1-0 η Νίκη Βόλου με το τέρμα του Μανουσάκη

17:26

Τελικό στο Πανθεσσαλικό

17:25

90'+4: Κάρτα στον Σοϊλέδη για καθυστέρηση

17:25

Τελευταίες στιγμές στο Πανθεσσαλικό

17:21

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

17:19

88': Ο Κόντος αυτή την φορά δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Αποστολίδης είναι και πάλι εκεί

17:18

87': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μέσα ο Γκότοβος, έξω ο Τζιώρας

17:17

Όλη η Νίκη Βόλου πίσω πλέον

17:17

86': Κεραυνός του Καραδέμτρου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σταθερά ο Αποστολίδης!

17:16

Άγγιξε την ισοφάριση εδώ η Κέρκυρα

17:15

84': Ο Σίκιμιτς φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, πατά την μπάλα πίσω στον Γκόμεζ, ο οποίος αποφεύγει τον Ρεπετσά, πλασάρει με το αριστερό αλλά αστοχεί

17:15

Μεγάλη στιγμή για την Κέρκυρα!

17:13

82': Καλή στιγμή για την Κέρκυρα με σουτ του Κόντου από εξαιρετική θέση, η μπάλα ψηλά

17:12

81': Κάρτα για διαμαρτυρία στον Μαραγκό

17:11

80': Σέντρα από αριστερά για την Κέρκυρα, ο Σοϊλέδης με το στήθος ψύχραιμα γυρίζει την μπάλα στον τερματοφύλακα του

17:08

77': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη. Έξω ο Ισαάκ, μέσα ο Ρονκάτο

17:06

Πιέζει η Κέρκυρα

17:05

74': Σέντρα του Κουτσόπουλου απο αριστερά, κεφαλιά του Σίκιμιτς από το ύψος του πέναλτι και πάλι μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Νίκης Βόλου

17:04

72': Φαλτσαριστό σουτ του Καραδέμητρου έξω από την μεγάλη περιοχή, εύκολα ο Αποστολίδης

17:03

Όλα για όλα από τον Μιχάλη Γρηγορίου

17:03

72': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα ο Καραδέμητρος, έξω ο Ραπτάκης

16:55

64': Εκτελεί ο Κόντος με το αριστερό, ο Αποστολίδης μπλοκάρει την μπάλα!

16:55

Και φάουλ σε καλή θέση για την Κέρκυρα

16:55

63': Κάρτα στον Πινιέιρο

16:52

Καλή στιγμή για τη Νίκη, συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα στο Πανθεσσαλικό

16:51

59': Σέντρα του Σοϊλέδη από αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Μανουσάκη που σουτάρει, ψηλά η μπάλα

16:49

57': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Μέσα ο Μπαλντοβαλίεφ, έξω ο Σουάνης

16:48

57': Σέντρα του Κουτσόπουλου από αριστερά, κεφαλιά ο Σουάνης, ο Αποστολίδης μπλοκάρει εύκολα

16:47

Τώρα σηκώθηκε ο Βρονταράς, το ματς ξαναρχίζει

16:45

Ο γκολκίπερ μάλιστα της Κέρκυρας δείχνει να έχει χτυπήσει, αφού πάνω στην προσπάθεια του συγκρούστηκε με τον φορ των φιλοξενούμενων

16:45

54': Ευκαιρία για τη Νίκη με πλασέ του Τζιώρα, ο Βρονταράς διώχνει και κρατά το σκορ στο 1-0

16:42

51': Τώρα η αλλαγή. Εκτός ο Ακασού, μέσα ο Μπιτσάκος

16:41

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο μέσος της Νίκης Βόλου

16:41

Αλλαγή ζητά ο Ακασού που είναι στο έδαφος

16:40

47': Οι παίκτες της Νίκης Βόλου αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο Μανουσάκης με υπερένταση προσπαθεί να σουτάρει, τελικά γίνεται κόντρα και η μπάλα φτάνει στα χέρια του Βρονταρά

16:36

46': Σέντρα στην επανάληψη

16:36

46': Στη θέση του Ζορμπά ο Κόντος για την Κέρκυρα

16:36

Αλλαγή θα έχουμε με την έναρξη της επανάληψης

16:35

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

16:21

1-0 η Νίκη με το γκολ του Μανουσάκη

16:21

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό

16:20

45': Δύο τα λεπτα του έξτρα χρόνου

16:20

Και στον Γιώτα!

