη κίνηση της Γιουβέντους. Ο Κόντε βγάζει τον αρνητικό Βούτσινιτς, μέσα ο Τζιοβίνκο

23:26

Εκτελεί ο Πίρλο, στο πρώτο δοκάρι ο Λίμα απομακρύνει με το κεφάλι

23:25

64': Κόρνερ για την Γιουβέντους

23:24

62': Και δεύτερη αλλαγή για την Μπενφίκα. Μέσα ο Λίμα, έξω ο Όσκαρ Καρντόζο

23:22

60': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Στην θέση του Σουλεϊμανι ο Αντρέ Αλμέιδα

23:21

Μια ώρα αγώνα στο ''Ντα Λουζ'', πάντα στο 1-0 η Μπενφίκα και ενώ η Γιυβέντους όσο περνά η ώρα ανεβάζει την απόδοση της

23:19

55': Μετά από γέμισμα ο Βούτσινιτς βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Αρτουρ έστω και καθυστερημένα βγαίνει και μπλοκάρει

23:16

54': Ευκαιρία για την Γιουβέντους! Σέντρα Μαρκίζιο, κεφαλιά Πογκμπά ο Αρτουρ σε κόρνερ

23:11

Τίποτα το ιδιαίτερο σ' αυτό το πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης με την Γιουβέντους πάντως να έχει την κατοχή της μπάλας και την Μπενφίκα να κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο

23:07

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

23:05

Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την επανεμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

22:51

Ημίχρονο στο ''Ντα Λουζ'', 1-0 η Μπενφίκα

22:50

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο α' μέρος

22:50

Σωστή, έχει πάρει μόνο πόδια ο Γάλλος μέσος της Γιουβέντους

22:49

44': Κάρτα βλέπει ο Πογκμπά για μαρκάρισμα στον Σικουέιρα

22:48

Τελευταία λεπτά στο πρώτο μέρος, πάντα στο 1-0 η Μπενφίκα με το τέρμα του Γκαράι από το 3'

22:45

41': Σε μια ακόμα αντεπίθεση της Μπενφίκα ο ταχύτατος Μάρκοβιτς πλασάρει από δύσκολη, πλάγια, θέση δεξιά, η μπάλα ψηλά

22:44

Με πάσα κακό, κακή επιλογή, η μπάλα φεύγει προς τα έξω και η άμυνα της Μπενφίκα βγαίνει από τα καρέ της

22:44

Με πάσα εκτελέστηκε, νέο κόρνερ

22:44

39': Κόρνερ για την Γιουβέντους

22:40

Τώρα σηκώθηκε ο Ιταλός αμυντικός της Γιουβέντους από μια αγκωνιά που δέχτηκε, το ματς συνεχίζεται

22:40

Μικρή διακοπή ο Κιελίνι στο έδαφος

22:38

34': Κάρτα βλέπει ο Αντρέ Γκόμες και χάνει τον επαναληπτικό στο Τορίνο

22:36

Βέβαια η Μπενφίκα είναι ''φωτιά'' στην κόντρα με τους ταχύτατους Ροντρίγκο - Μάρκοβιτς

22:36

Έχει ισορροπήσει η Γιουβέντους και πλέον αυτή κάνει παιχνίδι

22:34

30': Ο Τέβεζ κουβαλά την μπάλα από την μεσαία γραμμή, φτάνει από πλάγια αριστερά απέναντι στον Αρτουρ, ωστόσο πιεζόμενος και έχοντας κουραστεί από την κούρσα χάνει το κοντρόλ και βλέπει τον γκολκίπερ της Μπενφίκα να βγαινει και να μπλοκαρει την μπάλα

22:32

28': Ο Τέβεζ βρίσκει τον Βούτσινιτς αυτός καθυστερεί να εκτελέσει και τελικά αμυντικοί των Πορτογάλων απομακρύνουν

22:31

Εκτελεί καλά ο Πίρλο, οφ σάιντ ωστόσο ο Κιελίνι, τελειώνει ο κίνδυνος για την Μπενφίκα

22:31

26': Φάουλ σε καλή θέση για την Γιουβέντους, για ένα γέμισμα

22:30

Άσχημα εκτελεσμένο από τον Πίρλο στο πρώτο δοκάρι, οι αμυντικοί της Μπενφίκα διώχνουν

22:29

Μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Πογκμπά

22:29

25': Πρώτο κόρνερ για την Γιουβέντους

22:25

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, πάντα ίδιο σκηνικό στο ''Ντα Λουζ'' με την ασφυκτική πίεση της Μπενφίκα να έχει μπλοκάρει τα ατού των Ιταλών

22:19

Αυτή ουσιαστικά είναι η πρώτη καλή στιγμή της Γιουβέντους

22:19

14': Ο Τέβεζ κουβαλά την μπάλα στον άξονα, σουτάρει με το δεξί από μακριά, ο Αρτουρ μπλοκάρει εύκολα

22:16

Μόνο Μπενφίκα σ' αυτό το πρώτο δεκάλεπτο!

22:15

11': Αντεπίθεση για σεμινάριο η Μπενφίκα, βγαίνει μπροστά με τρεις πάσες, ο Σουλεϊμανί σουτάρει με το αριστερό από εξαιρετική θέση αλλά αστοχεί

22:15

Μπόκαρισμένη η Γιουβέντους δυσκολεύεται αρκετά να κυκλοφορήσει την μπάλα

22:12

Στα πρώτα 7' λεπτά η Μπενφίκα είναι αυτή που πατά καλύτερα, της έχει δώσει ώθηση σαφώς το γκολ που πέτυχε

22:08

Για να δούμε αν έχει απάντηση η Γιουβέντους στο εντυπωσιακό ξεκίνημα των ''Αετών''

22:08

Και το ''Ντα λουζ'' παίρνει φωτιά

22:07

Ο Σουλεϊμανί εκτελεί το κόρνερ, ο Γκαράι κερδίζει στον αέρα τον Μπονούτσι και με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι ανοίγει το σκορ

22:07

3': ΓΚΟΛ η ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

22:06

2': Κόρνερ για την Μπενφίκα

22:05

1': Σέντρα στον αγώνα

22:02

Κατάμεστο το ''Ντα Λουζ'' με τους φίλους της Μπενφίκα να έχουν φτιάξει εντυπωσιακή ατμόσφαιρα

22:01

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

22:01

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο ''Ντα Λουζ'' στην αναμέτρηση της Μπενφίκα με την Γιουβέντους για τα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