0
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:24

Με γκολ των Μαουρίσιο (54') και Σάντσες (69'), ο Παναθηναϊκός κερδίζει με 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, φτάνει τους 23 βαθμούς και τον προσπερνάει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

21:23

Τέλος στο ματς.

21:18

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

«Οε οε οε, οε οε οε στη Λεωφόρο γήπεδο Παναθηναϊκέ», το σύνθημα που ακούγεται από τις κερκίδες.

21:17

90’: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω ο Μαουρίσιο, μέσα ο Αλεξανδρόπουλος.

21:13

86’: Λώλης αντί Μιλιντσεάνου και Λιάσος αντί Σνάιντερ για τους φιλοξενούμενους.

21:12

86': Εκτελείται το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Σένκεφελντ, δεύτερη από τον Σάντσες, αδύναμη, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

21:12

85': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

21:09

82': Έχει πέσει ο ρυθμός εδώ και λίγα λεπτά...

21:08

80’: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός γηπέδου ο Παλάσιος για να μπει ο Χατζηγιοβάνης.

21:04

76’: Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Μορέιρα αντί Περέα, που αποδοκιμάζεται έντονα από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού.

21:01

73’: Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μπρένερ αντικαθιστά τον Γκαρντάφσκι.

20:56

Φάουλ - γέμισμα του Βιγιαφάνιες από τον άξονα, ο Σάντσες παίρνει την κεφαλιά στην αριστερή γωνία της μικρής περιοχής και γράφει το 2-0.

20:56

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:54

67’: Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μακέντα αντί Αϊτόρ και Βιτάλ αντί Καρλίτος.

20:53

66': Παράλληλο γύρισμα του Χουάνκαρ από τα αριστερά για τον Μαουρίσιο, που σουτάρει υπό πίεση από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

20:51

64': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. Ξανά κομπίνα από τους γηπεδούχους που όμως δεν βγάζει πουθενά.

20:47

61': Ο Καρλίτος άλλαξε φανέλα γιατί ήταν ματωμένη.

20:43

Ο Χουάνκαρ σεντράρει από τα αριστερά, ο Μαουρίσιο στο δεύτερο δοκάρι πηδάει στον… Θεό και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20:41

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:40

Για λίγο με δέκα παίκτες ο ΠΑΣ Γιάννινα καθώς ο Κολομβιανός επιθετικός έχει περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου.

20:40

53': Κίτρινη κάρτα στον Γκαρντάφσκι.

20:39

52': Στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού ο Περέα...

20:38

Τίποτα το σημαντικό στο πρώτο πεντάλεπτο του δεύτερου μέρους.

20:32

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:16

Παναθηναϊκός και ΠΑΣ Γιάννινα πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 0-1 στο 43' με το δοκάρι του Σάλιακα.

20:16

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

20:15

20:13

43': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Υπέροχη η εκτέλεση του φάουλ από τον Σάλιακα με το δεξί πόδι αλλά η μπάλα σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό της εστίας του Μπρινιόλι.

20:11

42': Φάουλ για τους φιλοξενούμενους σε πολύ καλή θέση. Τέσσερα περίπου μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά έχει στηθεί η μπάλα.

20:09

39’: Δυνατό δεξί διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής από τον του Περέα, μπλοκάρει σταθερά ο Μπρινιόλι.

20:06

37': Ακόμη ένα κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, με πάσα και αυτό, σέντρα, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι

20:05

36': Κίτρινη κάρτα στον Περέα.

20:02

33': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα αλλά δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

20:01

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα στη Λεωφόρο, με τον Παναθηναϊκό να έχει την υπεροχή αλλά να μη μπορεί να απειλήσει τον ΠΑΣ.

19:55

23': Οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού φωνάζουν στον Τζήλο για ένα φάουλ που δεν έδωσε στον Παλάσιος από τον Σάλιακα. Αν το έδινε, μάλιστα, θα έπρεπε να βγάλει και δεύτερη κίτρινη κάρτα στον αμυντικό των φιλοξενούμενων καθώς σταμάτησε καθαρά τον αντίπαλό του ενώ έφευγε μόνος του στην αντεπίθεση.

19:52

22': Κόρνερ για τους Ηπειρώτες από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:49

18': Ο Μαουρίσιο το εκτελεί απευθείας, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:47

18': Φάουλ από τον Ντομίνγκεθ κερδίζει ο Βιγιαφάνιες, περίπου 8 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

19:46

Παιχνίδι με πολλές διακοπές λόγω διαδοχικών φάουλ βλέπουμε στα πρώτα 15 λεπτά.

19:40

10': Σέντρα - σουτ του Μαουρίσιο από τα αριστερά, στα χέρια του Λοντίγκιν η μπάλα.

19:36

6': Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα.

19:32

3': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. Πλασαριστά η εκτέλεση, σέντρα, βγάζει εύκολα η άμυνα των φιλοξενούμενων.

19:30

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Αναφορικά με τον πρώτο γύρο, ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε επικρατήσει στις 18 Σεπτεμβρίου στους «Ζωσιμάδες» με 1-0 χάρις σε τέρμα του Γκαρντάφσκι.

19:18

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» στον αντίποδα, έκλεισε εντυπωσιακά τον πρώτο γύρο τερματίζοντας για πρώτη φορά στην ιστορία του στην 3η θέση, όμως στην έναρξη του δευτέρου δέχτηκε ηχηρό χαστούκι με τη βαριά εντός έδρας ήττα (0-4) από τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά, που είναι 4η με 22 βαθμούς, θα κυνηγήσει ένα θετικό αποτέλεσμα για να κάνει... ρεβεγιόν στη θέση αυτή.

19:14

Ο Παναθηναϊκός στοχεύει στην 6η φετινή νίκη του στη Λεωφόρο έχοντας μάλιστα πάρει... ανάσες καθώς το μεσοβδόμαδο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού στην «Ελαφρά Ταξιαρχία». Οι «πράσινοι» βρίσκονται στην 5η θέση με 20 βαθμούς και σε περίπτωση νίκης θα προσπεράσουν τους Γιαννιώτες.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μπρινιόλι, Σάντσες, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Βιγιαφάνιες, Μαουρίσιο, Αϊτόρ, Παλάσιος, Καρλίτος.
Αναπ: Διούδης, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Λούντκβιστ, Κώτσιρας, Σάρλια, Βιτάλ.
Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Παντελάκης, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Γκαρντάφσκι, Σνάιντερ, Περέα, Μιλιντσεάνου.
Αναπ: Σούλης, Μπρένερ, Σιόντης, Α. Τριάδης, Λιάσος, Λώλης, Π. Τριάδης, Μίνα, Μορέιρα
Ρέφερι: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Δημητριάδης (Καστοριάς) VAR: Μελέρο (Ισπανία) AVAR: Νικολακάκης (Λασιθίου) 4ος: Μανούχος (Αργολίδας)