2
21:39

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:39

Ο ΠΑΟΚ περνάει με 2-0 από την έδρα της Λίνκολν και ξεκινάει νικηφόρα τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

21:37

Τέλος στο ματς!

21:35

90+2': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΙΝΚΟΛΝ! Διαγώνιο σουτ του Τζόσεφ Τσιπολίνα, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Στην επαναφορά ο Ρόσα σουτάρει, διώχνει ο Μιχάι πάνω στη γραμμή.

21:34

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

21:31

88': Κόρνερ για τη Λίνκολν από τα αριστερά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Σφιντέρσκι.

21:25

82': Φτάνει τις πέντε αλλαγές και ο ΠΑΟΚ, με τον Κούτσια να παίρνει τη θέση του Άκπομ και τον Βιεϊρίνια αυτή του Μουργκ.

21:24

80': Κλείνει τις αλλαγές της η Λίνκολν. Πίκοκ αντί Αραΐθα και Σέρτζεντ αντί Καραλέρο.

21:22

79': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σολέρ να σώζει με τα πόδια το σουτ του Μουργκ μέσα από την περιοχή.

21:20

75': Πιέζουν ψηλά οι Θεσσαλονικείς αναζητώντας και τρίτο τέρμα.

21:17

73': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω Μπίσεσβαρ και Μιτρίτσα, στη θέση τους Σφιντέρσκι και Κωνσταντέλιας αντίστοιχα.

21:15

72': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίνκολν! Ο Ρόσα εκτελεί ένα φάουλ με σέντρα, ο Ρόναν πιάνει κοιμώμενη την άμυνα του ΠΑΟΚ και κάνει την κεφαλιά, νέα επέμβαση από τον Πασχαλάκη.

21:10

67': Αλλαγή για τη Λίνκολν. Ο Τορίγια αντικαθίσταται από τον Τζόσεφ Τσιπολίνα.

21:05

62': Διπλή αλλαγή για τη Λίνκολν. Όκραν αντί Κίκε Γκόμες και Ρόναν αντί Ανιόν.

21:04

60': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Άκπομ πάνω στον Σολέρ.

21:03

58': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Κίκε Γκόμες να σουτάρει φάτσα με τον Πασχαλάκη που όμως διώχνει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:01

56': Κίτρινη κάρτα στον Σολέρ για διαμαρτυρία.

21:01

Εκτελεί το κόρνερ ο Μουργκ, ο Μιχαηλίδης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι και ο Μιτρίτσα με γυριστό, παίρνοντας το ριμπάουντ, γράφει το 0-2.

21:01

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:59

56': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά.

20:58

54': Κίτρινη κάρτα στον Ραζβάν Λουτσέσκου για διαμαρτυρία.

20:57

54': Ο Άκπομ σκοράρει με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Όπως φάνηκε πάντως στο ριπλέι ο Άγγλος φορ έφυγε από κανονική θέση.

20:56

53': Ο Τέιλορ σεντράρει από τα αριστερά, αδύναμη κεφαλιά Άκπομ, διώχνει ο Γουάισμαν μέσα από τη μικρή περιοχή.

20:50

47': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:49

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:36

Δεν είναι καλός ο ΠΑΟΚ ωστόσο κατάφερε να σκοράρει στο 45+2' με τον Άκπομ και να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος.

20:35

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:33

Ο Μουργκ προλαβαίνει από τα δεξιά τη μπάλα, πριν αυτή βγει εκτός αγωνιστικού χώρου, και πασάρει στον Τέιλορ που γυρίζει για τον Άκπομ και ο Άγγλος επιθετικός δεν δυσκολεύεται να σκοράρει με πλασέ για το 0-1.

20:32

45+2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:31

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:30

45': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη με την είσοδό του στο παιχνίδι.

20:29

44': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κρέσπο αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Μιχαηλίδη. Μοιάζει να έχει υποστεί θλάση ο στόπερ των φιλοξενούμενων.

20:26

39': Κίτρινη κάρτα στον Τορίγια.

