22:27

22:26

Ο Ατρόμητος κουράστηκε μετά το 65'-70', αλλά άντεξε στην πίεση και παίρνει σημαντικό βαθμό για την ψυχολογία του.

22:25

Κάπως ορθολογικά μόνο μετά το 70' έπαιξε ο Ολυμπιακός και η γκέλα με το... καλημέρα στο νέο πρωτάθλημα δεν αποφεύγεται. Πρώτη γκέλα σε πρεμιέρα για τους Πειραιώτες μετά τη σεζόν 2010-11 και την ήττα με 2-1 από τον Ηρακλή, ενώ σε πρεμιέρα στο «Γ. Καραϊσκάκης» δεν κερδίζει για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 1993-94 και το 0-0 με τον ΠΑΟ τότε.

22:24

90'+9: Λήξη του αγώνα, 0-0.

22:24

90'+9: Κίτρινη στον Βασιλαντωνόπουλο.

22:23

90'+8: Κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από σέντρα του Κούντε από αριστερά, άουτ.

22:21

90'+6: Μια κεφαλιά του Εμβιλά μετά το κόρνερ δεν προβληματίζει τον Πίριτς.

22:20

90'+5: Σουτ του Κούντε, κόντρα στον Βασιλαντωνόπουλο, κόρνερ. Πολιορκεί ο Ολυμπιακός...

22:19

90'+4: Πίριτς και Χατζηισαΐας δεν συνεννοούνται, προβολή του Αλγκασίμ Μπα, άουτ.

22:18

90'+3: Καλό σουτ του Ανδρούτσου από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

22:17

90'+1: Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:16

90'+1: Κίτρινη στον Αλγκασίμ Μπα.

22:15

89': Κίτρινη στον Πίριτς για καθυστερήσεις.

22:14

89': Νάτσος αντί Μουνίθ, τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο.

22:13

88': Και Αλγκασίμ Μπα αντί Βαλμπουενά στο ματς.

22:13

88': Κίτρινη στον Κωτσόπουλο.

22:12

87': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Κούντε μπαίνει ωραία από αριστερά στην περιοχή, το γύρισμα, δεν μπορεί να βρει την μπάλα ούτε ο Τικίνιο ούτε ο Ελ Αραμπί.

22:10

85': Ο Ολυμπιακός πιέζει, ο Ατρόμητος πίσω από τη σέντρα εδώ και αρκετά λεπτά, ο κόσμος προσπαθεί να σπρώξει τους «ερυθρόλευκους» για να βρουν το γκολ.

22:09

84': Κίτρινη στον Καστεγιάνο για τράβηγμα στον Βαλμπουενά.

22:07

82': Κωτσόπουλος αντί Καρτάλη, δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο.

22:03

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τικίνιο το χαμηλό γύρισμα από αριστερά της περιοχής, ο Ονιεκούρου το τακουνάκι, δεν διώχνει σωστά ο Χατζηισαΐας, αλλά αιφνιδιάζεται ο Ελ Αραμπί και σουτάρει άστοχα από κοντά.

21:59

74': Σέντρα Ανδρούτσου από δεξιά, άστοχη κεφαλιά του Τικίνιο. Με γιόμες παίζει ο Ολυμπιακός και δύσκολα μπορεί να βρει άκρη έτσι.

21:58

73': Κόρνερ κερδίζει ο Τικίνιο, περνά ανεκμετάλλευτο κι αυτό.

21:56

71': Ο Ελ Αραμπί σε πλεονεκτική θέση, σουτάρει, ο Πίριτς αποκρούει χωρίς να χρειαστεί να πέσει. Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

21:54

69': Κούντε αντί Μπουχαλάκη, Ανδρούτσος αντί Καρμπόβνικ, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

21:53

68': Μπεντινέλι αντί Κλωναρίδη, πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο.

21:52

67': Σέντρα του Βαλμπουενά από δεξιά, άστοχη κεφαλιά του Σισέ.

21:50

65': Ο Εμβιλά σεντράρει από αριστερά, διαγώνια κεφαλιά του Σισέ, άουτ.

21:49

64': Δυνατό σουτ του Εμβιλά, κόντρα και κόρνερ για τους «ερυθρόλευκους». Περνά κι αυτό χωρίς κάτι σημαντικό.

21:47

62': Δεύτερο σερί κόρνερ για τους γηπεδούχους, το παραχωρεί ο Σάλομον, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:46

61': Σουτ του Ρέαμπτσιουκ, με το δεξί πόδι μάλιστα, κόντρα και κόρνερ για τον Ολυμπιακό.