3
18:06

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr

18:04

Στην κορυφή περνά η ΑΕΚ μετά τη νίκη της με 3-1 κόντρα στον Βόλο. Η Ένωση σκόραρε με Ανσαριφάρντ (42'), Τσούμπερ (45+3'), Χατζησαφί (90+9'), είχαν μειώσει προσωρινά οι Βολιώτες με το αυτογκόλ του Βράνιες στο 79', ενώ στο 40' έχασαν πέναλτι με τον Ρεγκατέν.

18:03

Λήξη της αναμέτρησης στο Πανθεσσαλικό, Βόλος - ΑΕΚ 1-3.

18:02

Έχοντας ανέβει μπροστά οι γηπεδούχοι για το 2-2 δέχονται το τρίτο τέρμα. Ο Τσούμπερ στην αντεπίθεση κατέβασε ωραία την μπάλα έφτασε στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή έδωσε την ασίστ στον Χατζησαφί που εύκολα έκανε το 1-3.

18:02

90+9': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:01

Επανέναρξη στο ματς...

18:01

Χειροκροτήματα από τους οπαδούς των δύο ομάδων. Αποχωρεί με το φορείο ο επιθετικός από το Τρίντινταντ και Τομπάγκο.

17:59

Άπαντες πάνω από τον Γκαρσία μακάρι να μην έχει κάτι σοβαρό ο ποδοσφαιριστής της Ένωσης, η υγεία είναι πάνω από όλα.

17:57

Και σίγουρα θα έχουμε καθυστερήσεις στις... καθυστερήσεις.

17:57

Δέχεται τις βοήθειες ο παίκτης της ΑΕΚ

17:56

90+4': Σοβαρό πρόβλημα με τον Λιβάι Γκαρσία που έπεσε άτσαλα στο έδαφος στην προσπάθειά του να βρει την μπάλα.

17:55

90+3': Κόκκινη κάρτα στον προπονητή του Βόλου, Γκιγιέρμο Αμπασκάλ για διαμαρτυρία.

17:54

Ξανά παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό.

17:54

90+1': Αναγκαστική αλλαγή για την Ένωση, ο Άμραμπατ αποχωρεί με πρόβλημα στον ώμο, ο Χατζισαφί στη θέση του.

17:53

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία οι καθυστερήσεις.

17:52

Διακοπή στο ματς καθώς ο Μαροκινός τραυματίστηκε στην προηγούμενη φάση.

17:51

89': Βαθιά μπαλιά του Τσούμπερ για τον Άμραμπατ, ο Κλέιμαν βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει την μπάλα.

17:49

Άμεσα η επανέναρξη...

17:49

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Ρίνερ.

17:46

84': Σέντρα ακριβείας του Γκαρσία στον Άμραμπατ κεφαλιά από τον Μαροκινό στην αγκαλιά του Κλέιμαν.

17:45

83': Κόρνερ για τον Βόλο το εκτελεί ο Φερνάντες, κεφαλιά του Φαν Βέερτ στο πρώτο δοκάρι η μπάλα άουτ.

17:43

81': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ωραίο σουτ του Λιβάι Γκαρσία από το ύψος του πέναλτι στο δεξί δοκάρι του Κλέιμαν.

17:42

Ξαναμπαίνει στο ματς ο Βόλος και πλέον όλα γίνονται. Από εκτέλεση κόρνερ και γέμισμα του Νίνη, ο Ρίνερ σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Βράνιες και κατέληξε στα δίχτυα του Στάνκοβιτς για το 1-2.

17:41

79': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:39

Στο ίδιο λεπτό αλλαγή και για την ΑΕΚ ο Σιμόες περνά εκτός αγωνιστικού χώρου, στο ματς μπαίνει ο Σάκχοφ.

17:39

77': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Νίνης στη θέση του Μπαριέντος.

17:35

73': Ο Βράνιες πασάρει στον Γκαρσία αυτός από τα δεξιά τη γυρίζει προς την περιοχή, ψύχραιμα ο Τσοκάνης με κεφαλιά τη δίνει στον Κλέιμαν.

17:32

70': Κόρνερ για τον Βόλο, εκτελεί ο συνήθης ύποπτος στα στημένα, Μπαριέντος, πρώτη κεφαλιά από τον Ρομέρο, η μπάλα φτάνει στα αριστερά στον Φαν Βέερτ νέα κεφαλιά, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.

