1
24:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

24:55

Η Βιγιαρεάλ κατακτά το Γιουρόπα Λίγκ, για πρώτη φορά στην ιστορία της, κερδίζοντας την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα πέναλτι 11-10 (κανονική διάρκεια 1-1).

24:53

ΓΚΟΛ! 10-10 με τον Λίντελοφ η Γιουνάιτεντ.

24:53

ΓΚΟΛ! 10-9 με τον Τόρες η Βιγιαρεάλ.

24:52

ΓΚΟΛ! 9-9 με τον Τουανζέμπε η Γιουνάιτεντ.

24:47

ΓΚΟΛ! 6-5 με τον Γκόμεθ για την Βιγιαρεάλ.

24:45

ΓΚΟΛ! 4-4 με τον Ράσφορντ η Γιουνάιτεντ.

24:44

ΓΚΟΛ! 4-3 με τον Αλμπέρτο Μορένο η Βιγιαρεάλ.

24:43

ΓΚΟΛ! 3-3 με τον Φερνάντες η Γιουνάιτεντ.

24:41

ΓΚΟΛ! 1-1 με ωραίο πλάσε ευστοχεί ο Ισπανός μεσοεπιθετικός.

24:41

Ο Μάτα παίρνει σειρά.

24:40

ΓΚΟΛ! 1-0 εύστοχος ο Ισπανός επιθετικός της Βιγιαρεάλ.

24:40

Πρώτο πέναλτι ο Μορένο.

24:39

Υπό δυνατή βροχή η διαδικασία στο Γκντανσκ.

24:39

Η Βιγιαρεάλ είναι αυτή που ξεκινάει την διαδικασία.

24:35

Αναμονή για τα πέναλτι, εκεί οπού θα κριθεί ο νικητής του φετινού Γιουρόπα Λιγκ.

24:34

Τέλος παράτασης. Βιγιαρέαλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1.

24:34

120+3': Aλλαγή για την Βιγιαρεάλ. Ο Ράμπα αντί του Καπού.

24:32

120+2': Διπλή αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Τέλες και Χουάν Μάτα αντί ΜακΤόμινεϊ και Μπισάκα.

24:30

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

24:25

115': Διπλή αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Τζέιμς και Τουανζέμπε μέσα, έξω Ράσφορντ και Μπαϊγί.

24:25

Συνεχίζεται κανονικά το ματς, δεν υπάρχει κάτι.

24:24

Εξετάζεται από το VAR μία περίπτωση πέναλτι, σε χέρι του Φρεντ.

24:23

113': Kίτρινη στον Καβάνι για διαμαρτυρία.

24:20

Διακοπή στο ματς, ο Ράσφορντ βρίσκεται στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

24:15

Έναρξη του δεύτερου μέρους της παράτασης.

24:13

Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

24:12

105+1': Οφσάιντ ο Ράσφορντ.

24:12

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

24:10

103': Kόρνερ για την Βιγιαρεάλ. Ο Παρέχο εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

24:07

101': Αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Ο Φρεντ αντί του Γκρίνγουντ.

24:06

100': O Αλκάθερ γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα από την περιοχή, αλλά το σουτ του δεν΄είναι καλό.

24:06

99': O Mορένο κάνει το σουτ από τα αριστερά μέσα από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.

24:02

95' Αδύναμο σουτ του Αλκάθερ, πάνω στα σώματα.

23:57

Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

23:52

Βιγιαρεάλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1, με σκόρερ Μορένο στο 29' και Καβάνι στο 55'.

23:52

Τέλος κανονικής διάρκειας. Έχουμε παράταση.

23:51

90+2': Ο Τόρες κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:49

90+1': Οφσάιντ ο Ράσφορντ.

23:49

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

89': Σέντρα του Σο από τα αριστερά, κεφαλιά του Πογκμπά, άουτ.

23:45

87': Διπλή αλλαγή για την Βιγιαρεάλ. Γκασπάρ και Μορένο αντί των Πεντράθα και Φόιθ.

23:44

Έχουμε μπει ήδη στο τελευταίο πεντάλεπτο κι όλα δείχνουν οτι το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην παράταση.

23:43

84': Kίτρινη στον Φόιθ.

23:41

82': Kίτρινη στον Μπαϊγί.

23:39

81': O Ράσφορντ συγκλίνει προς τα μέσα και κάνει το σουτ, άουτ.

23:38

80': Κόρνερ για την Γιουνάιτεντ. Ο Σο εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:35

77': Διπλή αλλαγή για την Βιγιαρεάλ. Γκόμεθ και Αλκάθερ αντί των Πίνο και Τριγέρος.

23:35

76': Nέο κόρνερ για την Βιγιαρεάλ. Ο Παρέχο εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

23:34

76': Κόρνερ για την Βιγιαρεάλ. Ο Πίνο εκτελεί, ο Τριγέρος κάνει το μακρινό σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

23:30

72': Ο Σο κάνει την σέντρα σουτ από τα αριστερά, ο Καβάνι πίανει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταματά στην πλάτη του Tόρες και στη συνέχεια απομακρύνεται.

23:28

70': Mεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ράσφορντ, αλλά καταλογίζεται ως οφσάιντ.

23:23

64':Ζητούν χέρι οι παίκτες της Γιουνάιτεντ στην περιοχή της Βιγιαρεάλ, o Τορπέν λέει «παίζεται».

23:20

62': Οφσάιντ ο Ράσφορντ.

23:19

Αυτό ήταν το 10ο γκολ του Καβάνι στα τελευταία 11 παιχνίδια της Γιουνάιτεντ.

23:18

60': Aλλαγή για τον Βιγιαρεάλ. Ο Κοκλέν αντί του Μπάκα.

23:16

57': O Φερνάντες κάνει το σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα άουτ.

23:14

Μετά από σουτ του Ράσφορντ, η μπάλα κοντράρει σε παίκτες της Βιγιαρεάλ, στη συνέχεια στον ΜακΤόμινι και στρώνεται στον Καβάνι ο οποίος πλασάρει σε κενή εστία για το 1-1.

23:13

55': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ!

23:12

54': Κίτρινη στον Καπού.

23:11

52' Υποψία πέναλτι υπέρ της Γιουνάιτεντ, με τον Πεντράθα να φαίνεται πως βρίσκει και μπάλα και Γκρίνγουντ. Η φάση ελέγχτηκε από το VAR, δεν υπάρχει παράβαση.

23:07

48': Μετά από γύρισμα στην περιοχή, ο Μπαϊγί δεν διώχνει καλά, ο Μπάκα δεν μπορεί να σκοράρει εξ επαφής υπό την πίεση του Λίντελοφ και η μπάλα απομακρύνεται.

23:04

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.