0
17:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

17:25

Τα Χανιά κερδίζουν με 1-0 τον Ιωνικό και φτάνουν τους 39 βαθμούς. Διατηρούνται στην κορυφή με 47 οι φιλοξενούμενοι.

17:25

Τέλος στο ματς!

17:22

90+4': Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι.

17:19

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:18

90': Διπλή αλλαγή για τα Χανιά. Πλέγας αντί Βασιλόγιαννη και Γκίνο αντί Παναγιωτούδη.

17:17

88': Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι σε χέρι του Σωτηράκου αλλά δεν έχουν δίκιο. Στο σώμα του αμυντικού των Χανίων βρήκε πρώτα η μπάλα.

17:16

88': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Κύργιας αντί Φαζού.

17:14

86': Ο Ομάρ σεντράρει από τα αριστερά, ο Νιάσε παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Κουτζαβασίλης μαζεύει εύκολα.

17:10

81': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:09

80': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Τριανταφυλλάκος αφήνει τη θέση του στον Σωτηράκο.

17:09

80': Κίτρινη κάρτα στον Σουντουρά.

17:06

77': Έχει ανεβάσεις τις γραμμές του ο Ιωνικός αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης.

17:02

73’: Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Νιάσε αντί Γκοτσούλια και Κουϊρουκίδης αντί Παπαγεωργίου.

16:58

Ο Βασιλόγιαννης από τα δεξιά περνάει με εντυπωσιακό τρόπο τον Φαζό, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Παπαγεωργίου στην προσπάθειά του να διώξει βάζει αυτογκόλ και γράφει το 1-0.

16:58

68’: ΓΚΟΛ για τα ΧΑΝΙΑ!

16:55

67': Ο Ρόλε εκτελεί ένα φάουλ από τον άξονα γεμίζοντας στην περιοχή, ο Κοτσώνης παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά είναι εντελώς άστοχη.

16:51

61': Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

16:47

58’: Αλλαγή για τον Ιωνικό, αναγκαστική. Ο Βλαχομήτρος στη θέση του τραυματία Ματσούκα.

16:46

58’: Διπλή αλλαγή για τα Χανιά. Κάσσος αντί Νίκολιτς και Σουντουρά αντί Δημητριάδη.

16:43

55’: Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ματσούκας και ζητάει αλλαγή.

16:42

54': Ο Ομάρ κλέβει από τον Νίκολιτς και σεντράρει από τα αριστερά, ο Μάναλης κάνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή αλλά ήταν αδύναμη και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

16:40

52': Οφσάιντ ο Κάστρο, ήταν σε αντικανονική θέση.

16:38

49': Ο Καρλίτο σουτάρει με δύναμη αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή αλλά ο Ομάρ κόβει.

16:34

46’: Έναρξη του δεύτερου μέρους.

16:18

Χανιά και Ιωνικός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

16:18

16:16

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:15

45': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Εκτελείται το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Κοτσώνη στο πίσω δοκάρι, δεύτερη από τον Ομάρ, η μπάλα περνά παράλληλα με τη γραμμή του τέρματος αλλά ούτε ο Ματσούκας ούτε ο Κάστρο μπορούν να τη σπρώξουν στα δίχτυα.

16:14

44': Κι άλλο κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά.

16:12

42': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μάναλη πάνω στον Διαμαντόπουλο.

16:09

39': Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά! Ο Δημητριάδης σεντράρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Καρλίτο αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής κάνει την κεφαλιά - ψαράκι όμως ο Αναγνωστόπουλος με σπουδαία επέμβαση κρατά ανυπεράσπιστη την εστία του.

16:07

37’: Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Κοτσώνη και καταλήγει άουτ.

16:04

34’: Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Βασιλόγιαννης. Υποφέρει ο άσος των Χανίων, που δέχεται ιατρική φροντίδα. Συνεχίζεται το παιχνίδι μετά από περίπου δύο λεπτά.

16:02

32': Μακρινό σουτ από τον Ματσούκα, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Κουτζαβασίλης.

15:57

27’: Κόρνερ για τα Χανιά από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:55

Να σημειωθεί ότι λίγο πριν από την έναρξη του αγώνα, υπήρξε ένταση έξω από το γήπεδο ανάμεσα σε οπαδούς των δύο ομάδων, με τα πνεύματα να ηρεμούν με την παρέμβαση της αστυνομίας.

15:53

25’: Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Ματσούκας κάνει ένα πλασαριστό σουτ από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής αλλά ο Κουτζαβασίλης πέφτει και αποκρούει σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

15:51

23’: Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Καμαρά, ήταν εκτεθειμένος.

15:44

15’: Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Ομάρ. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:40

11': Ο Διαμαντόπουλος δοκιμάζει ένα σουτ έξω από το ημικύκλιο, δύο μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου η μπάλα.

15:37

Πιο δυνατά έχουν μπει στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι.

15:33

1': Απειλούν τα Χανιά, με τον Βασιλόγιαννη να μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και να κάνει το σουτ υπό την πίεση του Φαζού αλλά τον Αναγνωστόπουλο να αποκρούει.

15:32

15:28

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:25

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ο Ιωνικός είχε επικρατήσει με 0-1 χάρη σε ένα γκολ του Κάστρο στο 45+1'.

15:20

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού στον αντίποδα, είναι πρωτοπόρος με 47 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε με 2-3 από τον Λεβαδειακό.

15:16

Τα «δελφίνια» βρίσκονται στην πέμπτη θέση της κατάταξης με 36 βαθμούς και προέρχονται από εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ξάνθη.

15:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Χανιά - Ιωνικός, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.