5
21:36

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:35

Σε μία χορταστική ματσάρα, η Ισπανία κέρδισε με 5-3 την Κροατία στην παράταση και προκρίθηκε στους «8» του Euro, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Γαλλία - Ελβετία.

21:33

Λήξη στην παράταση και στο ματς. Κροατία - Ισπανία 3-5.

21:33

Σε θέση οφσάιντ ο Μοράτα.

21:32

120': ΔΟΚΑΡΙ για την Ισπανία. Σουτ του Όλμο μετά από πάσα του Ογιαρθάμπαλ και η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Λιβάκοβιτς.

21:29

117': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά με τον Όλμο, δίχως κέρδος.

21:27

116': Ευκαιρία για την Ισπανία. Σουτ του Μοράτα από αριστερή πλάγια θέση υπό την πίεση του Τσαλέτα-Ταρ, αποκρούει σε κόρνερ ο Λιβάκοβιτς.

21:25

114': Αλλαγή για την Κροατία. Ιβάνουσετς στη θέση του Μόντριτς.

21:19

107': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:18

106': Ευκαιρία για την Κροατία. Ο Μπούντιμιρ πλασάρει μέσα από την περιοχή, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ουνάι Σιμόν η μπάλα.

21:17

106': Έναρξη στο δεύτερο μέρος της παράτασης.

21:16

Η Ισπανία δείχνει αυτή τη φορά να έχει «καθαρίσει» το ματς, ωστόσο απόμενουν 15 λεπτά.

21:14

105+1: Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης. Κροατία - Ισπανία 3-5.

21:14

105': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:13

Ο Όλμο γυρίζει από τα δεξιά στον Ογιαρθάμπαλ και εκείνος νικάει τον Λιβάκοβιτς για το 3-5.

21:13

104': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

21:11

103': Σουτ του Κράμαριτς έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σιμόν.

21:11

101': Αλλαγή για την Ισπανία. Ρόντρι αντί Μπουσκέτς.

21:09

Σέντρα του Όλμο από τα δεξιά, ο Μπρέκαλο χάνει τον Μοράτα και ο επιθετικός της Γιουβέντους στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο σουτ στην κίνηση για το 3-4.

21:08

100': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

21:08

98': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά με τον Ογιαρθάμπαλ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:05

97': Ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Ζόρντι Άλμπα αφήνει στον Όλμο, εκείνος κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα χτυπάει στον Βίντα και φεύγει σε κόρνερ.

21:04

95': Ευκαιρία για την Κροατία. Σουτ του Κράμαριτς από κοντά, αποκρούει σωτήρια ο Ουνάι Σιμόν.

21:01

92': Ευκαιρία για την Κροατία. Σουτ του Όρσιτς από τα όρια της μεγάλης περιοχής, πάνω από την εστία του Ουνάι Σιμόν η μπάλα.

20:58

91': Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

20:56

Οι Ισπανοί έπαιξαν με τη φωτιά και κάηκαν, παρότι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 1-3. Από την άλλη, οι Κροάτες κατέθεσαν ψυχή για να πάνε το ματς στην παράταση.

20:54

90'+6: Tέλος κανονικής διάρκειας. Κροατία - Ισπανία 3-3. Πάμε για παράταση.

20:53

90'+6: Εκτός ισορροπίας σουτ του Ογιαρθάμπαλ, η μπάλα άουτ.

20:51

Σέντρα του Όρσιτς από τα αριστερά, κεφαλιά του Πάσαλιτς και 3-3. Απίθανη έξελιξη στο ματς.

20:49

90'+2: ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

20:48

90'+1: Υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Κράμαριτς. Πολύ οριακή φάση.

20:47

90'+1: Έξι λεπτά καθυστερήσεων στο ματς.

20:47

90': Σε θέση οφσάιντ ο Μπρέκαλο. Σωστή απόφαση.

20:45

88': Αλλαγή για την Ισπανία. Ογιαρθάμπαλ αντί Φεράν Τόρες.

20:43

Μετά από φάση διαρκείας, ο Όρσιτς
πλασάρει και σκοράρει από κοντά για το 2-3, με την μπάλα να περνάει καθαρά τη γραμμή.

20:42

85': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

20:41

84': Κίτρινη κάρτα στον Τσαλέτα-Τσαρ για φάουλ στον Μοράτα.

20:37

79': Διπλή αλλαγή και για την Κροατία. Μπούντιμιρ και Πάσαλιτς αντί Κόβατσιτς και Βλάσιτς.

20:35

78': Διπλή αλλαγή για την Ισπανία. Ζόρντι Άλμπα και Φαμπιάν Ρούιζ στις θέσεις των Γκαγιά και Κόκε.

20:34

Ο Πάου Τόρες βγάζει ωραία μπαλιά για τον Φεράν Τόρες, που νικάει σε τετ α τετ τον Λιβάκοβιτς για το 1-3.

20:33

77': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

20:33

76': Μικρή διακοπή στο ματς. Στο έδαφος ο Γκαγιά.

20:31

74': Αλλαγή για την Κροατία. Μπρέκαλο αντί Γιουράνοβιτς.

20:30

73': Κίτρινη κάρτα στον Μπρόζοβιτς για διαμαρτυρία.

20:29

72': Ο Μοράτα σκοράρει εξ επαφής, αλλά το γκολ δεν μετρά μετά από σωστή υπόδειξη οφσάιντ.

20:28

71': Διπλή αλλαγή για την Ισπανία. Όλμο και Πάου Τόρρες στις θέσεις των Σαράμπια και Ερίκ Γκαρθία.

20:26

69': Υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Κράμαριτς.

20:25

67': Ευκαιρία για την Κροατία. Ο Μπρόζοβιτς γυρίζει στον Γκβάρντιολ, το σουτ από κοντά, μπλοκάρει δύσκολα και με διπλή προσπάθεια ο Ουνάι Σιμόν.

20:24

67': Αλλαγή για την Κροατία. Όρσιτς στη θέση του Ρέμπιτς.

20:23

66': Αδύναμο σουτ του Ρέμπιτς από αριστερή πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Ουνάι Σιμόν.