20:25

37’: Κόρνερ για τη Λίνκολν από τα αριστερά. Το εκτελεί απευθείας ο Ανιόν σε νέο κόρνερ ο Πασχαλάκης που δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

20:23

36': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Κίκε Γκόμες φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, πλασάρει, αλλά τελευταία στιγμή ο Κρέσπο του βάζει την προβολή.

20:23

36’: Σουτ Τοσκάνο, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:18

Φτάσαμε στο μισάωρο, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά να δυσκολεύεται να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων.

20:14

26’: Η Λίνκολν σκοράρει με τον Καραλέρο αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

20:13

25': Ευκαιρία για τη Λίνκολν! Ο Κίκε Γκόμες γυρίζει το σώμα του και πλασάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, λίγο έξω η μπάλα.

20:12

24': Ο Μιτρίτσα σουτάρει λίγο έξω από το ημικύκλιο, έχοντας ελευθερωθεί από τα αριστερά, εντελώς άστοχος.

20:10

21': Ο Σίντκλεϊ κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, ο Άκπομ βρίσκει λίγο την κεφαλιά με το κεφάλι στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Σολέρ μπλοκάρει.

20:05

20': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά, σέντρα, διώχνει η άμυνα του ΠΑΟΚ.

20:02

16': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ πασάρει κάθετα για τον Άκπομ, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει από θέση τετ α τετ όμως ο Σολέρ αποκρούει με το πόδι.

20:01

14': Σουτ του Μπίσεσβαρ έξω από την περιοχή και αριστερά, ψηλά άουτ.

19:59

13': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:57

10': Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά, χωρίς φάση το ματς.

19:54

7’: Γεμίζει ο Μουργκ στο φάουλ, στη σωστή θέση ο Σολέρ μπλοκάρει.

19:54

7’: Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, κοντά στην πλάγια γραμμή.

19:50

2': Οφσάιντ ο Κίκε Γκόμες, δεν καλυπτόταν.

19:50

Και φίλοι του ΠΑΟΚ στις εξέδρες του γηπέδου, έχουν ξεκινήσει ήδη το τραγούδι.

19:46

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:42

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:41

Να σημειώσουμε ότι η φάση των ομίλων στον Κόνφερενς Λιγκ θα γίνει χωρίς τη βοήθεια του VAR. Το πλάνο της ΟΥΕΦΑ είναι να χρησιμοποιηθεί μόνο στον τελικό.

19:38

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, που γίνεται παράλληλα με αυτό του ΠΑΟΚ, η Σλόβαν Μπρατισλάβας φιλοξενεί την Κοπεγχάγη.

19:37

Το ματς διεξάγεται στο «Βικτόρια Στέιντιουμ» το οποίο είναι το μοναδικό γήπεδο στο Γιβραλτάρ και στο οποίο συστεγάζονται και οι 11 ομάδες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της χώρας! Τουτέστιν είναι το μόνο που δεν έχει γηπεδούχους και φιλοξενούμενους.

19:32

Η ομάδα από το Γιβραλτάρ στον αντίποδα, αφού αποκλείστηκε στα προκριματικά Τσάμπιονς Λιγκ και Γιουρόπα Λιγκ από Κλουζ και Σλόβαν Μπρατισλάβας αντίστοιχα, ξεπέρασε στα πλέι οφ του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ το εμπόδιο της Ρίγα (ισοπαλία 1-1 στη Λετονία και νίκη 3-1 εντός) και για πρώτη φορά στην ιστορία της θα παίξει σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

19:31

Για να φτάσουν ως εδώ, χρειάστηκε να αποκλείσουν στα προκριματικά αρχικά τη Μποέμιαν (ήττα 2-1 εκτός και νίκη 2-0 εντός) και στη συνέχεια τη Ριέκα (ισοπαλία 1-1 στην Τούμπα και νίκη 2-0 στην Κροατία).

19:29

Οι Θεσσαλονικείς, μετά την εντός έδρας ήττα - σοκ με 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκας 1, θέλουν να κάνουν μια νέα αρχή στη νεοσύστατη διοργάνωση της ΟΥΕΦΑ.

19:24

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στη Λίνκολν και τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, η οποία ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.