0
19:08

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:07

Καλύτερος ο ΟΦΗ, κερδίζει με 2-0 τον Ατρόμητο και με 10 βαθμούς ανεβαίνει στην έκτη θέση της κατάταξης. Παραμένουν ουραγοί με 3 και χωρίς νίκη οι Περιστεριώτες.

19:07

Τέλος στο ματς.

19:04

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:02

90': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

18:59

85’: Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Πασαλίδης στη θέση του Λάμπρου. Ενισχύει τα μετόπισθεν της ομάδας του ο Νίκος Νιόπλιας.

18:58

85': Κωτσόπουλος αντί Μουνίθ η πέμπτη αλλαγή των φιλοξενούμενων.

18:57

84’: Ο Λάμπρου σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

18:56

82': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Κουλούρη, πολύ κακή.

18:55

82': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά.

18:53

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της κανονικής διάρκειας, με τον ΟΦΗ να έχει τον πλήρη έλεγχο του ματς και τον Ατρόμητο να δείχνει ανήμπορος να αντιδράσει.

18:51

78’: Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός γηπέδου ο Τοράλ, μέσα ο Ναμπί.

18:50

76': Οφσάιντ ο Λάμπρου, σωστό.

18:44

71’: Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντένιτς αντί Χαρίση και Σπιριντόνοβιτς αντί Μπεντινέλι.

18:42

69': Σουτ του Χαρίση λίγο έξω από το ημικύκλιο, δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει τη μπάλα ο Επασί.

18:40

66': Ο Καμάου βγαίνει φάτσα με το τέρμα των φιλοξενούμενων αλλά το σουτ του καταλήγει στην αγκαλιά του Πίριτς.

18:39

65’: Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Μπεντινέλι να κάνει το σουτ από τα αριστερά της περιοχής και τη μπάλα να φεύγει δύο μέτρα από το αριστερό δοκάρι.

18:37

64’: Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Καμάου αντικαθιστά τον Φαν Ντούινεν.

18:34

60': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Διαμαντής.

18:31

57': Μακρινό σουτ από τον Μπαλογιάννη, αρκετά άστοχο.

18:29

55': Εκτελείται το φάουλ αλλά η μπάλα σταματά πάνω στο τείχος.

18:28

54': Κίτρινη κάρτα στον Μπεντινέλι για φάουλ από πίσω στον Μεγιάδο λίγο έξω από την περιοχή.

18:25

52': Ο Μαρινάκης σεντράρει από τα δεξιά, ο Λάμπρου κοντρολάρει και εκτελεί από κοντά αλλά ο Πίριτς μπλοκάρει.

18:21

47’: Σέντρα από τα αριστερά, αφύλακτος ο Τοράλ στο ύψος του πέναλτι παίρνει την κεφαλιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:19

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

18:19

Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Κιβρακίδη να παίρνει τη θέση του Βασιλαντωνόπουλου και τον Κλωναρίδη αυτή του Καστεγιάνο.

18:01

Με δύο γκολ του Ντουρμισάι στο 7' και στο 10' ο ΟΦΗ προηγείται με 2-0 του Ατρόμητου.

18:01

Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο, χωρίς καθυστερήσεις από τον Κουμπαράκη.

17:59

43': Ο Μπεντινέλι νικιέται στο τετ α τετ από τον Επασί, όμως η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη καθώς ήταν εκτεθειμένος.

17:54

39': Ο Βασιλαντωνόπουλος πλασάρει εντός περιοχής και δεξιά, μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, ωστόσο δεν βρίσκει στόχο.

17:50

35': Ο Λάμπρου συγκλίνει από τα αριστερά και κάνει το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, αρκετά έξω.

17:48

33': Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι.

17:46

31': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, βγαίνει ο Επασί και μαζεύει.

17:44

29’: Ο Βασιλαντωνόπουλος στοπάρει και σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Επασί.

17:39

25': Απειλεί ο ΟΦΗ! Ο Φαν Ντούινεν φεύγει στην πλάτη της άμυνας αλλά ο Πίριτς βγαίνει, πάει να διώξει, η μπάλα βρίσκει πάνω στον επιθετικό των γηπεδούχων και καταλήγει άουτ.

17:38

23': Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μουνίθ, ο Επασί αποκρούει ασταθώς, ο Κουλούρης στο... ριμπάουντ βάζει την προβολή αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΗ κάνει νέα επέμβαση.

17:37

22': Φάουλ για τους φιλοξενούμενους, δέκα μέτρα περίπου έξω από την περιοχή και στην ευθεία με την εστία του ΟΦΗ.

17:35

20': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Καστεγιάνο, ήταν εκτεθειμένος.

17:30

15': Σουτ του Κουλούρη από τα όρια της περιοχής και λίγο αριστερά, αρκετά εκτός εστίας.

17:29

14': Οφσάιντ ο Κουλούρης, σωστό.

17:26

Ο Ντουρμισάι ευνοείται από κόντρα πάνω στον Χατζηισαΐα, πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από τα αριστερά της περιοχής και σκοράρει για το 2-0.

17:25

10': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:23

Κακή συνεννόηση Πίριτς και Χατζηισαΐα έξω από την περιοχή του Ατρόμητου, γίνεται το λάθος, ο Ντουρμισάι επωφελείται και με πλασέ στην κενή εστία γράφει το 1-0.

17:22

7': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:19

Πιο κινητικοί οι Περιστεριώτες στο ξεκίνημα.

17:15

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:07

Οι «κυανόλευκοι» από την άλλη, είναι ουραγοί με 3 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με τη Λαμία εκτός έδρας.

17:01

Οι Κρητικοί με 9 βαθμούς βρίσκονται, μαζί με Αστέρα Τρίπολης και Ιωνικό, στην έβδομη θέση της κατάταξης και προέρχονται από το σπουδαίο 0-0 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.

16:55

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ - Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά στις 17:15.