1
24:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

24:54

Η Ιταλία κερδίζει με 3-2 την Αγγλία στα πέναλτι και στέφεται πρωταθλήτρια Ευρώπης για δεύτερη φορά στην ιστορία της.

24:54

Σάκα εκτελεί, το πιάνει και αυτό ο Ντοναρούμα και τέλος!

24:53

Αποκρούει και ο Πίκφορντ το πέναλτι του Ζορζίνιο.

24:52

Εκτελεί ο Σάντσο, το βγάζει ο Ντοναρούμα!

24:51

Το βάζει ο Μπερναρντέσκι και 3-2 η Ιταλία.

24:50

Στο δοκάρι η εκτέλεση του Ράσφορντ.

24:49

Σκοράρει από την άσπρη βούλα ο Μπονούτσι και 2-2.

24:48

1-2 από τον Μαγκουάιρ. Η Αγγλία το πλεονέκτημα...

24:47

Αποκρούει το πέναλτι του Μπελότι ο Πίκφορντ, παραμένει το 1-1.

24:40

Δεν αλλάζει κάτι, Ιταλία και Αγγλία στο 1-1 και πλέον ο τελικός θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι.

24:40

Φινάλε και στην παράταση

24:37

Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

24:37

118': Δύο αλλαγές για την Αγγλία. Ράσφορντ και Σάντσο αντί Χέντερσον και Γουόκερ αντίστοιχα.

24:34

118': Έκτη και τελευταία αλλαγή για την Ιταλία. Φλορέντσι αντί Έμερσον.

24:30

114': Κίτρινη κάρτα στον Ζορζίνιο για πάτημα στον Γκρίλις.

24:26

109': Οφσάιντ ο Μπελότι, ήταν σε αντικανονική θέση.

24:24

107': Εκτελεί με δύναμη το φάουλ ο Μπερναρντέσκι αλλά ο Πίκφορντ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

24:22

106': Κίτρινη κάρτα στον Μαγκουάιρ για ένα φάουλ στον Μπελότι 10 - 15 μέτρα έξω από την περιοχή.

24:22

106': Σέντρα στο β' ημίχρονο της παράτασης.

24:19

Μικρό διάλειμμα για να πάρουν ανάσες οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

24:17

Ολοκληρώνεται το πρώτο ημίχρονο της παράτασης, Ιταλία - Αγγλία 1-1.

24:17

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

24:16

103': Σέντρα του Έμερσον από αριστερά, ο Μπελότι πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής για την προβολή αλλά ο Πίκφορντ αποκρούει με τις γροθιές.

24:11

99': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Γκρίλις στη θέση του Μάουντ.

24:08

97': Καλή στιγμή για τους Άγγλους! Εκτελείται το κόρνερ από τον Σο, βγάζει έξω η ιταλική άμυνα, με τη μπάλα να καταλήγει στον Φίλιπς που στοπάρει και κάνει το σουτ εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ντοναρούμα.

24:08

97': Κόρνερ για την Αγγλία από τα αριστερά

24:07

96': Αλλαγή για την Ιταλία. Λοκατέλι αντί Βεράτι.

24:02

91': Έναρξη της παράτασης.

24:01

Αλλαγή για την Ιταλία. Έξω ο Ινσίνιε, μέσα ο Μπελότι.

23:57

Ιταλία και Αγγλία ισόπαλες στο 1-1 και θα έχουμε ημίωρη παράταση.

23:57

Τέλος του 90λεπτου.

23:56

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Κιελίνι.

23:50

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:49

Πλησιάζουμε στα 90' και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ο τελικός θα πάει στην παράταση.

23:46

86': Αναγκαστική αλλαγή για την Ιταλία. Ο Κιέζα δεν μπορεί να συνεχίσει και αφήνει τη θέση του στον Μπερναρντέσκι.

23:44

84': Κίτρινη κάρτα στον Ινσίνιε.

23:41

81': Μικρή διακοπή. Είναι στο έδαφος ο Κιέζα και δείχνει να πονάει. Συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

23:40

80': Ανώτερη η Ιταλία στο δεύτερο ημίχρονο...

23:34

74': Αλλαγή για την Αγγλία. Χέντερσον αντί Ράις.

23:33

73': Ευκαιρία για την Ιταλία! Βαθιά μπαλιά του Μπονούτσι, ο Μπεράρντι προλαβαίνει την έξοδο του Πίκφορντ και κάνει το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία.

23:31

70': Αλλαγή για την Αγγλία. Σάκα αντί Τρίπιερ.

23:27

Ο Μπεράρντι εκτελεί το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά του Κριστάντε, δεύτερη του Βεράτι στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μπονούτσι σπρώχνει τη μπάλα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

23:26

67': ΓΚΟΛ για την ΙΤΑΛΙΑ!

23:26

66': Κόρνερ για τους Ιταλούς από τα δεξιά.

23:25

64’: Απειλεί η Αγγλία! Εκτελεί το κόρνερ ο Τρίπιερ, ο Στόουνς παίρνει την κεφαλιά σε νέο κόρνερ ο Ντοναρούμα που περνά ανεκμετάλλευτο

23:25

64’: Κόρνερ για την Αγγλία από τα αριστερά.

23:22

62': Ευκαιρία για την Ιταλία! Ο Κιέζα μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει με το δεξί αλλά ο Πίκφορντ του λέει «όχι» με τεράστια επέμβαση.