0
17:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

17:55

Ο Άρης ηττάται με 2-0 από την Αστάνα και πλέον καλείται να κάνει την ανατροπή στη ρεβάνς της 29ης Ιουλίου για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κόνφερενς Λιγκ.

17:53

Λήξη του αγώνα.

17:50

90+2': Σέντρα Γκάνεα από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Νεποχόντοφ.

17:48

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

17:45

88': Αλλαγή για την Αστάνα. Μπεκιράι αντί Μπαρσεγκιάν.

17:45

87': Μάνος στη θέση του Μαντσίνι η πέμπτη αλλαγή του Άρη.

17:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια.

17:42

84’: Αλλαγή για την Αστάνα. Βγαίνει ο Κουάτ, μπαίνει ο Γκούρμαν.

17:41

83': Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο.

17:36

78’: Αλλαγή για την Αστάνα. Ο Τομάσεβιτς αντικαθιστά τον Πέδρο Εουτζένιο.

17:35

77’: Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Τζέγκο αντί Δεληζήση και Χαΐροβιτς αντί Σάκιτς.

17:34

76': Εκτελεί το φάουλ ο Ματίγια, σταματά στο τείχος η μπάλα.

17:33

75': Μαρκάρισμα του Σιμούνοβιτς στον Μπερτόγλιο λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά και κίτρινη κάρτα. Είναι η δεύτερη, αποβολή για τον στόπερ της Αστάνα. Φάουλ σε καλό σημείο για τους Θεσσαλονικείς...

17:31

73': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπρούνο, κεφαλιά του Μπεναλουάν στο ύψος του πέναλτι, άστοχη.

17:31

73': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

17:29

Μπαλιά του Μπεϊζεμπέκοφ από τα αριστερά στην πλάτη της άμυνας του Άρη και ο Τομάσοφ με κοντινή κεφαλιά νικά τον Ντένις γράφοντας το 2-0. Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Κροάτη εξτρέμ των γηπεδούχων...

17:28

70': ΓΚΟΛ για την ΑΣΤΑΝΑ!

17:22

64': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μπεναλουάν στον Μπίτρι.

17:20

63’: Αλλαγή για τον Άρη. Μήτρογλου αντί Γκάμα.

17:15

57': Σουτ του Μπαρσεγκιάν δύο μέτρα έξω από το ημικύκλιο, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντένις.

17:12

54': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Πέδρο Εουτζένιο στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Ντένις οριζοντιώνεται και κάνει σπουδαία επέμβαση.

17:11

52': Οφσάιντ ο Μαντσίνι, ήταν σε αντικανονική θέση.

17:10

51’: Καλή στιγμή για την Αστάνα! Ο Κουάτ αποφεύγει τον Μπεναλουάν στα αριστερά της περιοχής και επιχειρεί ένα διαγώνιο σουτ, σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, λίγο έξω η μπάλα.

17:04

46': Σουτ του Τομάσοφ λίγο λίγο δεξιά από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

17:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

17:02

Αλλαγή για τον Άρη, με τον Μπρούνο να παίρνει τη θέση του Γκαρσία.

16:48

Η Αστάνα προηγείται με 1-0 του Άρη, ο οποίος είχε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει.

16:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

16:46

16:41

40': Κόρνερ για την Αστάνα από τα αριστερά, απευθείας άουτ η μπάλα.

16:37

35': Έχει αυξήσει την πίεσή της η ομάδα του Άκη Μάντζιου αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης.

16:33

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μαντσίνι βγήκε τετ α τετ με τον Νεποχόντοφ αλλά πλασάρει πάνω του.

16:31

30’: Απειλούν οι φιλοξενούμενοι, με τον Γκαρσία να μη προλαβαίνει να κάνει την προβολή προ κενής εστίας μετά από γύρισμα του Μπερτόγλιο από τα αριστερά της περιοχής.

16:28

27': Κίτρινη κάρτα στον Σιμούνοβιτς.

16:26

Ο Μπαρσεγκιάν στρώνει για τον Τομάσοφ, το σουτ του έξω από την περιοχή και δεξιά βρίσκει σε αντίθετη πορεία τον Ντένις και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

16:25

24': ΓΚΟΛ για την ΑΣΤΑΝΑ!

16:22

21': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση από τον Τομάσοφ.

16:18

17': Οφσάιντ ο Ρουκάβινα, σωστή υπόδειξη.

16:15

Να υπενθυμίσουμε ότι η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στον γ’ προκριματικό γύρο τον νικητή του ζευγαριού Κουόπιο - Πολτάβα.

16:11

10': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ οι γηπεδούχοι που δεν αποφέρει κάτι.

16:10

9': Φάση για την Αστάνα! Βαθιά μπαλιά για τον Τομάσοφ, που μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, διαγώνιο σουτ, το βγάζει ο Ντένις στην κλειστή του γωνία.

16:07

6': Ευκαιρία για τον Άρη! Λάθος απομάκρυνση της μπάλας από τον Νεποχόντοφ, ο Μπερτόγλιο ολομόναχος στο ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το σουτ, όμως ο πορτιέρε της Αστάνα αποκρούει.

16:04

4': Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, την αντικρίζει ο Μπεναλουάν για μαρκάρισμα στον Μπαρσεγκιάν.

16:02

15:58

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:56

Κεκλεισμένων των θυρών διεξάγεται ο αγώνας λόγω των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας.

15:54

Να σημειώσουμε ότι στο ματς δεν υπάρχει VAR.

15:50

To παιχνίδι είναι σταθμός στην προπονητική καριέρα του Άκη Μάντζιου αφού πρόκειται για το πρώτο του στην Ευρώπη.

15:48

Το κενό του Σουηδού στο δεξί άκρο της άμυνας θα καλύψει ο Σάκιτς, με τον Γκάνεα να έχει ρόλο αριστερού μπακ.

15:46

Ο Άρης θα παραταχθεί χωρίς τον Σούντγκρεν καθώς ταλαιπωρείται από ίωση. Μάλιστα στην ομάδα έγιναν προληπτικά και τεστ κορωνοϊού με τα δείγματα να είναι όλα αρνητικά.

15:42

Οι «κίτρινοι», που πέρσι έπεσαν θύμα έκπληξης αποκλειόμενοι από την Κόλος Κοβαλίβκα, ευελπιστούν φέτος στην παρουσία τους σε όμιλο.

15:37

Ντεμπούτο για τις ελληνικές ομάδες στη νεοσύστατη και τρίτη τη τάξει διοργάνωση της ΟΥΕΦΑ καθώς εκτός των Θεσσαλονικέων αγωνίζονται επίσης ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

15:34

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του πρώτου αγώνα ανάμεσα στην Αστάνα και τον Άρη για τον 2ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ, η οποία ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.