3
21:32

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:30

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει με 1-3 τον Παναθηναϊκό, διατηρείται στην τρίτη θέση της κατάταξης αλλά μειώνει στον πόντο τη διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΚ. Τρίτο σερί ματς δίχως νίκη για το «τριφύλλι» που μένει έβδομο.

21:29

Τέλος στο ματς.

21:29

Τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κούρτιτς, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Μπρινιόλι και γίνεται το 1-3.

21:28

90+8': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:27

90+6': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ 3-4 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή και αριστερά.

21:25

90+5': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, χωρίς αντίκρισμα.

21:24

90+3': Παράλληλη πάσα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, δεν μπορεί ο Παλάσιος να σπρώξει από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα.

21:22

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:21

89': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν αποφέρει κάτι για τον Παναθηναϊκό.

21:20

89': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Πασχαλάκη να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ την προβολή του Βιγιαφάνιες.

21:19

87': Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες.

21:17

86’: Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Σβαμπ αντί Εσίτι και Σβιντέρσκι αντί Άκπομ.

21:16

Εκτελεί το πέναλτι ο Κούρτιτς στα δεξιά, πέφτει από την άλλη ο Μπρινιόλι και... 1-2.

21:16

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:14

83': Δίνει πέναλτι τελικά ο Ντελ Θέρο Γκράντε...

21:13

82': Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ επειδή παρενόχλησε τον διαιτητή ενώ έβλεπε τη φάση.

21:12

Πάει να δει ο ίδιος ο Ισπανός ρέφερι τη φάση.

21:12

Περιμένουμε το VAR...

21:11

80': Φωνές των φιλοξενούμενων για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Βιγιαφάνιες πάνω στον Μιχαηλίδη.

21:10

79': Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μπρινιόλι να αποκρούει το σουτ του Α. Ζίβκοβιτς.

21:09

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κάθετη πάσα για τον Άκπομ που από θέση τετ α τετ σουτάρει αλλά ο Μπρινιόλι αποκρούει.

21:09

77’: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μακέντα αντί του Καρλίτος.

21:07

75': Εξαιρετικός ρυθμός στο ματς, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω...

21:04

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Χατζηγιοβάνης σεντράρει από τα δεξιά, ο Μαουρίσιο παίρνει την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:02

71': Κίτρινη κάρτα στον Καρλίτος.

21:01

70': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Μουργκ, μέσα ο Ελ Καντουρί.

20:58

67': Οφσάιντ ο Παλάσιος, ήταν σε αντικανονική θέση.

20:57

66’: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιγιαφάνιες στη θέση του Ιωαννίδη.

20:54

63': Ο Άκπομ κάνει την κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή, από την σέντρα του Α. Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, αλλά αστοχεί!

20:53

62': Μακρινό σουτ του Κούρτιτς, αρκετά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι.

20:51

60': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, βγάζουν την άμυνα οι γηπεδούχοι.

20:50

Ο Καρλίτος με πλάτη στο τέρμα στρώνει για τον Μαουρίσιο ο οποίος με συρτό σουτ έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά νικάει τον Πασχαλάκη ισοφαρίζοντας σε 1-1.

20:50

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:49

58’: Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης αντί Βιτάλ και Μαουρίσιο αντί Αλεξανδρόπουλου.

20:46

55': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά αλλά περνά χωρίς κάποιο όφελος.

20:46

54': Ο Μουργκ κουβαλάει τη μπάλα και σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή αλλά ο Μπρινιόλι πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει σε κόρνερ. Καλή στιγμή εδώ για τους φιλοξενούμενους.

20:45

53': Εκτέλεση φάουλ του Παλάσιος από τα δεξιά, κεφαλιά Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι, νέα κεφαλιά του Σάρλια, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:44

53': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη.

20:42

51': Μετά από διώξιμο του Βέλεθ, ο Α. Ζίβκοβιτς κάνει το ψαλιδάκι από διαγώνια θέση αριστερά στη μεγάλη περιοχή, μαζεύει εύκολα ο Μπρινιόλι.

20:38

47': Ο Καρλίτος εκτελεί απευθείας το φάουλ, έξω.

20:37

46': Φάουλ για τους γηπεδούχους σε πολύ καλή θέση. Λίγο δεξιά του ημικυκλίου έχει τοποθετηθεί η μπάλα.

