Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

24:38

Η Αγγλία είναι σε τελικό Euro για πρώτη φορά!!

24:37

Τα «τρία λιοντάρια» θα αντιμετωπίσουν την Ιταλία στον τελικό της Κυριακής (22:00), που θα διεξαχθεί στο Γουέμπλεϊ.

24:36

Τα «τρία λιοντάρια» επικράτησαν με 2-1 της Δανίας στο Γουέμπλεϊ, μετά από παράταση και αμφισβητούμενο πέναλτι-γκολ του Κέιν στο 102'.

24:36

Τέλος στην αναμέτρηση! Αγγλία - Δανία 2-1.

24:35

120': Ο Στέρλιγνκ μπαίνει με ωραία ατομική προσπάθεια μέσα στην περιοχή και πλασάρει, αποκρούει ο Σμάιχελ.

24:34

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

24:34

Άρχισαν τα "όλε, όλε" στην εξέδρα από τους Άγγλους.

24:30

117': Κόρνερ για την Δανία. Ο Βας εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

24:29

115': Σουτ του Μπρέιθγουεϊτ που βρίσκει χώρο, διώχνει ο Πίκφορντ.

24:25

110' Όλα για όλα οι Δανοί, έχουν κλείσει τους χώρους οι Άγγλοι.

24:19

106': Σέντρα στο δεύτερο μέρος της παράτασης.

24:19

106': Αλλαγή για την Αγγλία. Ο Τρίπιερ αντί του Γκρίλις. Αλλαγή στην αλλαγή λοιπόν.

24:17

105': Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

24:15

105': Aλλαγή για την Δανία. Βιντ αντί Βέστεργκααρντ.

24:12

Ο Σμάιχελ αρχικά λέει όχι στον Κέιν όμως η μπάλα φτάνει ξανά στον Άγγλο που σε κενή εστία σκοράρει για το 2-1.

24:11

104': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ!

24:11

Πέναλτι για την Αγγλία.

24:11

Περιμένουμε το VAR

24:10

102': ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ! Ο Στέρλινγκ κάνει ελιγμούς ανάμεσα σε Μάλε και Γένσεν, πέφτει στο έδαφος με σχετική ευκολία και ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι

24:06

99':Σουτ του Γκρίλις, διώχνει ο Σμάιχελ με γροθιές, στην συνέχεια της φάσης ο Στέρλινγκ επιχειρεί νέο σουτ, αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

24:05

98': Κόρνερ για την Αγγλία. Ο Φόντεν εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

24:02

95': Διπλή αλλαγή για την Αγγλία. Χέντερσον και Φόντεν αντί των Ράις και Μάουντ.

24:01

94': O Κέιν κάνει ωραία προσπάθεια και πλασάρει, αλλά ο Σμάιχελ σώζει.

23:58

91': Έναρξη παράτασης...

23:53

Λήξη στην αναμέτρηση. Αγγλία - Δανία 1-1 και έχουμε παράταση!

23:50

90+5': Ο Μάουντ γεμίζει από τα δεξιά, ο Μαγκουάιρ πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Σμάιχελ.

23:49

90+4': Ο Φίλιπς κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

23:47

90': Εξι λεπτά καθυστερήσεων στο ματς...

23:43

88': Αλλαγή για την Δανία. Ο Γένσεν αντί του Ντιλέινι.

23:38

82': Κεφαλιά του Στόουνς μετά από εκτέλεση του Σο, άουτ η μπάλα.

23:38

Κακή κυκλοφορία από τους Δανούς, πιέζονται αρκετά από την Αγγλία, αλλά το 1-1 παραμένει.

23:35

80': Σουτ του Φίλιπς έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

23:34

79': Αλλαγή για την Δανία. Στη θέση του Κρίστενσεν ο Άντερσεν.

23:34

79' Στο έδαφος ο Κρίστενσεν που έχει τραυματιστεί.

23:31

75': Ζητά πέναλτι η Αγγλία για πτώση του Κέιν, αλλά ο Άγγλος αρχισκόρερ έχει κάνει φάουλ προηγουμένως.

23:30

74΄Σε σωστή θέση ο Βέστεργκααρντ απομακρύνει το σουτ του Στέρλινγκ.

23:27

72': Κίτρινη στον Βας.