1
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:54

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κερδίζει με 0-1 τη Μίλαν χάρη στο γκολ του Πογκμπά στο 48' και προκρίνεται στους «8» του Γιουρόπα Λιγκ.

23:54

Λήξη του αγώνα.

23:53

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Ερνάντες.

23:51

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Σο.

23:48

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:46

88': Καλή στιγμή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Σέντρα του Τζέιμς από τα δεξιά, κεφαλιά του Πογκμπά από τη μικρή περιοχή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:44

85': Διακοπή στο ματς για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Φρεντ. Επανέναρξη στο λεπτό.

23:42

85': Κίτρινη κάρτα στον Κιάερ.

23:39

81': Οφσάιντ ο Ιμπραΐμοβιτς, σωστή υπόδειξη.

23:35

77': Κίτρινη κάρτα στον Νταλότ.

23:32

74': Ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Τσαλχάνογλου σεντράρει από τα αριστερά, ο Ιμπραΐμοβιτς κάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, σπουδαία επέμβαση από τον Χέντερσον με το ένα χέρι σε κόρνερ το οποίο δεν αποφέρει κάτι.

23:31

72': Ντίας αντί Κρούνιτς η τρίτη αλλαγή των γηπεδούχων.

23:30

72': Ο Τσαλχάνογλου σεντράρει από τα δεξιά εντός περιοχής, ο Κεσί παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά δε βρίσκει στόχο.

23:26

68': Οφσάιντ ο Σαλεμάκερς, ήταν εκτεθειμένος.

23:23

65': Διπλή αλλαγή για τη Μίλαν. Νταλότ αντί Καλουλού και Ιμπραΐμοβιτς αντί Καστιγιέχο.

23:22

64': Κίτρινη κάρτα στον Καλουλού.

23:16

59': Κόρνερ για τους Άγγλους από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μαγκουάιρ.

23:10

52': Ο Γκρίνγουντ έχοντας στην πλάτη του τον Κιάερ, γυρίζει και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Τζ. Ντοναρούμα μπλοκάρει.

23:08

50': Διαγώνιο πλασέ του Σαλεμάκερς στα αριστερά της περιοχής, αποκρούει ο Χέντερσον με το ένα χέρι.

23:07

Ο Πογκμπά εκμεταλλεύται την αναμπουμπούλα στην άμυνα της Μίλαν και με σουτ στα αριστερά της μικρής περιοχής σκοράρει για το 0-1.

23:06

48': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

23:03

23:02

Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Πογκμπά μπαίνει στη θέση του Ράσφορντ.

22:48

Μίλαν και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0.

22:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

22:46

45': Ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Τσαλχάνογλου κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Κρούνιτς πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, λίγο έξω.

22:41

41': Απειλεί η Μίλαν. Ο Σαλεμάκερς σουτάρει λίγο έξω από το ημικύκλιο, πέφτει στα αριστερά του ο Χέντερσον και αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:38

37': Στο 55% υπέρ η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους έναντι 45% της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

22:33

33': Κόρνερ για τους Μιλανέζους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:30

30': Εκτελεί το κόρνερ ο Σο, κεφαλιά του Μαγκουάιρ πάνω από την εστία. Βρήκε λίγο και στον Κιάερ η μπάλα, ήταν κόρνερ αλλά ο διαιτητής έδειξε άουτ.

22:29

29': Κόρνερ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τα δεξιά.

22:25

25': Σουτ του Φρεντ εκτός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Τζ. Ντοναρούμα.

22:21

21': Ζητά πέναλτι ο Τζέιμς σε σπρώξιμο του Τομόρι, τίποτα λέει ο Μπριχ. Άπλωσε το χέρι του στο όριο του επιτρεπτού ο στόπερ της Μίλαν.

22:19

19': Κόρνερ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτειντ από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Τζ. Ντοναρούμα.

22:15

15': Ο Κεσί δοκιμάζει ένα συρτό σουτ από μακριά, μπλοκάρει σταθερά ο Χέντερσον.

22:13

12': Σουτ του Φερνάντες από τα όρια της μεγάλης περιοχής, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:08

Με την κλασική κοκκινόμαυρη εμφάνιση αγωνίζεται η Μίλαν, με την τρίτη της ασπρόμαυρου χρώματος και με ρίγες η Γιουνάιτεντ.

22:05

5': Οφσάιντ ο Καστιγιέχο, σωστό.

22:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας

21:54

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:54

Στο πρώτο παιχνίδι στο «Ολντ Τράφορντ» οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες με σκορ 1-1. Οι «κόκκινοι διάβολοι» είχαν προηγηθεί στο 50' με τον Ντιαλό στο όμως οι Μιλανέζοι ισοφάρισαν στο 92' με τον Κιάερ.

21:46

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς της φάσης των «16» του Γιουρόπα Λιγκ, ανάμεσα στη Μίλαν και τη Μάντσεστερ Γουνάιτεντ.