Τελικό αποτέλεσμα στο ΕΑΚ

17:19

Όχι μόνο είναι αυστηρή, αλλά φαίνεται να υπάρχει και επαφή του αμυντικού με τον Τασουλή ο οποίος βρισκόταν μέσα στην μεγάκη περιοχή

17:19

90'+3: Κάρτα στον Τασουλή για θέατρο

17:17

90'+1: Κάρτα στον Μπαλντοβαλίεφ

17:17

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο ΕΑΚ

17:16

Καλή φάση για την Κέρκυρα

17:16

88': Σέντρα του Μπεριαν, κεφαλιά ο Σουάνης από καλή θέση, η μπάλα άουτ

17:10

84': Κάρτα βλέπει ο Παρασκευαΐδης

17:07

80': Κάθετη πάσα του Τεγούση, σουτ του Σμυρλή με το αριστερό, λίγο έξω η μπάλα

17:07

Κοντά στο γκολ ο Φωστήρας!

17:06

Τελευταίο δεκάλεπτο, στο μισό γήπεδο πλέον κάνει άμυνα ο Φωστήρας, η Κέρκυρα ψάχνει το γκολ

17:02

76': Στην θέση του Μουστόγιαννη ο Εμέκα για τον Φωστήρα που είναι φανερό πως πάει να κρατήσει το μηδέν

17:01

74': Διαγώνιο σουτ του Σουάνη μέσα από την μεγάλη περιοχή, αλλά από δύσκολη θέση, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει σταθερά

16:58

72': Τώρα η αλλαγή, μέσα ο Καραδέμητρος, έξω ο Ναγιάρ

16:57

Ο Γρηγορίου θα ρίξει στο ματς και τον Καραδέμητρο, τα παίζει όλα για όλα

16:57

Τελευταίο 20λεπτο, η Κέρκυρα ναι μεν φτάνει σε θέση βολής αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει βρει το γκολ

16:55

Αυτό εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για την Κέρκυρα, η οποία πριν λίγο άγγιξε το γκολ

16:54

68': Συρτό σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, ο Γιαννιώτης βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και την στέλνει κόρνερ

16:53

66': Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Κουτσόπουλου ο Γκόμεζ

16:50

Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα που πιέζει στα τελευταία λεπτά

16:50

64': Σουτ του Ζορμπά με το αριστερό, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

16:48

62': Ο Σμυρλής ξέφυγε από τα δεξιά, έσπασε την μπάλα στον Λύρα, αυτός πλασαρε από την μικρή περιοχή, ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει

16:45

59': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα ο Μπέριαν, έξω ο Κόντος

16:44

58': Κάρτα βλέπει ο Ναγιάρ

16:43

10 - 4 οι τελικές προσπάθειες, συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη

16:42

Στην αμέσως επόμενη φάση ο γκολκίπερ του Φωστήρα μπλόκαρε μια προσπάθεια του Ζορμπά

16:41

55': ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα! Δυνατό σουτ του Κόντου με το αριστερό έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη

16:41

Απαντά στις ευκαιρίες η Κέρκυρα

16:39

Κοντά στο γκολ εδώ ο Φωστήρας

16:38

52': Κεραυνός του Γαρουφαλιά από μακριά, ο Κουτζαβασίλης με δυσκολία κρατά το μηδέν!

16:35

49': Εκτελεί ο Κουτσόπουλος, κεφαλιά του Ναγιάρ από την μικρή περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα

16:35

48': Κόρνερ για την Κέρκυρα

16:32

46': Σέντρα στην επανάληψη

16:31

46': Αλλαγή για τον Φωστήρα πριν την σέντρα στο δεύτερο μέρος. Μέσα ο Λύρας, έξω ο Σεχολάρι

16:30

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την επανεμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης

16:16

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, 0-0

16:14

43': Καλή σέντρα από τον Κόντο, πριν ο Μπαλντοβαλίεφ εκτελέσει, ο Κακαράς διώχνει με το κεφάλι

16:10

Πάντα στο 0-0 Κέρκυρα και Φωστήρας

16:09

Έχει αποκτήσει ρυθμό στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι

16:08

38': Τραγικό λάθος στην άμυνα της Κέρκυρας ο Σμυρλής κλέβει, μπαίνει στην περιοχή ωστόσο σε τετ-α-τετ με τον Κουτζαβασίλη δεν πλασάρει καλά

16:08

Κλασική ευκαιρία για τον Φωστήρα!