16:20

45': Κάρτα στον Σουάνη

16:19

Τώρα ηρέμησε κάπως η κατάσταση μετά τις... κοκορομαχίες

16:18

Νεύρα ανάμεσα σε Σουάνη και Ζουλιώτη

16:14

42': Σέντρα Ζουλιώτη από δεξιά, κεφαλιά Ακασού, ο Βρονταράς μπλοκάρει

16:14

Παραλίγο λάθος από τον Βρονταρά, κυνήγησε την φάση ο Τζιώρας αλλά δεν μπόρεσε να γίνει κάτοχος της μπάλας, αυτή έφυγε άουτ

16:11

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος

16:10

37': Σουτ του Κοτσόπουλου από μακριά καμία τύχη

16:09

Σωστή, πήγε πολύ επικίνδυνα ο παίκτης της Κέρκυρας

16:09

36': Κάρτα στον Ζορμπά για σκληρό μαρκάρισμα στον Μανουσάκη

16:07

Γενικότερα πάντως η Νίκη πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο του Πανθεσσαλικού και είναι φανερό πως οι παίκτες της είναι ψυχολογικά σε καλά κατάσταση μετά τη νίκη στο ντέρμπι του Βόλου της περασμένης αγωνιστικής

16:07

Για να δούμε πλέον την αντίδραση της Κέρκυρας, η οποία πάνω που είχε ισορροπήσει το ματς δέχτηκε το γκολ

16:06

33': Σέντρα του Μπεριάν από δεξιά, κεφαλιά του Σουάνη, δεν είναι καλή, η μπάλα στην αγκαλιά του Αποστολίδη

16:04

Υπέροχη προσπάθεια και σέντρα του Σοϊλέδη από αριστερά, ο Μανουσάκης πιάνει στην κίνηση το σουτ από την γωνία της μικρής περιοχής, νικά τον Βρονταρά και κάνει το 1-0

16:04

30': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

16:02

Το ματς έχει αποκτήσει ρυθμό στα τελευταία λεπτά

16:02

29': Πλασέ του Σίκιμιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σταθερά μπλοκάρει ο Αποστολίδης

16:01

Εκτελεί ο Ανιέτε, κεφαλιά του Μανουσάκη, διώχνουν οι της Κέρκυρας

16:01

27': Κόρνερ κερδίζει η Νικη μετά από επικίνδυνο ανέβασμα του Ζουλιώτη

16:01

Φάουλ έχει γίνει πάνω στον Ακασού

15:59

Εκτελεί ο Κουτσόπουλος, Ρεπετσάς διώχνει

15:59

26': Στην άλλη πλευρά του γηπέδου, η Κέρκυρα κερδίζει κόρνερ

15:58

25': Εκτελεί με φάλτσο ο Σοϊλέδης, ο Βρονταράς δεν έχει πρόβλημα να βγει, να μπλοκάρει και να καθαρίσει την φάση

15:58

Φάουλ σε καλή θέση, για μια σέντρα, για τη Νίκη Βόλου

15:53

20': Ωραία κάθετη πάσα του Κουτσόπουλου, ο Μπεριάν προλαβαίνει την έξοδο του Αποστολίδη, πλασάρει από κοντά, λίγο άουτ η μπάλα

15:53

Χαμένη ευκαιρία για την Κέρκυρα

15:50

18': Κάρτα βλέπει ο Ραπτάκης

15:50

17': Εκτελεί ο Σίκιμιτς η μπάλα στο τείχος, φτάνει δεξιά στον Σουάνη, αυτός γυρίζει παράλληλα, ο Ρεπετσάς απομακρύνει

15:49

Φάουλ σε καλό σημείο για την Κέρκυρα

15:48

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο στο Πανθεσσαλικό, η Νίκη Βόλου ελέγχει το παιχνίδι, σε πιο παθητικό ρόλο η Κέρκυρα

15:43

10': Καλό σουτ του Σοϊλέδη από μακρινή απόσταση, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Βρονταρά

15:40

Εκτελεί ο Κουτσόπουλος, αμυντικοί της Νίκης διώχνουν μακριά

15:39

6': Κόρνερ για την Κέρκυρα

15:38

Σηκώθηκε ο Ραπτάκης, το ματς ξεκινά εκ νέου

15:36

Μικρή διακοπή, παίκτης της Κέρκυρας στο έδαφος

15:36

Καλύτερη στα πρώτα λεπτά η Νίκη Βόλου, είναι αυτή που έχει την μπάλα στα πόδια της και δείχνει πρόθεση να κάνει παιχνίδι

15:35

2': Εκτέλεση φάουλ του Σοϊλέδη, ο Βρονταράς απομακρύνει με γροθιές

15:33

1': Σέντρα στο ματς