Μεγάλη νίκη για τους Βολιώτες που πιάνουν κορυφή

Τελικό, 2-1!

19:56

Χαμός στο Πανθεσσαλικό, έξαλλοι πανηγυρισμοί

19:55

90'+5: Κάρτα στον Ανιέτε για τον πανηγυρισμό του

19:54

Ο Ανιέτε από τα 11 βήματα νικά τον Θεοδωρόπουλο, 2-1

19:54

90'+4: ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ!

19:53

Απίθανα πράγματα στο φινάλε στο Πανθεσσαλικό! Θριλερ...

19:53

Βέβαια, έχει κάνει χαζό χέρι ο Χατζηισαΐας, βλέπει και κάρτα

19:52

90'+2: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

19:52

90'+2: Κάρτα και στον Θεοδωρόπουλο

19:51

90'+2: Κάρτα βλέπει ο Βασιλογιαννης

19:51

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:51

Ο σκόρερ, πάντως, φαίνεται να έρχεται από θέση οφ σάιντ και να σκοράρει

19:50

Εκτέλεση φάουλ του Βαλλιάνου, κεφαλιά ο Λουκίνας και 1-1

19:50

90': ΓΚΟΛ τα ΧΑΝΙΑ!

19:47

87': Τώρα η αλλαγή. Έξω ο Μανουσάκης, μέσα ο Γκότοβος

19:46

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, ο Γκότοβος θα περάσει στο ματς για τη Νίκη σε πολύ λίγο

19:42

82': Κάρτα στον Βαλλιάνο για μαρκάρισμα από πίσω στον Ρονκάτο

19:41

Απειλεί εδώ ο ΑΟΧ

19:41

81': Ο Βαλλιάνος δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ελάχιστα άουτ η μπάλα!

19:41

Το παιχνίδι έχει ανοίξει πλέον, πάνω κάτω η μπάλα

19:40

80': Δυνατό, συρτό σουτ του Ανιέτε έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει

19:39

80': Στην θέση του Γκούμα ο Λουκίνας για τον ΑΟΧ

19:38

78': Αλλαγή για τη Νίκη. Εκτός ο Σουλίδης, μέσα ο Ρονκάτο

19:38

Σωστή απόφαση του ρέφερι, πέφτει μόνος του ο μεσοεπιθετικός της Νίκης

19:37

77': Πέναλτι ζητά ο Ανιέτε, παίζετε λέει ο Παναγιωτόπουλος

19:36

76': Μακρινό σουτ του Βασιλογιάννη, ο Αποστολίδης μπλοκάρει εύκολα

19:35

74': Σκληρό φάουλ του Γκούμα στον Μπιτσάκο, παίζετε λέει ο ρέφερι

19:33

Πολλές διακοπές στο ματς, στο δεύτερο μέρος, το οποίο σε καμία περίπτωση δεν έχει βρει ρυθμό

19:30

71': Αλλαγή κάνουν και τα Χανιά. Ο Καμπλιώνης μπαίνει, εκτός ο Μανωλάς

19:29

69': Τώρα η αλλαγή για τη Νίκη. Ο Ισαάκ θα βγει τελικά εκτός, μέσα ο Μπιτσάκος

19:28

68': Καλή σέντρα του Μανωλά από αριστερά, κεφαλιά ο Βασιλογιάννης, η μπάλα άουτ

19:26

Για να δούμε μήπως πάρει την θέση του Σουλίδη, ο οποίος λίγο πριν αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού

19:25

Αλλαγή ετοιμάζει για τη Νίκη Βόλου ο Αλέκος Βοσνιάδης, ο Μπιτσάκος θα μπει

19:23

63': Σέντρα του Γκούμα, κεφαλιά του Μαραγκουδάκη, ο Αποστολίδης με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το 1-0

19:23

Ευκαιρία για τον ΑΟΧ

19:19

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, η Νίκη Βόλου ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και μάλιστα αυτή είναι που ψάχνει ενα δεύτερο γκολ για να ''καθαρισει'' το τρίποντο

19:16

Ο Πινιέιρο σηκώθηκε, το ματς συνεχίζεται

19:16

56': Αλλαγή για τον ΑΟΧ. Στην θέση του Κονσταντίνοφ ο Βαλλιάνος

19:15

Μικρή διακοπή, ο Πινιέιρο είναι στο έδαφος, δείχνει να υποφέρει ο Πορτογάλος

19:13

53': Κάρτα στον Γκούμα για σκληρό μαρκάρισμα στον Ανιετε

19:11

Οριακή φάση, φαίνεται να είναι στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο αμυντικό ο Ισπανός άσος της Νικης Βόλου

19:11

50': Η Νίκη Βόλου σκοράρει με τον Ανιέτε αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί για οφ σάιντ

19:09

Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτό το πρώτο πεντάλεπτο, η Νίκη Βόλου κρατά την μπάλα στην κατοχή της και προσπαθεί να ''παγώσει'' τον ρυθμό

19:05

46': Ξεκίνησε το β' μέρος στο Πανθεσσαλικό

19:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:49

Τέλος ημιχρόνου στο Πανθεσσαλικό

18:48

Γέμισμα από τον Πινιέιρο, ο Τζιώρας βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας που κόλλησε και με πλασέ από κοντά προλαβαίνει την έξοδο του Θεοδωρόπουλου και ανοίγει το σκορ

