ΤΕΛΙΚΟ στον Ταύρο

16:54

Χαμός μέσα στην περιοχή από 22 παίκτες, το πόδι του Τασουλή στέλνει τον Φωστήρα στα πλέι οφ

16:54

90'+4: Από την εκτέλεση κόρνερ σκοράρουν οι γηπεδούχοι με κοντινή προβολή του Τασουλή

16:54

ΓΚΟΛ Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ!

16:53

90'+3: Δυνατό σουτ του Λεοντίου μέσα από την περιοχή, ο Τζανής πάνω στην γραμμή διώχνει σε κόρνερ

16:52

90'+3: Αδύναμο σουτ του Τεγούση από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει

16:51

Εκτελεί ο Λεοντίου, ο Νικολόπουλος απομακρύνει για τα Ψαχνά

16:51

90'+1: Φάουλ σε καλή θέση για τον Φωστήρα

16:49

Ο τέταρτος ζητά να αποβληθεί ο τεχνικός των Ψαχνών, Θωμάς Γράφας, προφανώς για διαμαρτυρια

16:48

90': Τέσσερα θα είναι τα λεπτά του έξτρα χρόνου. Μπήκαμε στο 88'...

16:45

86': Στην θέση του Κακαρά ο Μουστόγιαννης για τον Φωστήρα

16:44

85': Κάρτα στον Αχείμαστο

16:43

84': Στην θέση του Κρητικού ο Νικολόπουλος για τα Ψαχνά

16:43

Εκτελέστηκε από τον Λεοντίου, απομακρύνουν οι αμυντικού των Ψαχνών

16:42

Ο Λεοντίου εκτελεί, η μπάλα κοντράρει, παίρνει περίεργη πορεία και φεύγει σε νέο κόρνερ

16:42

83': Κόρνερ κερδίζει ο Φωστήρας

16:39

- Η Επισκοπή έχει ισοφαρίσει τον Παναιγιάλειο, 1-1 το σκορ εκεί

16:38

78': Νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Γιαννιώτη! Σουτ του Μπουμάλ μετά από ωραία ατομική προσπάθεια, ο γκολκίπερ του Φωστήρα κρατά το μηδέν και πάλι

16:37

Στον Ταύρο μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο

16:34

- Ο Παναιγιάλειος έχει ανοίξει το σκορ (1-0) με την Επισκοπή

16:33

Και φυσικά ο Γιαννιώτης μ' αυτή την επέμβαση κρατά ''ζωντανό'' τον Φωστήρα ο οποίος θέλει μόνο νίκη...

16:31

72': Ο Λεοντίου ''πουλά'' την μπάλα στην μεσαία γραμμή, ο Μπουμάλ φεύγει στην αντεπίθεση, αδειάζει εύκολα τον προσωπικό του αντίπαλο, φτάνει απέναντι στον Γιαννιώτη αλλά ο γκολκίπερ του Φωστήρα με εντυπωσιακή απόκρουση κρατά το μηδέν

16:31

Την επέμβαση του αγώνα κάνει ο Γιαννιώτης!

16:28

- Ο Παναιγιάλειος είναι στο 0-0 με την Επισκοπή στο 70'

16:27

Ένα 25λεπτο ακόμα για να δούμε το ποιες ομάδες θα ειναι στα πλέι-οφ όσον αφορά το Νότιο όμιλο

16:27

67': Τώρα οι αλλαγές. Εκτός αγώνα οι Μακρίδης, Γκίνο μέσα οι Τεγούσης, Λεοντίου

16:26

Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Τζάκι Ματάισεν. Τεγούση και Λεοντίου θα ρίξει στο ματς ο τεχνικός του Φωστήρα

16:25

66': Ο Πατσατζόγλου εκτελεί, η μπάλα απευθείας άουτ

16:25

Κόρνερ κερδίζουν τα Ψαχνά

16:21

61': Αλλαγή για τα Ψαχνά, η δεύτερη. Στην θέση του Τσούτση ο Ντελέκος

16:20

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, τα Ψαχνά έχουν καταφέρει με σωστή οργάνωση στα μετόπισθεν να μην κινδυνεύουν

16:16

Μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα ο Φωστήρας δείχνει σιγά σιγά να ανεβάζει την πίεση του

16:13

Παρέλαση στον Ταύρο... Κριστιάν Καρεμπέ, Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς και αρκετοί παίκτες του Πανιωνίου βρίσκονται στο γήπεδο

16:12

53': Εκτέλεση φάουλ του Μακρίδη, η μπάλα απευθείας στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου

16:11

Αγγίζουν το γκολ εδώ οι φιλοξενούμενοι

16:10

51': Ο Πατσατζογλου εκτελεί απευθείας, η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη

16:09

50': Φάουλ σε καλή θέση κερδίζουν τα Ψαχνά

16:09

Νευρικό παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή

16:05

46': Τώρα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

16:04

46': Αλλαγή για τα Ψαχνά. Εκτός ο Γκεμίσης, μέσα ο Ντάνιελ Γκπαγκουϊντί

16:03

Στον Ταύρο, επιστρέφουν σιγά σιγά οι δύο ομάδες για την έναρξη της επανάληψης

16:01

Στην άλλη αναμέτρηση που έχει να κάνει με τη μάχη των πλέι-οφ, ο Παναιγιάλειος είναι στο 0-0 με την Επισκοπή στο ημίχρονο

15:47

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στον Ταύρο, 0-0.