20:36

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:19

Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 0-1 του Παναθηναϊκού χάρη στο γκολ του Άκπομ στο 13'.

20:19

20:18

45+3': Πλασέ του Μπίσεσβαρ λίγο μέσα από το ημικύκλιο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπρινιόλι η μπάλα.

20:17

45+2': Φάουλ γέμισμα του Χουάνκαρ από τα δεξιά, κεφαλιά του Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι, αρκετά εκτός εστίας.

20:16

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Τέιλορ.

20:15

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:13

44': Ο Παναθηναϊκός ζητάει πέναλτι για χέρι του Τέιλορ, αλλά το VAR σωστά λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

20:09

39': Ο Μουργκ φεύγει στην κόντρα, περνάει κάθετα στον Άκπομ που βγαίνει τετ α τετ με τον Μπρινιόλι αλλά ο Χουάνκαρ τον προλαβαίνει και τον κόβει πριν σουτάρει.

20:04

33': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Ροντρίγκο.

20:02

32': Ο Χουάνκαρ ανεβαίνει και σεντράρει από τα αριστερά, ο Παλάσιος βγαίνει μπροστά από τον Βιεϊρίνια και παίρνει την κεφαλιά, αρκετά έξω από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

19:58

Στον ώμο του στόπερ του Παναθηναϊκού βρήκε τελικά η μπάλα, συνέχεια στο ματς δίνει ο Ντελ Θέρο Γκράντε.

19:58

Έχουμε έλεγχο VAR καθώς υπάρχει υποψία για χέρι του Βέλεθ στο δεύτερο σουτ του Μπίσεσβαρ.

19:57

27': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Τέιλορ από τα δεξιά, μονοκόμματο σουτ του Μπίσεσβαρ πάνω στο πόδι του Βέλεθ, νέο σουτ από τον ίδιο στο κορμί του Ισπανού αμυντικού.

19:52

22': Ο Παλάσιος γεμίζει από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:50

19': Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για φάουλ από πίσω στον Α. Ζίβκοβιτς.

19:47

17': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα αριστερά, σταματά η φάση για φάουλ πάνω στον Αλεξανδρόπουλο.

19:44

Ο Α. Ζίβκοβιτς κουβαλάει τη μπάλα στα αριστερά, κάνει το παράλληλο γύρισμα και ο Άκπομ με σουτ στη κίνηση στο πρώτο δοκάρι σκοράρει για το 0-1.

19:43

13': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:40

Ελαφρώς πιο κινητικοί οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα του αγώνα.

19:35

6': Συρτό σουτ του Παλάσιος από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

19:32

1': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. Εκτελείται πλασαριστά, σέντρα, απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΟΚ.

19:30

1': Ξεκινάει το ματς.

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:22

Σχεδόν κατάμεστο το γήπεδο. Περισσότεροι από 14.000 φίλοι του «τριφυλλιού» βρίσκονται στις εξέδρες.

19:17

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» από την άλλη, είναι τρίτος με 16 βαθμούς και προέρχεται από την ευρεία νίκη με 4-1 επί του Απόλλωνα Σμύρνης ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκε με 2-1 από τη Κοπεγχάγη στην Τούμπα για τη φάση των ομίλων του Κόνφερενς Λιγκ.

19:13

Το «τριφύλλι» βρίσκεται στην έβδομη θέση της κατάταξης, έχοντας 11 βαθμούς, και προέρχεται από εντός ισοπαλία 0-0 με τον ΟΦΗ.

19:08

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ, που ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.

Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Αλεξανδρόπουλος, Πέρεθ, Παλάσιος, Βιτάλ, Καρλίτος, Ιωαννίδης.
Αναπ: Διούδης, Σένκεφελντ, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Λούντκβιστ, Μπουζούκης, Βιγιαφάνιες, Μαουρίσιο.
Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Κούρτιτς, Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Άκπομ.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Κρέσπο, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Καγκάβα, Σβιντέρσκι.
Ρέφερι: Ντελ Θέρο Γκράντε (Ισπανία) Βοηθοί: Πριέτο Λόπεθ Ντε Θεραΐν (Ισπανία), Γκαρθία Γκονζάλεθ (Ισπανία) VAR: Μουνουέρα (Ισπανία) AVAR: Μεϊντανάς (Αχαΐας) 4ος: Περράκης (Αθηνών).