1
-
0
21:01

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Ριζούπολη, καλή συνέχεια, ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Αργότερα, το βράδυ θα ακολουθήσει και η ανάλυση του ματς

20:59

Τεράστια νίκη με συγκλονιστικό φινάλε για την "Ελαφρά Ταξιαρχία". Πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα, στους πέντε βαθμούς πλέον ο Απόλλων Σμύρνης, μένει στους 9 ο ΠΑΣ Γιάννινα. Άξιζε και το πήρε η ομάδα του Φέστα, που ήταν παθιασμένη, ήρωας ο Κότσαρης.

20:53

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0.

20:52

Ξεσηκώνεται όλο το γήπεδο, έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους Απολλωνιστές.

20:52

90'+3: Το πιάνει ο Κότσαρης, εκτέλεσε ο Περέα. Μένει το 1-0.

20:51

90'+2: Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Υπάρχει παράβαση, χέρι του Μπαξεβανίδη.

20:51

Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα...

20:50

90'+1: Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ. Απευθείας ο Σάλιακας, κόντρα και κόρνερ...

20:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στη Ριζούπολη...

20:49

90': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης... Ο Ντεντάκης αντί Τσιλούλη.

20:48

Χτύπησε ο Τσιλούλης, μικρή διακοπή.

20:46

Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Μαρτίνες, επιθετικό φάουλ ο Λισγάρας που επιχείρησε να πάρει την κεφαλιά.

20:46

"Απόλλων, Απόλλων", δυνατά τώρα στη Ριζούπολη!

20:45

86': Κίτρινη στον Ντομίνγκεθ (χτύπησε στο πρόσωπο τον Μπαξεβανίδη σε διεκδίκηση, σωστή η κάρτα).

20:45

Κόρνερ από τα δεξιά για τον ΠΑΣ, υπάρχει επιθετικό φάουλ.

20:44

85': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ... Σέντρα Περέα, σουτ Μίνα από τα δεξιά και στην κίνση, εντυπωσιακά με εκτίναξη ο Κότσαρης, κρατά το μηδέν στην εστία του.

20:43

Στιβαρός ο Απόλλων Σμύρνης στο β' ημίχρονο, η είσοδος του Μαρτίνες βοήθησε πολύ το κέντρο.

20:42

83': Κόρνερ για τον ΠΑΣ, από την αριστερή γωνία ο Π. Τριάδης, η μπάλα απομακρύνεται με τα πολλά από τα καρέ του Απόλλωνα Σμύρνης.

20:39

80': Δύο αλλαγές μαζί για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Παντελάκης αντί Εραμούσπε και Μίνα αντί Καραχάλιου.

20:37

78': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Βιτλής στη θέση του Παμλίδη, που καταχειροκροτείται βγαίνοντας για πιο γρήγορα από την πλευρά των επίσημων.

20:34

74': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα δεξιά ο Π. Τριάδης... Υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

20:30

Έχει περισσότερο πάθος και περισσότερη ταχύτητα το β' ημίχρονο, βοήθησε σε αυτό το γρήγορο γκολ του Απόλλωνα.

20:29

69': Ο Περέα στρώνει στον Π. Τριάδη, σουτ από τα δεξιά του ημικύκλιου, απελπιστικά άστοχο.

20:28

68': Φάουλ σε καλή θέση για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Στα 25 μέτρα και δεξιά... Με κομπίνα, πλασαριστά ο Φατιόν, τελευταίο γυριστό σουτ από τον Παμλίδη, άουτ.

20:23

63': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μπρένερ στη θέση του Σνάιντερ.

20:16

56': Ωραία ατομική προσπάθεια του Μαρτίνες από τα δεξιά, ανοίγει σε Φατιόν, σουτ απέξω, άουτ.

20:12

52': Κίτρινη στον Λισγάρα.

20:07

Εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά ο Μαρτίνες, κεφαλιά Ντομίνγκες, διώχνει λίγο πριν από τη γραμμή με τα πόδια αρχικά ο Πίρσμαν, η μπάλα δεν απομακρύνεται σε δεύτερο χρόνο καθώς χτυπά στον Εραμούσπε, ο Ιωαννίδης από κοντά με προβολή βρίσκει δίχτυα, 1-0.

20:07

48': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

20:06

48': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης...

20:04

20:04

46': Δύο αλλαγές και για ΠΑΣ Γιάννινα. Π. Τριάδης και Μορέιρα μέσα Γκαρντάφσκι και Μιλιτσεάνου έξω.

20:04

46': Τρεις αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Λισγάρας, Μαρτίνες και Ιωαννίδης μέσα, στις θέσεις Μπρούνο Άλβες, Λα Πάρα και Ντάουντα.

20:01

Άσχημα νέα στον Απόλλωνα, προληπτικά δεν θα συνεχίσει ο Μπρούνο Άλβες από το χτύπημα στο α' ημίχρονο. Άρα η μία από τις αλλαγές του Φέστα θα είναι αναγκαστική.