1
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:24

Από ένα βαθμό πήραν οι δύο ομάδες σε ένα ματς με ένταση και πάθος. 1-1 το τελικό αποτέλεσμα, με τον Ιωνικό να κάνει στο 14' το 1-0 με τον Τουράμ και τον Αστέρα να φτάνει στο 29' στο 1-1 με το φάουλ του Τιλίκα. Στους 10 βαθμούς Πειραιώτες και Αρκάδες. Χειροκροτήματα από τους φιλάθλους των γηπεδούχων στην ομάδα τους.

21:23

Λήξη της αναμέτρησης στη Νεάπολη, Ιωνικός - Αστέρας Τρίπολης 1-1.

21:21

90+1': Κόρνερ για τον Αστέρα, κεφαλιά του Ιγκλέσιας, η μπάλα άουτ.

21:21

90+1': Κίακος αντί Λένι για τον Ιωνικό.

21:20

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 3 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:19

89': Ο Κρέσπι βγαίνει μπροστά με τον Χουτεσιώτη να προλαβαίνει έγκαιρα πριν γίνει επικίνδυνος ο φορ του Αστέρα.

21:17

88': Ένταση στο ματς και μίνι διακοπή, Σίτο και Μύγας βλέπουν κίτρινη κάρτα για τη μεταξύ τους αψιμαχία.

21:15

85': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ και στην αντεπίθεση μεγάλη ευκαιρία του Αστέρα για το 1-2. Ο Σίτο φεύγει ολομόναχος σε τετ-α-τετ με τον Χουτεσιώτη, κακό πλασέ με τον πορτιέρο του Ιωνικού να αποσοβεί το δεύτερο γκολ.

21:15

85': Κοντινό σουτ του Μάναλη υπό πίεση, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

21:12

82': Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας από τον άξονα η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

21:09

79': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Άοσμαν εκτός περιοχής, δύσκολα αποκρούει ο Τσιφτσής.

21:08

78': Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους γηπεδούχους με τέσσερις πάσες με τη μία και κάθετη του Ντάλσιο, τελικός αποδέκτης ο Άοσμαν, σουτ από πλάγια δεξιά, πάνω από τα δοκάρια του Τσιφτσή.

21:07

77': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Ιγκλέσιας αντί του Ριέρα και ο Γκαρσία αντί του Καρμόνα.

21:04

74': Δυνατό μαρκάρισμα του Ματσούκα στον Καρμόνα και κίτρινη κάρτα στον φορ του Ιωνικού.

21:01

Τελευταίο εικοσάλεπτο στη Νεάπολη, πάντα στο 1-1 το ματς. Ψάχνουν πάντως το γκολ που αν έρθει λογικά θα δώσει νίκη τόσο ο Ιωνικός όσο και ο Αστέρας.

20:59

70': Κίτρινη κάρτα στον Καστάνιο.

20:58

69': Δυνατό ωραίο σουτ επιχειρεί ο Άοσμαν η μπάλα περνά άουτ.

20:57

67': Ο Λένις με κάθετη επιχειρεί να βρει τον Άοσμαν η μπάλα σταματά στο χέρι του Καστάνιο. Έπρεπε να δοθεί φάουλ στον Ιωνικό.

20:54

64': Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό.

20:53

63': Τελικά αναγκαστική αλλαγή και για τον Αστέρα δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σόνι, περνά στο ματς ο Κρέσπι.

20:52

62': Ο Άλβαρες στο κόρνερ, διώχνει ο Τσιγκρίνσκι.

20:50

60': Σουτ στην κίνηση από τον Τιλίκα, η μπάλα από την κόντρα στον Σόνι που από πλάγια αριστερά κάνει το σουτ και διώχνει σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης. Στη φάση τραυματίζεται ο Σόνι και μίνι διακοπή στο ματς.

20:49

59': Φάουλ από πλάγια αριστερά για τον Αστέρα, εκτελεί ο Άλβαρες απευθείας άουτ η μπάλα.

20:48

58': Αντεπίθεση του Ιωνικού, ο Άοσμαν πασάρει στον Λένις που καθυστερεί υπερβολικά και τελικά κάνει φάουλ στον Άλβαρες.

