0
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:11

Πρώτη απώλεια βαθμών για τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο σε ένα ματς που οι "πράσινοι" δεν έδειξαν τη διάθεση των άλλων αγώνων στο σπίτι του. Έκτη ισοπαλία σε οκτώ ματς για τον ΟΦΗ. Δοκάρι οι Κρητικοί με τον Γκαγιέχος στο 12', ακυρώθηκε σωστά γκολ του Καρλίτος στο φινάλε για οφσάιντ.

19:10

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - ΟΦΗ 0-0.

19:09

Μένει το 0-0 καθώς δίνεται οφσάιντ στον Ισπανό φορ. Σωστή η απόφαση καθώς ο Καρλίτος ήταν έστω και οριακά εκτεθειμένος.

19:09

Θα περιμένουμε το VAR...

19:08

90+5': Ο Καρλίτος βγαίνει απέναντι από τον Επασί σκοράρει αλλά ο Δημητριάδης δείχνει οφσάιντ.

19:06

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Επασί για καθυστέρηση.

19:05

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, άλλα τέσσερα θα έχουμε.

19:04

90': Ατομική προσπάθεια του Παλάαιος και πάσα στον Βιγιαφάνιες, σουτ του Αργεντινού, η μπάλα από τις κόντρες στον Μαουρίτσιο κακό το σουτ και άουτ.

19:03

89': Ο Παλάσιος κερδίζει κόρνερ, αλλά προ εκπλήξεως ο Γκορτσίλας δείχνει άουτ.

18:59

84': Σέντρα του Παλάσιος από τα αριστερά, κεφαλιά του Βιγιαφάνιες είναι άστοχη...

18:58

83': Οφσάιντ ο Καρλίτος, σωστή υπόδειξη.

18:55

81': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μπουζούκης στη θέση του Χατζηγιοβάνη και ο Παλάσιος στη θέση του Βιτάλ.

18:54

80': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Λάμπρου εκτός, ο Γιαννούλης στη θέση του.

18:54

Ωραία αλλαγή της μπάλας από τον Βιτάλ στον Χατζηγιοβάνη, σέντρα προς τον Καρλίτος, η φάση σταματά για οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη.

18:48

74': Σέντρα του Καρλίτος από τα δεξιά, ο Επασί με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα.

18:47

73': Ο Χουάνκαρ από τα αριστερά θα κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Καρλίτος, πάνω στον Επασί που μπλοκάρει.

18:46

72': Ο Καστάνιος αντί του Ντουρμισάι στη δεύτερη αλλαγή του ΟΦΗ. Με αποδοκιμασίες η αποχώρηση του Ντουρμισάι.

18:44

20 λεπτά ακόμα μέχρι τα 90. Για να δούμε αν ο ΟΦΗ θα συνεχίσει τις ισοπαλίες με μία ακόμα, ή ο Παναθηναϊκός θα δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί του στο "Απόστολος Νικολαΐδης".

18:42

68': Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, στο πίσω δοκάρι ο Χουάνκαρ κάνει το γύρισμα, κακό και η μπάλα άουτ.

18:41

67': Φάουλ για τον ΟΦΗ το εκτελεί ο Λάμπρου, διώχνει ο Βέλεθ, σουτ του Τοράλ εκτός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:37

63': Ο Λούκας Βιγιαφάνιες περνά στο ματς αντί του Ιωαννίδη,

18:37

63': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί το κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ υπέρ του ΟΦΗ,

18:36

62': Σέντρα Χατζηγιοβάνη, κόρνερ παραχωρεί ο Μαρινάκης.

18:35

Ο Γκορτσίλας σταματά το παιχνίδι για πτώση του Ντουρμισάι.

18:35

61': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί φάουλ από τα αριστερά και λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει την μπάλα ο Επασί.

18:34

60': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, έξω ο Αλεξανδρόπουλος, μέσα ο Μαουρίτσιο.

18:32

58': Πολύ ωραία κίνηση και βολίδα του Μπαλογιάννη, ο Μπρινιόλι με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ.

18:30

56': Εξαιρετική προσπάθεια του Κώτσιρα, πάσα στον Χατζηγιοβάνη, που σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά του Ιωαννίδη στο πίσω δοκάρι, ο Επασί μπλοκάρει την μπάλα.

18:28

Αρκετά αγχωμένος και καταβεβλημένος δείχνει ο Παναθηναϊκός, οι του ΟΦΗ κρατούν άνετα τους παίκτες των γηπεδούχων μακριά από την εστία τους.

18:27

Ξανά ματς στη Λεωφόρο.

18:25

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Χατζηγιοβάνη.

18:25

Πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο τίποτα το αξιόλογο.

18:20

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές.

18:02

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το πρώτο ημίχρονο με τον ΟΦΗ να πατάει καλύτερα και να έχει το δοκάρι με τον Γκαγιέχος στο 12' και τον Παναθηναϊκό το κοντινό σουτ του Πέρεθ στο 37' που έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Βούρος.

18:01

Λήξη του ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - ΟΦΗ 0-0.

17:59

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, ένα επιπλέον θα έχουμε.

17:58

44': Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα.

17:57

43': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη για φάουλ στον Βιτάλ.

17:55

41': Ωραία σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Διαμαντής.

17:52

38': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηγιοβάνης πλασαριστά με τον Βιτάλ, αυτός στον Χουάνκαρ, σέντρα, ο Επασί αποκρούει, η μπάλα φτάνει στον Πέρεθ που κάνει το σουτ από τον άξονα, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Βούρος.

17:51

36': Κόρνερ για τον ΟΦΗ ο Λάμπρου το εκτελεί, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:49

34': Πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Ιωαννίδης. Εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης, κεφαλιά του Σάρλια, ο Επασί μπλοκάρει την μπάλα.

17:46

31': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης, απομάκρυνση του Βούρου, η μπάλα στον Καρλίτος, που τη χάνει...

17:44

29': Παρόλα αυτά ο διαιτητής Γκορτσίλας έδειξε φάουλ υπέρ των Κρητικών, ο Λάμπρου το εκτελεί, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι.

17:43

28': Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο, δικαιολογημένη, για μαρκάρισμα με τις τάπες πάνω στον Πέρεθ.

17:41

26': Το εκτελεί ο Γκαγιέχος διώχνει ο Καρλίτος.

17:41

26': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, το παραχωρεί ο Κώτσιρας από προσπάθεια του Λάμπρου.

17:39

24': Σκληρό μαρκάρισμα του Καμαού στον Πέρεθ, δεν δίνεται κάρτα.

17:38

23': Κάθετη πάσα του Πέρεθ προς τον Βιτάλ, ο τελευταίος κάνει το σουτ από αριστερά, κακό και η μπάλα άουτ.

17:36

22': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Καμάου στη θέση του Νέιρα που τραυματίστηκε στη φάση με τον Βέλεθ.

17:35

21': Ο Νέιρα εκτελεί το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του, ο Διαμαντής πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπρινιόλι.

17:34

20': Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ για μαρκάρισμα στον Νέιρα.