17:29

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Ροσέρο στη θέση του Ρεγκατέν.

17:27

66': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λε Ταλέκ στη θέση του Μάνταλου και ο Λιβάι Γκαρσία αντί του Ανσαριφάρντ. Με χειροκροτήματα η αλλαγή του Ιρανού φορ.

17:24

63': Ο Άμραμπατ στο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο...

17:23

62': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος με βαθιά μπαλιά βρίσκει τον Άμραμπατ ο οποίος φεύγει απέναντι από τον Κλέιμαν, ο επιθετικός της ΑΕΚ επιχειρεί να περάσει την μπάλα κάτω από τα πόδια του τερματοφύλακα του Βόλου, ο οποίος παραχωρεί το κόρνερ.

17:22

61': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

17:21

Έχει μπει πιο δυνατά ο Βόλος που ψάχνει το γρήγορο γκολ.

17:19

58': Ο Μπαρτόλο κάνει το γέμισμα από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Φεράρι από τα αριστερά, ο οποίος βρίσκει τον Φαν Βέερτ που σουτάρει πάνω στον Μήτογλου, η μπάλα φτάνει στον Μπαριέντος που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι του Στάνκοβιτς.

17:16

55': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Αμπασκάλ για διαμαρτυρία.

17:15

54': Κόρνερ για τον Βόλο, ο Μπαριέντος το εκτελεί, απομάκρυνση της μπάλας που φτάνει ξανά στον Μπαριέντος, σέντρα και ο Σιμάνσκι απομακρύνει.

17:12

51': Ο Μπαριέντος στην εκτέλεση, ο Βράνιες διώχνει με κεφαλιά τον κίνδυνο.

17:11

50': Ο Φεράρι από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, διώχνει σε κόρνερ ο Μήτογλου.

17:10

Με βροχή ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο...

17:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

16:52

Βόλος - ΑΕΚ 0-2, σε αυτό το πρώτο ημίχρονο με την Ένωση να βάζει τις βάσεις νίκης της με τα τέρματα των Ανσαριφάρντ (42') και Τσούμπερ (45+3'). Χαμένο πέναλτι στο 40' για τους Βολιώτες με τον Ρεγκατέν.

16:51

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό, Βόλος - ΑΕΚ 0-2.

16:50

Σημαντικό προβάδισμα της ΑΕΚ που φτάνει σε δεύτερο τέρμα. Ιδανική αντεπίθεση των "κιτρινόμαυρων" με τον Ανσαριφάρντ να βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Άμραμπατ αυτός ανατρέπεται εκτός περιοχής από τον Κλέιμαν, ο Τζοβάρας αφήνει το πλεονέκτημα καθώς η μπάλα έφτασε στον επερχόμενο Τσούμπερ ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-2.

16:49

45+3': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:48

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ

16:46

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:46

45': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο, καθώς ο Πουρίτα δεν μπορεί να συνεχίσει έχοντας πρόβλημα στον προσαγωγό, ο Ρίνερ στη θέση του.

16:45

44': Κίτρινη κάρτα σε Φεράρι και Γκρίλο για διαμαρτυρία. Οι παίκτες του Βόλου διαμαρτυρήθηκαν καθώς τη στιγμή που ο Μάνταλος έβγαλε την πάσα στον Τσούμπερ, ο Πουρίτα ήταν στο έδαφος.

16:44

Ανοίγει το σκορ στο Πανθεσσαλικό. Ο Μάνταλος με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Τσούμπερ από τα αριστερά, αυτός αποφεύγει τον Ρομέρο και την κατάλληλη στιγμή γύρισε την μπάλα ο Ανσαριφάρντ από τη μικρή περιοχή κάνει το 0-1.

16:43

42': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:41

40': Ο Ρεγκατέν εκτελεί το πέναλτι η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στάνκοβιτς παραμένει το 0-0.

16:40

40': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο! Ο Πουρίτα μπαίνει στην περιοχή και ο Σιμόες τον ανατρέπει. Σωστή η απόφαση.

16:39

39': Ωραία κίνηση του Ανσαριφάρντ με την μπάλα περνά τον Ρομέρο, σουτάρει και ο Κλέιμαν μπλοκάρει.