1
21:33

Ευχααριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

21:32

Η ΑΕΚ κερδίζει με 2-1 τον Άρη, φτάνει τους 19 βαθμούς και διατηρείται μόνη στη δεύτερη θέση. Στη δέκατη υποχωρούν οι Θεσσαλονικείς.

21:31

Λήξη του αγώνα.

21:30

90+8': Ευκαιρία για τον Άρη! Από το κόρνερ του Ιτούρμπε ο Σάσα αστοχεί από κοντά με προβολή.

21:30

90+7': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

21:28

90+5': Από μία κίτρινη κάρτα σε Καμαρά, Ιτούρμπε και Τζαβέλλα για διαπληκτισμό.

21:26

90+3': Σουτ Ιτούρμπε λίγο έξω από το ημικύκλιο, αρκετά άστοχο.

21:24

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:22

89': Από μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Μαντσίνι, πέφτει στην δεξιά του γωνία και μαζεύει ο Στάνκοβιτς.

21:21

88': Αλλαγή για τον Άρη. Χαΐροβιτς αντί Μπερτόγλιο.

21:17

85': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

21:16

83': Πιέζει ο Άρης ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

21:12

79': Φάουλ για τον Άρη 3-4 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο. Στο τείχος η εκτέλεση του Ιτούρμπε...

21:11

78': Ιτούρμπε αντί Εντιαγέ για τον Άρη.

21:10

77': Δύο αλλαγές η ΑΕΚ. Σιμάνσκι εκτός μπαίνει ο Τζαβέλλας εκτός και ο Ανσαριφάρντ για να μπει ο Αραούχο.

21:09

76': Ευκαιρία για τον Άρη! Πλασέ του Καμαρά από κοντά, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Μισελέν.

21:06

Ο Σούντγκρεν κάνει τη γλυκιά σέντρα από τα δεξιά και ο Ματέο Γκαρσία με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι μειώνει σε 2-1.

21:06

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:04

71': Αλλάζει την απόφασή του και αποβάλλει τον Μήτογλου ο ρέφερι. Μένει με δέκα η ΑΕΚ...

21:03

Πάει να δει το VAR ο Διαμαντόπουλος για το αν ο φορ του Άρη ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

21:01

69': Κίτρινη κάρτα στον Μήτογλου για τράβηγμα στον Καμαρά έξω από την περιοχή και αρκετά δεξιά.

20:58

65': Φάουλ - γέμισμα του Μαντσίνι από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Καμαρά εκτός εστίας.

20:55

62': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:53

60': Διπλή αλλαγή και για τον Άρη. Ο Σάσα στη θέση του Τζέγκο και ο Μαντσίνι στου Γκάμα.

20:52

59': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Λε Ταλέκ αντί Μάνταλου και Λιβάι Γκαρσία αντί Τάνκοβιτς.

20:52

57': Κυκλοφορεί τη μπάλα ο Άρης, πιο μαζεμένοι οι γηπεδούχοι πλέον...

20:47

53': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

20:44

51' Σουτ του Μπερτόγλιο από πλάγια θέση, άουτ.

20:38

20:19

Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 του Άρη χάρη στα γκολ των Μήτογλου (15') και Μάνταλου (37' πέν.).

20:19

Τέλος στο πρώτο μέρος.

20:17

Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

20:14

42': Ο Γκάνεα σουτάρει με δύναμη από μακριά όμως ο Στάνκοβιτς αποκρούει με τις γροθιές.

20:12

41': Κίτρινη κάρτα στον Τζέγκο.

20:09

Ο Μάνταλος εκτελεί από τα 11 βήματα στα αριστερά, πέφτει από την άλλη ο Κουέστα και... 2-0.

20:09

37': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:08

Ο Μάνταλος μπαίνει στην περιοχή από πάσα του Τσούμπερ στην κόντρα, ο Μπράμπετς τον βρίσκει με το γόνατο ανατρέποντάς τον και ο Διαμαντόπουλος δείχνει την άσπρη βούλα. Έπεσε εύκολα πάντως ο αρχηγός της Ένωσης.

20:07

36': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

20:04

32': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά με τον Γκάμα, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:58

26': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μισελέν στη θέση του Ρότα που είχε θέματα στα αμυντικά του καθήκοντα.

