0
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

19:08

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ Γιάννινα που επικρατεί 3-0 του Παναιτωλικού και φτάνει τους 13 βαθμούς. Στους 5 οι Αγρινιώτες που γνώρισαν πέμπτη σερί ήττα. Εραμούσπε με πέναλτι στο 33', Περέα στο 37' και Κάργας στο 58' οι σκόρερ των νικητών. Δύο δοκάρια με τους Καρέλη (85') και Βέργο (88') οι ηττημένοι.

19:07

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός 3-0.

19:06

90+3': Ο Καρέλης σουτάρει, για να μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν.

19:05

90+2': Ο Βέργος από τον άξονα πατάει την μπάλα στον Μπελεβώνη, σουτ του τελευταίου λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν.

19:03

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:02

88': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Βέργος από μακριά σουτάρει από τον άξονα, η μπάλα στο οριζόντιο της εστίας του Λοντίγκιν.

19:01

Διαδικαστικής σημασίας τα τελευταία λεπτά...

18:59

85': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Σέντρα του Φλόρες, κεφαλιά του Μαλή, διώχνει ο Λοντίγκιν, η μπάλα φτάνει στον Καρέλη που από αριστερά μέσα στην περιοχή σουτάρει και η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι.

18:58

84': Δύο ακόμα αλλαγές για τον ΠΑΣ, ο Μίνα στη θέση του Μιλιντσεάνου που καταχειροκροτείται και ο Λιάσος αντί του Καραχάλιου.

18:56

82': Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ, ο Μορέιρα από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Μιλιντσεάνου πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα.

18:54

80': Εκτελεί ο Ντουάρτε, διώχνουν οι του ΠΑΣ.

18:54

80': Ο Φλόρες εκτελεί φάουλ για τον Παναιτωλικό, ο Οικονομόπουλος παραχωρεί το κόρνερ.

18:51

Νέα διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Τριάδη.

18:50

75': Ο Μορέιρα στο κόρνερ, διώχνει ο Μαλής...

18:49

75': Πολύ κοντά στο 4-0 ο ΠΑΣ με τον Μιλιντσεάνου από τη γραμμή και δεξιά να ξεκινά την κούρσα, σουτ από κοντά και ο Μελίσσας παραχωρεί κόρνερ.

18:47

Ξανά παιχνίδι στα Ιωάννινα...

18:46

73': Διακοπή στο ματς για πτώση του Βέργου σε μονομαχία με τον Εραμούσπε.

18:45

72': Ο Ντουάρτε στο κόρνερ, η μπάλα από τον Μπακαδήμα φτάνει στον Τσιγγάρα που σουτάρει, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Λοντίγκιν.

18:44

71': Ωραία προσπάθεια του Ντουάρτε, ο Τριάδης παραχωρεί κόρνερ.

18:43

69': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Τριάδης αντί του Σάλιακα και ο Μορέιρα αντί του Σνάιντερ.

18:41

67': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Μιλιντσεάνου από τα αριστερά, με υπερένταση σε κόρνερ ο Μελίσσας.

18:40

66': Κίτρινη κάρτα στον Περέα.

18:38

65': Σουτ του Φλόρες από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.

18:35

62': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, μπαίνει στο ματς ο Οικονομόπουλος αντί του Γκαρντάφκσι.

18:31

Σε τρίτο τέρμα φτάνει ο ΠΑΣ που εδραιώνει τη νίκη. Ο Γκαρντάφσκι εκτέλεσε κόρνερ που κέρδισαν οι γηπεδούχοι, ο Κάργας νικά τους πάντες στον αέρα και με κεφαλιά κάνει το 3-0.

18:30

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:28

56': Ο Ντουάρτε στην εκτέλεση του κόρνερ, δυνατή κεφαλιά του Βέργου, ο Λοντίγκιν ενστικτωδώς διώχνει την μπάλα. Θα μπορούσε εδώ να μειώσει ο Παναιτωλικός.

18:27

55': Φάουλ του Κορνέλιους, κεφαλιά του Μαλή, η μπάλα κοντράρει στον Σάλιακα και περνά κόρνερ.

18:24

52': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Χουχούμης περνά εκτός και στο ματς ο Στάθης Μπελεβώνης.

18:23

51': Ο Περέα στο έδαφος από μαρκάρισμα του Κορνέλιους, πλεονέκτημα καθώς η μπάλα πάει στον Σάλιακα που σουτάρει για να διώξει σε πλάγιο ο Μαλής.

18:20

48': Τρομερή κούρσα του Περέα από τα δεξιά που πατάει περιοχή, σουτάρει με τον Μελίσσα να μπλοκάρει.

18:20

48': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Φλόρες, ο Λοντίγκιν βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

18:18

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Καρέλης στο ματς αντί του ωσεί παρόντα Λούι.

18:18

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:05

Καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα εξαργυρώνει με δύο τέρματα την εμφάνισή του. Ο Εραμούσπε με πέναλτι στο 33' το 1-0 και ο Περέα τέσσερα λεπτά μετά το 2-0.

18:04

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός 2-0.

18:02

45+1': Ο Γκαρντάφσκι στην εκτέλεση του κόρνερ, η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Περέα.

18:01

Τρία λεπτά εξτρά χρόνου στο πρώτο ημίχρονο.

17:59

45': Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Αποστολάκη σε μονομαχία με τον Σνάιντερ και αψιμαχία μεταξύ Κάργα και Φλόρες.

17:53

Βάσεις επιστροφής στις νίκες βάζει ο ΠΑΣ Γιάννινα καθώς φτάνει σε δεύτερο τέρμα. Ο Ντομίνγκες με κάθετη βρήκε τον Μιλιντσεάνου στο ανέβασμα από τα αριστερά, ο τελευταίος μπήκε μέσα στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Περέα ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Πρώτο γκολ του Κολομβιανού με τη φανέλα του ΠΑΣ.

17:52

37': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:48

Ωραία εκτέλεση πέναλτι του Εραμούσπε ψηλά και δυνατά στα αριστερά και 1-0 για τους Γιαννιώτες.

17:48

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:47

32': Κίτρινη κάρτα στον Μαλή.

17:46

Πράγματι έχουμε πέναλτι στο ματς. Διαμαρτύρονται οι Μαλής, Βέργος. Σωστή η απόφαση του Τζήλου καθώς η παράβαση είναι εντός περιοχής. Διαμαρτύρονται πάντως από τον Παναιτωλικό.

17:46

Εντός περιοχής το κτύπημα έχει πάει στο VAR ο Τζήλος για πέναλτι.

17:44

29': Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Περέα από αγκωνιά του Μαλή. Στο πρόσωπο το χτύπημα.

17:40

25': Αντεπίθεση του Παναιτωλικού ο Βέργος επιχειρεί ανεπιτυχώς να βρει τον Ντουάρτε.

17:38

23': Ωραία συνεργασία των παικτών των γηπεδούχων, αλλά τα... χαλάει στην τελική προσπάθεια ο Σνάιντερ...