18:48

45'+1: ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

18:47

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

18:46

45': Κάρτα βλέπει ο Σοϊλέδης

18:44

Αστόχησε από καλή θέση ο φορ της Νίκης αλλά ήταν υπό πίεση

18:43

42': Καλή σέντρα του Σοϊλέδη από αριστερά, κεφαλιά ο Τζιώρας από κοντά, η μπάλα φεύγει ψηλά

18:41

Πέντε λεπτά για το φινάλε του πρώτου μερους στο Πανθεσσαλικό, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

18:39

38': Κάρτα στον Σουλίδη

18:38

37': Απαντά η Νίκη Βόλου! Εκτέλεση φάουλ Ανιέτε, ο Μανουσάκης πετάγεται στο πρώτο δοκάρι, δεν μπορεί να πάρει όμως την κεφαλιά και ο Θεοδωρόπουλος διώχνει

18:38

Έχασε ευκαιρία να απειλήσει εδώ ο ΑΟΧ

18:37

36': Ο Βασιλογιάννης κουβαλά την μπάλα, φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής, δεν εκτελεί ωστόσο γρήγορα και όταν αποφασίζει να το κάνει η μπάλα κοντράρει σε πόδια αμυντικών της Νίκης Βόλου

18:34

32': Εκτελεί ο Βασιλογιάννης καλά, ο Μανωλάς προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, ο Αποστολίδης ίσα που αγγίζει την μπάλα και αυτή φεύγει πλάγιο άουτ από την άλλη μεριά

18:33

Δεύτερο σερί κόρνερ για τον ΑΟΧ

18:31

Μια ακόμα τελική για τη Νίκη Βόλου χωρίς να βρει εστία, ωστόσο

18:31

30': Δυνατό σουτ του Ανιέτε έξω από την μεγάλη περιοχή, ψηλά η μπάλα

18:30

Παράπονα του Αλέκου Βοσνιάδη στους παίκτες του για πιο σίγουρες μεταβιβάσεις

18:25

Εκτελεί ο Πότσι, ο Αποστολίδης μπλοκάρει σταθερά και τελειώνει την φάση

18:24

23': Κόρνερ για τα Χανιά

18:22

Στην συνεχεια της φάσης τα Χανιά βγαίνουν ταχύτατα στην αντεπίθεση, ο Μαραγκουδάκης πασάρει στον Πάγκαλο που ήταν ολομόναχος, ωστόσο ο Αποστολίδης βγαίνει σωτήρια για τη Νίκη Βόλου και απομακρύνει

18:22

Διαγώνιο σουτ του Σοϊλέδη ο Θεοδωρόπουλος διώχνει δύσκολα...

18:22

20': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου!

18:19

18': Το κόρνερ εκτελέστηκε, κεφαλιά ο Χατζηισαΐας, ο Απαστολίδης με εντυπωσιακή επέμβαση σε νεο κόρνερ

18:18

17': Εκτέλεση φάουλ του Βασιλογιάννη, η μπάλα βρίσκει σε κεφάλι αμυνόμενου και φεύγει κόρνερ για τα Χανιά

18:16

Ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των Κρητικών έφυγε η μπάλα

18:16

14': Λάθος στην άμυνα του ΑΟΧ, ο Ανιέτε κλέβει, η μπάλα φτάνει στον Ισαάκ που από το ύψος της μεγάλης περιοχής σουτάρει αλλά αστοχεί

18:16

Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου!

18:12

10': Να το πρώτο σουτ στο ματς, το έκανε ο Σουλίδης από μακριά, η μπάλα ψηλά

18:11

Νευρικό παιχνίδι με πολλά λάθη και από τις δύο πλευρές, ακόμα ψάχνουμε την πρώτη καλή στιγμή

18:06

Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο με τη Νίκη Βόλου να έχει βγει στο ματς με σαφώς πιο επιθετικούς προσανατολισμούς

18:02

1': Σέντρα στο παιχνίδι

18:01

Αρκετός κόσμος στο Πανθεσσαλικό, αποτέλεσμα και των δύο συνεχόμενων νικών που έχουν κάνει οι Βολιώτες

17:59

Οι δύο ομάδες, μαζί με τους διαιτητές, κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

17:56

Στην αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τα Χανιά για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Β' Εθνικής

17:56

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο Πανθεσσαλικό

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Σοϊλέδης, Πινιέιρο, Σουλίδης, Μανουσάκης, Ισαάκ, Ανιέτε, Τζιώρας.
Αναπ: Ταΐρης, Τσουκάνης, Γκότοβος, Ρονκάτο, Ακασού, Παπαδόπουλος, Μπιτσάκος.
ΧΑΝΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Μανωλάς, Ζντράβκοβιτς, Χατζηισαΐας, Πιθαρούλης, Πότσι, Γκούμας, Πάγκαλος, Βασιλογιάννης, Μαραγκουδάκης, Κοσταντίνοφ.
Αναπ: Ρίζος, Τσατσαρής, Λουκίνας, Καμπλιώνης, Σκάρος, Βαλλιάνος, Τσάτσος.
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας). Βοηθοί: Χουλιάρας (Αιτ/νίας), Πυλαρινός (Αιτ/νίας). 4ος: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας)