1
22:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:27

Χωρίς να είναι καλύτερος του Αστέρα, ο ΠΑΟΚ χάρις σε ένα εύστοχο πέναλτι του Βιεϊρίνια στο 27' παίρνει την πρώτη φετινή του νίκη. Κυρίαρχος στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας έχοντας και δοκάρι με τον Μπαράλες. Αδικείται από το 0-1 η αρκαδική ομάδα που μένει στον 1 πόντο.

22:26

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 0-1.

22:24

90'+1: Εκτελεί ο Κρέσπι το κόρνερ, ο Παπαδόπουλος που ανέβηκε από την εστία του πιάνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα.

22:24

90'+1': Δυνατό σουτ του Κρέσπι από τον άξονα, σε κόρνερ με υπερένταση ο Πασχαλάκης.

22:23

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:22

89': Ωραία προσπάθεια του Ζίβκοβιτς από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, σουτ, η μπάλα παράλληλα με την εστία, περνά άουτ.

22:21

88': Αδύναμο σουτ του Μπενίτο μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης.

22:18

86': ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα Τρίπολης. Τεράστια ευκαιρία για το 1-1 χάνει ο Αστέρας, σέντρα του Γκαρσία, δυνατή κεφαλιά του Μπαράλες η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη.

22:16

Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμα του Βαρέλα στον Μπαράλες, σωστά δεν δόθηκε κάτι.

22:15

83': Ωραία προσπάθεια του Βαλιέντε και σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

22:14

82': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Μίλαν Ράσταβατς, Τασουλής και Μπενίτο στις θέσεις των Άλβαρεζ, Καπίγια αντίστοιχα.

22:10

78': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Άκπομ αντί του Μιτρίτσα, Αουγκούστο αντί του Σφιντέρσκι και Ζίβκοβιτς αντί του Μουργκ.

22:09

77': Κίτρινη κάρτα στον Σάνταφε.

22:05

73': Γέμισμα του Μπίσεσβαρ, ο Παπαδόπουλος βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει την μπάλα.

22:04

72': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, μέσα ο Εσίτι, έξω ο Σβαμπ.

22:03

71': Σέντρα του Ρούμπεν Γκαρθία προς τον Καπίγια ο οποίος κάνει φάουλ στον Ροντρίγκο.

22:02

70': Ο Κρέσπι στην εκτέλεση του φόουλ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

22:01

69': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για φάουλ στον Γκόμες.

21:58

66': Τριπλή αλλαγή για τον Αστέρα, Ρούμπεν Γκαρθία αντί Καρμόνα, Σάνταφε αντί Κανελλόπουλου και Γκόμες αντί Σίτο. Φρεσκάρει την ομάδα του ο Ράσταβατς.

21:56

64': Ο Μιτρίτσα στο κόρνερ, φάση διαρκείας με Κούρτιτς και Μπίσεσβαρ αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ του Μιχαηλίδη. Σωστή η υπόδειξη.

21:55

63': Ο Μπίσεσβαρ βρίσκει τον Σφιντέρσκι, ο Βαλιέντε τον προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ.

21:53

60': Ο Καπίγια στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Μπαράλες την κεφαλιά, δύσκολα αποκρούει την μπάλα ο Πασχαλάκης.

21:52

59': Δυνατό μαρκάρισμα του Μιντρίτσα στον Καρμόνα και φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα πλάγια δεξιά. Εκτελεί ο Άλβαρεζ, με υπερένταση σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

21:49

Λίγο πριν το πρώτο τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας είναι καλύτερος του ΠΑΟΚ.

21:48

56': Ο Σίτο στο νέο κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

21:47

55': Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, ο Σίτο στην εκτέλεση χαμηλά στο πρώτο δοκάρι, νέο κόρνερ.

21:46

54': Ωραίο σουτ του Κρέσπι λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

21:45

53': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Ροντρίγκο αντί του Βιεϊρίνια που δεν μπορεί να συνεχίσει.

21:44

52': Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Σίτο, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μπίσεσβαρ.

21:43

51': Εκτελεί το κόρνερ ο Κρέσπι, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Βαρέλα.

21:42

50': Ο Κρέσπι για τον Καρμόνα από τα δεξιά, σέντρα, σε κόρνερ ο Σίντγκλεϊ.

21:40

48': Σέντρα σουτ του Σίτο από τα αριστερά, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

21:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.