0
16:39

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:38

Ο Λεβαδειακός κερδίζει με 3-0 τα Χανιά, φτάνει τους 50 βαθμούς και παραμένει στο... ρετιρέ μαζί με τον Ιωνικό.

16:37

Τέλος στο ματς.

16:35

Εκτελείται το κόρνερ από τον Μαρίνο, τρομερό τακουνάκι α λα Ζλάταν του Μυτίδη στο πρώτο δοκάρι και μέσα! 3-0 οι Βοιωτοί.

16:35

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:35

90+2': Κόρνε για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά.

16:34

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:33

90': Ευκαιρία για τα Χανιά! Εκτελεί το κόρνερ ο Μπραμπίγια, πρώτη κεφαλιά του Σουντουρά προς τη γωνία δεύτερη του Πλέγα εξ επαφής και άουτ.

16:32

89': Κόρνερ για τα Χανιά από τα δεξιά.

16:30

86': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Σουντουρά.

16:29

85': Αλλαγή για τα Χανιά. Δημητριάδης αντί Βασιλόγιαννη.

16:29

85': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κωστή αντικαθιστά τον Ενομό.

16:24

Εχει οπισθοχωρήσει μετά το δεύτερο γκολ ο Λεβαδειακός θέλοντας να διαφυλάξει το υπέρ του σκορ.

16:21

78': Κίτρινη κάρτα στον Πολέτο.

16:19

76': Κόρνερ για τα Χανιά από τα δεξιά, διώχνει ο Κονέ.

16:18

74': Ο Μπραμπίγια κερδίζει τις κόντρες και επιχειρεί ένα σουτ από τα όρια της περιοχής και λίγο αριστερά, άστοχο.

16:16

73': Ο Σουντουρά πασάρει για τον Καρλίτο που δοκιμάζει ένα σουτ απέξω, πάνω στον Στογιάνοβιτς.

16:13

70': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Στογιάνοβιτς.

16:10

66': Σουντουρά αντί Διαμαντόπουλου, Καρλίτο αντί Παναγιωτούδη και Μπραμπίγια αντί Τριανταφυλλάκου οι τρεις αλλαγές για τα Χανιά.

16:07

64': Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μαρίνος αντί Συμελίδη και Κονέ αντί Νίκα.

16:06

Ο Μεχία εκτελεί απευθείας το φάουλ, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Κουτζαβασίλης, που βρισκόταν και εκτός θέσης, και 2-0.

16:05

62': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:04

61': Φάουλ για τον Λεβαδειακό σε καλή θέση. Περίπου 5 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά έχει στηθεί η μπάλα.

16:02

59': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Καρτσαμπάς βγαίνει, ο Πλέγας μπαίνει.

16:01

57': Μακρινό σουτ του Ανδρέου, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:57

54': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

15:53

50': Ευκαιρία για τα Χανιά! Τεχνική η εκτέλεση του φάουλ από τον Τριανταφυλλάκο, με το ένα χέρι αποκρούει σε κόρνερ ο Στογιάνοβιτς που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:51

48': Φάουλ για τους φιλοξενούμενους, λίγο έξω από το ημικύκλιο και δεξιά.

15:49

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

15:48

Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καραχάλιος στη θέση του Δημόπουλου και ο Μυτίδης σε αυτή του Μπιανκόνι.

15:33

Ο Λεβαδειακός προηγείται με 1-0 των Χανίων χάρη στο γκολ του Ενομό στο 26'. Στο 40' οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι του Μπιανκόνι.

15:33

Φινάλε στο πρώτο μέρος.

15:33

15:30

43': Ο Διαμαντόπουλος σουτάρει, ο Στογιάνοβιτς αποκρούει αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη λόγω οφσάιντ. Πάντως, ο επιθετικός των φιλοξενούμενων καλυπτόταν οριακά.

15:28

41': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Ο Μπιανκόνι εκτελεί με δύναμη το πέναλτι στο κέντρο της εστίας αλλά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

15:27

Ο Συμελίδης εκτελεί το κόρνερ, ο Ανδρέου πάει να διώξει τη μπάλα αλλά αυτή η βρίσκει στο απλωμένο του χέρι.

15:26

40': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

15:26

39': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά

15:24

37': Οφσάιντ ο Κάσσος, σωστό.

15:23

36': Κίτρινη κάρτα στον Καρτσαμπά.

15:20

33': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Αναστασόπουλος που δεν αποφέρει κάτι.

15:19

32': Ο Μύγας σεντράρει από τα δεξιά, ο Ενομό παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά δε βρίσκει στόχο.

15:18

31': Ο Πολέτο εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από τα αριστερά, κοντά στη πλάγια γραμμή, εκτός εστίας.

15:14

Ο Ενομό μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και σουτάρει με δύναμη, ο Κουτζαβασίλης πάει να μπλοκάρει αλλά η μπάλα παίρνει φάλτσα, του φεύγει μέσα από την αγκαλιά, παίρνει πορεία προς τα δίχτυα και περνάει τη γραμμή σύμφωνα με τον διαιτητή. Απίστευτο λάθος από τον γκολκίπερ των Χανίων και 1-0 οι Βοιωτοί.

15:13

26': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

15:12

25': Έχει ισορροπήσει το ματς η κρητική ομάδα και προσπαθεί να βρει διαδρόμους προς την περιοχή του Στογιάνοβιτς.

15:06

20': Από τον άξονα Δημόπουλος πασάρει κάθετα στον Μπιανκόνι ο οποίος σουτάρει χωρίς δύναμη από τα όρια της περιοχής, με τον Κουτζαβασίλη να μαζεύει εύκολα.

15:03

16': Ο Μεχία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά, απευθείας άουτ.

15:02

15': Ο Συμελίδης δοκιμάζει ένα σουτ από το ύψος του πέναλτι, κόντρα στον Ζιούλη και κόρνερ.

14:56

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά, με τους γηπεδούχους να δείχνουν πιο κινητικοί.

14:51

4': Απειλεί ο Λεβαδειακός! Σουτ του Συμελίδη από θέση μέσα αριστερά, αποκρούει στη δεξιά του γωνία ο Συμελίδης σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

14:47

14:46

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:40

Να σημειωθεί ότι ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του στον πάγκο του Λεβαδειακού μετά και την αποχώρηση του Τζιουζέπε Σανίνο.

14:34

Τα «δελφίνια» στον αντίποδα, είναι πέμπτα με 39 βαθμούς.

14:30

Οι Βοιωτοί βρίσκονται στη δεύτερη θέση, ισόβαθμοι στους 47 πόντους με τον Ιωνικό του οποίου όμως υπερτερούν.

14:26

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα Λεβαδειακός - Χανιά, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.