16:06

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος

16:06

35': Εκτέλεση φάουλ του Κοτσόπουλου, ο Ζορμπάς στην κίνηση πασάρει παράλληλα, ο Γιαννιώτης βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά

16:04

33': Μακρινό σουτ του Σεχολάρι με το δεξί, ο Κουτζαβασίλης βλέπει την μπάλα να περνά ψηλά

16:01

Έχει ανεβάσει την απόδοση και την πίεση της στα τελευταία λεπτά η Κέρκυρα

16:01

30': Σέντρα του Κουτσόπουλου από αριστερά, κεφαλιά του Σουάνη περίπου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ

15:57

27': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Μουστόγιαννη, ο Κουτζαβασίλης δεν βγαίνει, η μπάλα περνά και από τον Κακακαρά και φεύγει άουτ

15:56

Μεγάλη επέμβαση από τον γκολκίπερ του Φωστήρα, η δεύτερη σε 25 λεπτά

15:55

25': Εκτελεί ο Κόντος το φάουλ, με εντυπωσιακή επέμβαση ο Γιαννιώτης του λέει όχι!

15:54

24': Κάρτα βλέπει ο Γαρουφαλιάς για το μαρκάρισμα στον Ζορμπά

15:54

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Κέρκυρα, στα μισά του πρώτου μέρους φτάσαμε

15:51

20': Σε καλή θέση, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή ο Ζορμπάς, σουτάρει άσχημα

15:48

17': Ο Μπαλντοβαλίεφ δοκιμάζει τα πόδια του εξω από την μεγάλη περιοχή, ο Γιαννιώτης εύκολα μπλοκάρει σταθερά

15:46

Πρώτο τέταρτο στο ΕΑΚ, μοιραασμένο παιχνίδι μέχρι τώρα, ο Φωστήρας είναι καλά οργανωμένος σε άμυνα και μεσαία γραμμή

15:45

15': Μακρινό σουτ του Σουάνης, μπλοκάρει σταθερά ο Γιαννιώτης

15:40

9': Οι γηπεδούχοι κρύβουν την μπάλα από αριστερά, ο Μπαλντοβαλίεφ μπαίνει στην περιοχή, πασάρει παράλληλα στον Σουάνη, αυτός πλασάρει αμέσως ωστόσο ο Γιαννιώτης με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το 0-0

15:40

Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα

15:36

Η Κέρκυρα, πάντως, είναι αυτή που προσπαθεί να κάνει παιχνίδι και να κυκλοφορήσει την μπάλα

15:36

Πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες χωρίς κάτι ιδιαίτερο

15:31

1': Σέντρα στο παιχνίδι

15:30

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

15:30

Ενός λεπτού σιγή στο ΕΑΚ στη μνήμη του Γιάννη Μπάρμπα (πρώην πρόεδρος της Κέρκυρας) ο οποίος έφυγε από την ζωή

15:27

Συννεφιά στο νησί, αλλά κατά τ' άλλα οι καιρικές συνθήκες είναι εξαιρετικές, 26 βαθμοί κελσίου

15:25

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο ΕΑΚ στην αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον Φωστήρα

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Βλάχος, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς, Ναγιάρ, Σουάνης, Κόντος, Ραπτάκης, Μπαλντοβαλίεφ, Ανδρεόπουλος, Κουτσόπουλος.
Αναπ: Βρονταράς, Μαραγκός, Βενέτης, Καραδέμητρος, Γκόμες, Μπέριαν, Σίκιμιτς
ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Γιαννιώτης, Ρουγκάλας, Σεχολάρι, Κακαράς, Τασούλης, Τεγούσης, Ζιαμπάρης, Αχείμαστος, Σμυρλής, Γαρουφάλης, Μουστόγιαννης.
Αναπ: Μοσχονάς, Λύρας, Μακρίδης, Γ. Μπαστάνης, Λεοντίου, Εμέκα, Θ. Μπαστάνης.
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Ι. (Μακεδονίας). Βοηθοί: Κατσικογιάννης (Μακεδονίας), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας). 4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)