20:45

55': Σουτ του Ντάλσιο για τον Ιωνικό, η μπάλα περνά κόρνερ. Δεν αποφέρει κάτι το κόρνερ για τους γηπεδούχους.

20:45

55': Πράγματι ο Μάναλης περνά στο ματς αντί του Καμπράλ.

20:44

54': Ο Άλβαρες από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

20:42

Δεν θα αργήσει για τη δεύτερη αλλαγή ο Σπανός καθώς ετοιμάζεται ο Μάναλης.

20:41

51': Ο Μπενίτο από τα αριστερά φεύγει ταχύτατα μπροστά αλλά αντί να πασάρει στην περιοχή, κάνει αδύναμο σουτ και ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

20:38

48': Σέντρα του Σίτο, κεφαλιά του Μπενίτο η μπάλα περνά άουτ.

20:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:19

Καλό σε γενικές γραμμές το ματς με τον Ιωνικό να ανοίγει το σκορ στο 14' με κεφαλιά του Τουράμ και τον Αστέρα να φτάνει στο 1-1 στο 29' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τιλίκα. Αποχώρησε τραυματίας στο 33' ο σκόρερ του Ιωνικού με θλάση.

20:18

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη Νεάπολη, 1-1 Ιωνικός και Αστέρας Τρίπολης.

20:17

45+1': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ιωνικό πλάγια δεξιά λίγο έξω από την περιοχή, το εκτελεί ο Άοσμαν, κεφαλιά του Ντάλσιο πάνω από τα δοκάρια.

20:16

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:13

43': Ωραία προσπάθεια και σουτ από τον Σίτο από τον άξονα, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

20:12

41': Οφσάιντ ο Άοσμαν σωστή υπόδειξη.

20:09

39': Πέσιμο του Λένις στην περιοχή του Αστέρα σωστά δεν δίνεται κάτι.

20:07

Θλάση στον μηριαίο η πρώτη εκτίμηση από το ιατρικό επιτελείο του Ιωνικού για τον Τουράμ.

20:04

34': Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα.

20:03

33': Και πράγματι γίνεται αλλαγή δεν μπορεί να συνεχίσει ο Βραζιλιάνος, ο Ματσούκας περνά στη θέση του.

20:02

32': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι και ενώ ο Τουράμ είναι στο έδαφος και ζητά αλλαγή.

19:59

Ο Τιλίκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 1-1.

19:59

29': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:54

24': Φάουλ για τον Αστέρα από τα δεξιά εκτελεί ο Ριέρα, διώχνει ο Ρομαό.

19:51

21': Μονομαχία του Μπενίτο με τον Ρομαό στην περιοχή του Ιωνικού, στο έδαφος ο παίκτης των Αρκάδων διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Υπάρχει μαρκάρισμα αλλά δεν προκαλεί πτώση. Η φάση εξετάστηκε και από το VAR χωρίς να δοθεί κάποια παράβαση.

19:48

18': Σουτ του Τιλίκα για τον Αστέρα, διώχνει την μπάλα ο Τσιγκρίνσκι.

19:47

17': Ο Μπενίτο από τα αριστερά κάνει το παράλληλο γύρισμα, ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

19:46

Ανοίγει το σκορ στη Νεάπολη. Ο Λένις από τα δεξιά έκανε ωραία σέντρα, η άμυνα των Αρκάδων έχασε τον Τουράμ και ο Βραζιλιάνος επιθετικός με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0.

19:45

14': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

19:37

7': Παράλληλο γύρισμα του Σονί από τα δεξιά, έγκαιρα ο Γκοτσούλιας απομακρύνει.

19:36

6': Σουτ δυνατό από τον Σίτο απομακρύνει ο Χουτεσιώτης.

19:33

3': Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση, είναι για τους γηπεδούχους το επιχειρεί ο Καμπράλ, η μπάλα κοντράρει στον Καστάνιο.

19:31

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα ο Ιωνικός.

19:30

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Πέτρου Γιάμαλη, του φιλάθλου του Ιωνικού που έχασε άδικα τη ζωή του τα ξημερώματα της Τρίτης σε εργατικό δυστύχημα στον ΗΣΑΠ.

19:29

Όρκος νίκης από τους γηπεδούχους.

19:28

Αρκετά εκδηλωτικοί οι οπαδοί του Ιωνικού.

19:27

Τώρα μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι διαιτητές και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.