1
21:24

Στους 27 βαθμούς πηγαίνουν οι Ηπειρώτες, που διατηρούνται τέταρτοι μαζί με τον Παναθηναϊκό, προτελευταίοι με 10 πλέον βαθμούς οι Περιστεριώτες.

21:22

ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. Ο φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 1' με τον Κουλούρη, για να ισοφαρίσει για τους Ηπειρώτες στο 3' ο Περέα.

21:21

Τέλος στο ματς.

21:19

Μόλις δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος, τουλάχιστον τρία έπρεπε να παιχθούν...

21:17

88’: Αλλαγή για τους Περιστεριώτες. Νταβιώτης αντί Μπεντινέλι.

21:15

86': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:12

83': Μακρινό σουτ του Χαρίση, στα χέρια του Σούλη η μπάλα.

21:11

Έχει ανοίξει για τα καλά το ματς...

21:08

80': Διαγώνιο σουτ του Βασιλαντωνόπουλου μέσα από την περιοχή και δεξιά, ψηλά άουτ.

21:04

75': Τι βγάζει πάλι ο Γιαννιώτης! Σουτ - βολίδα από τον Καραχάλιο εκτός περιοχής και δεξιά, ο γκολκίπερ του Ατρομήτου πραγματοποιεί ακόμα μια απίθανη επέμβαση.

21:03

74': Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα και νέα επέμβαση από τον Γιαννιώτη! Ο Λώλης κλέβει, βγαίνει απέναντι από τον γκολκίπερ του Ατρομήτου που τον νικά κατά κράτος.

21:01

72': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Σάλιακας , όμως ο Γιαννιώτης πέφτει στη δεξιά του γωνία και λέει ξανά «όχι». Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, εδώ...

20:59

70’: Φάουλ για τους γηπεδούχους σε καλή θέση. Περίπου 7 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά...

20:58

Βρέχει καταρρακτωδώς στους «Ζωσιμάδες»…

20:55

66’: Διπλή αλλαγή για τους Περιστεριώτες, με τον Χαρίση να παίρνει τη θέση του Καρτάλη και τον Μουνίθ αυτή του Σπιριντόνοβιτς.

20:53

64': Κίτρινη κάρτα στον Κάργα.

20:52

63’: Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Λώλης αντικαθιστά τον Μορέιρα.

20:50

61': Κίτρινη κάρτα στον Σάλομον.

20:49

59': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:48

59': Μεγάλη επέμβαση σε κόρνερ κάνει ο Γιαννιώτης, σε μακρινό σουτ του Σάλιακα από τα δεξιά. «Φλερτάρει» με το 2-1 ο ΠΑΣ Γιάννινα.

20:39

49’: Από τα δεξιά η εκτέλεση του κόρνερ, νέο κόρνερ παραχωρούν οι φιλοξενούμενοι που δεν αποφέρει κάτι.

20:39

48’: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μπρένερ κάνει ωραία κίνηση και σουτάρει με δύναμη από τα αριστερά της περιοχής αλλά ο Γιαννιώτης βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

20:36

47': Κίτρινη κάρτα στον Γκαλβάο.

20:34

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

20:17

ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 1-1, με τα δύο τέρματα να έρχονται στο πρώτο τρίλεπτο της αναμέτρησης.

20:16

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, δίχως καθυστερήσεις.

20:15

43’: Εκτελείται από τα δεξιά το κόρνερ, βγάζει προσωρινά η άμυνα των γηπεδούχων, η μπάλα καταλήγει στον Κουλούρη που επιχειρεί το γυριστό λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά όμως η μπάλα φεύγει ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σούλη.

20:13

42’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Σπιριντόνοβιτς, ο Στρούγγης επωφελείται από την κόντρα στο τείχος και βγαίνει τετ α τετ με τον Σούλη ο οποίος αποκρούει σε κόρνερ το πλασέ του.

20:11

40': Σέντρα Σάλιακα από τα δεξιά, ο Σνάιντερ πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά αστοχεί.

20:07

Μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα με τα δύο γκολ δεν έχει γίνει κάτι επικίνδυνο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν με τις στατικές φάσεις να απειλήσουν χωρίς όμως αποτέλεσμα.

20:05

35': Κι άλλο κόρνερ κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι από τα δεξιά, με τον Σούλη να βγαίνει και να μπλοκάρει.

20:01

30': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά, γίνεται η σέντρα αλλά οι αμυντικοί του ΠΑΣ Γιάννινα διώχνουν.

19:55

25': Έχει πέσει ο ρυθμός...

19:54

24': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, περνά απευθείας άουτ από την κακή εκτέλεση του Μορέιρα.

19:50

20': Δύο συνεχόμενα κόρνερ από τα δεξιά για τους Ηπειρώτες, περνούν ανεκμετάλλευτα.

19:49

17’: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Γύρισμα του Μπρένερ από τα δεξιά, ο Περέα πλασάρει στη κίνηση από τη μικρή περιοχή αλλά η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία και καταλήγει άουτ.

19:46

15': Πάνω - κάτω η μπάλα στο ξεκίνημα του αγώνα...

19:41

8': Επικίνδυνο γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, διώχνει ο Εραμούσπε.

19:35

Άμεση απάντηση από τους γηπεδούχους! Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά, o Περέα κάνει την κεφαλιά «ψαράκι» στο δεύτερο δοκάρι και ισοφαρίζει σε 1-1.

19:34

3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:33

Ανοίγει το σκορ από τα... αποδυτήρια στους «Ζωσιμάδες». Ο Κουλούρης ευνοείται από μία κόντρα πάνω στον Σνάιντερ, γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με κοντινό πλασέ τη στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.

19:32

1': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

19:30

1': Σέντρα στο ματς,

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Από τη μεριά του, ο Ατρόμητος θα δώσει το πρώτο του παιχνίδι για το 2022 αφού αυτά με Βόλο και Άρη αναβλήθηκαν. Οι Περιστεριώτες ισοβαθμούν με τον Απόλλωνα Σμύρνης στην τελευταία θέση με 9 πόντους και στους «Ζωσιμάδες» θα αγωνιστούν με νέο προπονητή στον πάγκο τους τον Κρις Κόλμαν.

19:18

Οι Ηπειρώτες, που προέρχονται από το ισόπαλο 1-1 στην έδρα του ΟΦΗ, είναι μαζί με τον Παναθηναϊκό και τους Κρητικούς τέταρτοι έχοντας 26 βαθμούς.

19:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ατρόμητο, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Σούλης, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Γκαρντάβσκι, Καραχάλιος, Στάνκο, Σνάιντερ, Μπρένερ, Περέα, Μορέιρα.
Αναπ: Αθανασίου, Παντελάκης, Καραγιάννης, A. Τριάδης, Ρίζος, Λιάσος, P. Τριάδης, Λώλης, Μίνα.