19:57

26': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:55

23': ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη! Εκτελεί το κόρνερ ο Γκάμα, κεφαλιά του Μπράμπετς στο αριστερό δοκάρι και έξω η μπάλα. Κόρνερ δόθηκε που δεν έφερε κάποιο αποτέλεσμα.

19:55

23': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά

19:53

21': Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο.

19:50

18': Ο Ανσαριφάρντ φεύγει στην κόντρα και πλασάρει από δύσκολη γωνία, με τη μπάλα να περνά παράλληλα με τη γραμμή της εστίας. Ως μη γενόμενη ωστόσο η φάση καθώς ο Ιρανός φορ ήταν εκτεθειμένος.

19:47

Ο Μάνταλος εκτελεί με σέντρα ένα φάουλ από τα δεξιά και ο Μήτογλου με σουτ στη κίνηση
από το ύψος της μικρής περιοχής γράφει το 1-0.

19:47

15': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:45

13': Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Γκάμα να κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από θέση μέσα αριστερά και τον Στάνκοβιτς να του λέει «όχι». Στο σώμα του Μήτογλου εν συνεχεία αυτό του Μπερτόγλιο.

19:44

Πάνω - κάτω η μπάλα στο ξεκίνημα του αγώνα...

19:43

11': Μακρινό αουτ του Ματέο Γκαρσία, μπλοκάρει σταθερά ο Στάνκοβιτς.

19:40

8': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, αλλά δεν αποφέρει κάτι για τους φιλοξενούμενους.

19:39

7': Κίτρινη κάρτα στον Ρότα.

19:39

7': Απειλεί ο Άρης! Σουτ του Μπερτόγλιο εκτός περιοχής και λίγο αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς.

19:37

6': Σουτ του Ανσαριφάρντ από διαγώνια θέση αριστερά στη μεγάλη περιοχή, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

19:33

2': Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ρότσα κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά ψαράκι του Ανσαριφάρντ, αποκρούει δύσκολα ο Κουέστα, στη συνέχεια της φάσης η μπάλα φτάνει στον Ρότα που σουτάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:32

1': Έναρξη αγώνα...

19:29

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:22

Αρκετή ψύχρα στο γήπεδο όμως οι φίλοι της ΑΕΚ δίνουν δυναμικό παρών. Οι θύρες του κάτω διαζώματος απέναντι από τα δημοσιογραφικά είναι γεμάτες και υπολογίζεται ότι περίπου 27.000 έχουν πάρει θέση.

19:18

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές.

19:13

Η προϊστορία γέρνει στην πλευρά της ΑΕΚ, αφού μετρά σε συνολικά 118 παιχνίδια 59 νίκες, 32 ισοπαλίες και 27 ήττες. Εντός έδρας μάλιστα έχει κερδίσει 41 φορές, 14 ματς έληξαν ισόπαλα ενώ έχει ηττηθεί μόλις 4 φορές.

19:08

Αμφότερες οι ομάδες σημείωσαν νίκες την προηγούμενη αγωνιστική. Ο «Δικέφαλος» πέρασε με 3-1 από την έδρα του Βόλου ενώ ο Άρης συνέτριψε με 5-1 τον Παναιτωλικό στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

19:04

Οι Θεσσαλονικείς από την άλλη, που μετρούν 8 πόντους και ισοβαθμούν στην έβδομη θέση με Ιωνικό, ΟΦΗ και Αστέρα Τρίπολης, θα επιδιώξουν να φύγουν και φέτος με το «διπλό» από το ΟΑΚΑ (πέρσι είχαν επικρατήσει με 2-0) και να ανέβουν κι άλλο στη βαθμολογία.

19:01

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ επικράτησαν το Σάββατο (30/10) των Παναιτωλικού και Απόλλωνα Σμύρνης αντίστοιχα και έτσι η Ένωση θέλει το τρίποντο προκειμένου να βρεθεί ξανά μόνη δεύτερη, έναν βαθμό κάτω από τους πρωτοπόρους «ερυθρόλευκους» και τρεις πάνω από τους «ασπρόμαυρους».

18:56

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 19:30.

18:52

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ! Θα παρακολουθήσουμε συντροφιά την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Άρη, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1.