Αγιούμπ στο επόμενο πέναλτι για τον Παναθηναϊκό στο κέντρο της εστίας και 2-3.

Ο Μακέντα εκτελεί το δεύτερο πέναλτι των "πράσινων" και 1-2.

Σρόιχεν στο πρώτο πέναλτι της Φένλο, 1-1.

Χατζηγιοβάνης στην πρώτη εκτέλεση, στη γωνία και 0-1.

19:06

Έτοιμες οι δύο ομάδες για τη διαδικασία των πέναλτι.

19:03

Καλύτερος ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο, παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 από το τέρμα του Μπράκεν στο 10' ανέτρεψε τα δεδομένα και στο ημίχρονο προηγούνταν 1-2 με τα γκολ των Αϊτόρ (38') και Ενγκμπακοτό (45'). Στο δεύτερο μέρος η ολλανδική ομάδα ισοφάρισε στο τελικό 2-2 με τον Φαν Ρόιχεν.

19:02

Και το ματς θα οδηγηθεί στα πέναλτι καθώς πρέπει να υπάρξει νικητής.

19:01

Λήξη της αναμέτρησης, Φένλο - Παναθηναϊκός 2-2.

18:59

Συμπληρώσαμε το 90λεπτο...

18:58

89': Οφσάιντ ο Χατζηγιοβάνης.

18:57

88': Λάθος του Σερπέζη δεν μπορούν να το εκμεταλλευτούν οι της Φένλο.

18:55

Αρκετά κακό το δεύτερο ημίχρονο δείγμα των πολλών αλλαγών.

18:54

85': Ο Σμανς περνά στο ματς αντί του σκόρερ του πρώτου γκολ της Φένλο, Μπράκεν

18:49

80': Πάτσονικ αντί Ντε Μπουρ σε ακόμα μία αλλαγή των Ολλανδών.

18:48

Θυμίζουμε ότι επειδή θα γίνει απονομή στον νικητή, σε περίπτωση ισοπαλίας θα έχουμε πέναλτι.

18:42

Από φάουλ που κέρδισαν οι Ολλανδοί και την αδράνεια της "πράσινης" άμυνας ο Φαν Ρόιχεν με κοντινό πλασέ φέρνει το ματς στα ίσια (2-2).

18:41

72': ΓΚΟΛ για τη ΦΕΝΛΟ!

18:39

70': Σουτ του Σάντσεθ εντελώς άστοχο

18:38

69': Εκτελεί το κόρνερ με πάσα στον Σρόιχεν ο Λέλινταλ, η μπάλα φεύγει άουτ.

18:37

68': Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του νεοεισελθόντα Σρόιχεν από πλευράς Φένλο, εξαιρετική απόκρουση στη γωνία από τον Ξενόπουλο σε κόρνερ.

18:33

64': Αλλαγή τερματοφύλακα στον Παναθηναϊκός ο Ξενόπουλος αντί Διούδη.

18:31

62': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό το εκτελεί ο Ξαβιέρ στην καρδιά της άμυνας, άουτ η μπάλα, ζητά κόρνερ ο Μακέντα δεν έχει δίκιο.

18:30

61': Τρεις αλλαγές για τη Φένλο. Γιάνσεν αντί Εσανούσι, Φαν Ρούιχεν αντί Φαν Ντάικ και Σρόιχεν αντί Φερχάιγιεν.

18:29

60': Σερπέζης και Ρόμπι μπαίνουν στο ματς από πλευράς Παναθηναϊκού αντί των Βέλεθ και Σιδερά.

18:28

59': Πρώτο κόρνερ για τη Φένλο το παραχωρεί ο Σιδεράς που είναι παντού στο γήπεδο. Περνά ανεκμετάλλευτο,

18:22

53': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Ξαβιέρ, ο Λούκας Ζίμα βγαίνει προ του Βέλεθ και μπλοκάρει την μπάλα.

18:21

52': Πίεση ψηλά για τον Παναθηναϊκό και ο Σάντσες κάνει το γύρισμα προς τον Μακέντα, ο Ιταλός κάνει... τσαφ.

18:18

49': Πάσα του Βέλεθ στον Χατζηγιοβάνη τετ-α-τετ με τον Ζίμα, ο επιθετικός του Παναθηναϊκού πάει για τη λόμπα, όμως ο κίπερ των Ολλανδών μπλοκάρει την μπάλα.

18:16

46': Λέλινταλ αντί Μούνστερς στη μοναδική αλλαγή των Ολλανδών.

18:15

46': Οκτώ αλλαγές για τους "πράσινους". Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Αλεξανδρόπουλος, Αγιούμπ, Χατζηγιοβάνης, Σαβιέρ, Μπουζούκης, Μακέντα πέρασαν στο ματς και βγήκαν εκτός οι Κώτσιρας, Χουάνκαρ, Μαουρίτσιο, Πέρεθ, Αϊτόρ, Ενγκμπακοτό, Καρλίτος, Ιωαννίδης.

18:15

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.