0
21:27

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:26

Το γκολ του Καμαρά στο 49' με πέναλτι έκρινε την αναμέτρηση του Άρη με τον Ιωνικό. Οι "κίτρινοι" ανέβηκαν στους 21 πόντους, ενώ ο Ιωνικός παρέμεινε στους 14. Καλύτεροι οι "κίτρινοι" δίκαια έφτασαν στους τρεις βαθμούς.

21:25

Λήξη της αναμέτρησης, Άρης - Ιωνικός 1-0.

21:21

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά στην αναμέτρηση, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:20

89': Διπλή αλλαγή και για τον Ιωνικό, ο Ματσούκας στη θέση του Κάνιας και ο Βαφέας στη θέση του Μύγα.

21:19

88': Ξανά διπλή αλλαγή για τον Άρη, ο Μπερτόγλιο αντί του Μαντσίνι και ο Λόπεθ αντί του Καμαρά.

21:18

87': Ο Ντάλσιο στον Κιάκο αυτός πασάρει στον Λένις που από τα δεξιά και πλάγια κάνει το σουτ, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:17

86': Ο Μαντσίνι για τον Καμαρά, σουτ του Μαυριτανού φορ, η μπάλα από την κόντρα πάει στον Μάνο, απέναντι από τον Χουτεσιώτη ο πορτιέρο του Ιωνικού αποσοβεί το 2-0.

21:12

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, ψάχνουν το 2-0 οι "κίτρινοι" και το 1-1 οι του Ιωνικού.

21:09

78': Διπλή αλλαγή για τον Άρη, ο Μάνος στη θέση του Ματίγια και ο Γκάνεα αντί του Λούμορ. Ο Γκάμα το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

21:08

Διακοπή στο ματς καθώς είναι στο έδαφος ο Ματίγια.

21:07

76': Κίτρινη κάρτα στον Λούμορ.

21:06

75': Ο Κιάκος στο κόρνερ, διώχνει την μπάλα ο Φαμπιάνο.

21:06

75': Ο Λένις από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Λούμορ.

21:04

73': Ο Καμπράλ την πάσα για τον Λένις, αυτός βγάζει με τη μία στον Μάναλη που σουτάρει, διώχνει ο Κουέστα με το πόδι όμως υπάρχει οφσάιντ. Σωστή και αυτή η υπόδειξη.

21:02

71': Σουτ στην κίνηση του Γκάμα, μετά από ιδανική επίθεση του Άρη, ο Χουτεσιώτης αποκρούει την μπάλα.

21:01

70': Ο Γκάμα στην εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του αμαρκάριστου Φαμπιάνο ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη.

21:01

70': Ο Γκάμα πασάρει στον Σάκιτς αυτός από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Τσιγκρίνσκι διώχνει σε κόρνερ.

20:58

67': Ο Φαμπιάνο γυρίζει προς τον Κουέστα, πάει να εκμεταλλευτεί ο Κάνιας, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

20:56

65': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Γκάμα στη θέση του Ιτούρμπε.

20:55

64': Ο Κάνιας με τη μία στον Λένις, αυτός στον Μύγα που πατά περιοχή από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Σάσα σώζει, ενώ από την κόντρα στον Μύγα, η μπάλα περνά άουτ.

20:53

62': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, ο Κουέστα παίζει με τη μία στον Σάσα, η μπάλα από τις κόντρες φτάνει στον Εντιαγέ που κάνει ωραίο σουτ, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.

20:49

58': Επικίνδυνο γύρισμα του Μαντσίνι από τα δεξιά, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

20:47

56': Ο Κιάκος εκτελεί φάουλ από πλάγια αριστερά και λίγο έξω από την περιοχή, ο Κουέστα διώχνει την μπάλα, ο Τσιγκρίνσκι σουτάρει στα σώματα, νέο σουτ του στόπερ του Ιωνικού, διώχνει τελικά ο Λούμορ.

20:45

Ο Διαμαντόπουλος πάει στον 4ο διαιτητή της αναμέτρησης, αλλά και τον παρατηρητή απειλώντας με διακοπή το ματς αν συνεχιστούν τα υβριστικά συνθήματα των φιλάθλων του Άρη. Ο Μαντσίνι ενώ ήταν πεσμένος διαμαρτυρήθηκε για φάουλ, εξ ου και η κίτρινη και για αυτό τον λόγο ο Αρκάς διαιτητής πήγε να προειδοποιήσει τον παρατηρητή για διακοπή καθώς διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι φίλαθλοι των "κίτρινων".

20:44

53': Κίτρινη κάρτα ο Μαντσίνι για διαμαρτυρία.

20:42

51': Ο Καμαρά από τα δεξιά οριακά προλαβαίνει να σεντράρει, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.

20:40

Ο Καμαρά ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 1-0. Έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνιά ο Χουτεσιώτης αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει την μπάλα.

20:40

49': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:39

48': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΆΡΗ! Ο Μαντσίνι τσιμπάει την μπάλα και ο Μύγας τον ανατρέπει. Σωστή απόφαση.

20:38

47': Ο Καμπράλ κεφαλιά πάσα στον Λένις, που παίρνει νέα κεφαλιά, ο Κουέστα μπλοκάρει την μπάλα.

20:37

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Κιάκος αντί του Ρομαό. Χωρίς αλλαγές ο Άρης.

20:37

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.