15:46

Μεγάλη ένταση και στους πάγκους μετά τις τελευταίες κοκορομαχίες, με τον Φωστήρα να ''φωνάζει'' για την κίτρινη στον Γκεμίση ο οποίος είχε την κοκορομαχία με τον Τασουλή

15:45

Φτηνά την γλίτωσε ο ποδοσφαιριστής των Ψαχνών εδώ...

15:44

44': Από μια κίτρινη σε Σμυρλή και Γκεμίση βγάζει ο διαιτητής Τζήλος (Λάρισας)

15:43

Ο Γκεμίσης φαίνεται να έχει ρίξει κουτουλιά στον Τασουλή

15:43

Κοκορομαχίες και ένταση στον αγωνιστικό χώρο!

15:40

40': Ο Μακρίδης εκτελεί, ο Αθανασόπουλος αυτή την φορά μπλοκάρει σταθερά

15:40

39': Κάρτα στον Ρουγκάλα πριν την εκτέλεση

15:39

39': Ο Μακρίδης εκτελεί, δεύτερο σερί κόρνερ κερδίζει ο Φωστήρας

15:39

Τώρα σηκώθηκε ο γκολκίπερ των Ψαχνών

15:38

Στο έδαφος βρίσκεται ο Αθανασόπουλος, δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

15:38

38': Κόρνερ έχει κερδίσει ο Φωστήρας, για να δούμε...

15:37

Κοκορομαχίες για ένα μαρκάρισμα στον Λύρα

15:37

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

15:35

34': Κάρτα στον Μπουμάλ για μαρκάρισμα στον Τασουλή

15:33

Σε παθητικό ρόλο τα Ψαχνά που έχουν κλειστεί στην άμυνα τους

15:33

Πιέζει ο Φωστήρας

15:32

Σέντρα του Σεχολάρι από αριστερά, άστοχη έξοδο του Αθανασόπουλου, κεφαλιά του Ρουγκάλα από το μισό μέτρο, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

15:32

32': Κοντά στο γκολ ο Φωστήρας!

15:29

Το κόρνερ εκτελέστηκε για τους γηπεδούχους χωρίς να φέρει κάποιο αποτέλεσμα

15:29

29': Κάρτα βλέπει ο Τσούτσης, προφανώς για διαμαρτυρία

15:28

28': Εκτέλεση φάουλ του Μακρίδη, ο Τσούτσης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει κόρνερ για τον Φωστήρα

15:28

28': Κάρτα βλέπει ο Μπακομήτρος για σκληρό μαρκάρισμα στον Αχείμαστο

15:25

Έχει ισορροπήσει κάπως ο Ευβοιώτης Ηρακλής στο τελευταίο διάστημα

15:23

22': Απειλούν τα Ψαχνά. Σε μια από τις γνωστές αγαπημένες κινήσεις του ο Μπουμάλ μπήκε από δεξιά με διαγώνια κίνηση, έφερε την μπάλα στο αριστερό το καλό του πόδι, αλλά το σουτ που έκανε ήταν άστοχο

15:19

19': Γέμισμα του Μακρίδη, ο Αθανασόπουλος βγαίνει, μπλοκαρει και καθαρίζει την φάση

15:15

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο στον Ταύρο, ο Φωστήρας εξακολουθεί να είναι ελαφρώς καλύτερος και να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του

15:12

11': Εκτέλεση κόρνερ του Μακρίδη, ο Ρουγκάλας πιο ψηλά απ' όλους παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα ωστόσο σταματά σε σώματα

15:10

9': Να και ένα σουτ για τα Ψαχνά με σουτ του Μπουμάλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Γιαννιώτη

15:09

Πιο δυνατά έχει μπει ο Φωστήρας, ο οποίος άλλωστε θέλει ΜΟΝΟ νίκη για να μπει στα πλέι-οφ. Στα Ψαχνά κάνει και η ισοπαλία...

15:08

8': Επικίνδυνο μπάσιμο και γύρισμα του Γκίνο από αριστερά, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία του Αθανασόπουλου και φεύγει άουτ

15:05

5': Πρώτο σουτ στο παιχνίδι, το έκανε ο Λύρας, ο Αθανασόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

15:01

Αυτή την στιγμή στον Νότιο όμιλο η βαθμολογία στην πρώτη πεντάδα που μας απασχολεί έχει ως εξής:

15:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι στον Ταύρο

14:59

Η τρίτη ομάδα που διεκδικεί το πλασάρισμα της στην πρώτη τριάδα είναι ο Παναιγιάλειος που την ίδια ώρα παίζει στην έδρα του με την αδιάφορη Επισκοπή

14:58

Φωστήρας και Ψαχνά κοντράρονται διεκδικώντας ένα εισιτήριο, ενδεχομένως και δύο, για τα πλέι-οφ ανόδου

14:56

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στον Ταύρο, 16 βαθμοί κελσίου

14:53

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στον Ταύρο στην κρίσιμη αναμέτρηση του Φωστήρα με τα Ψαχνά, στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Β' Εθνικής

ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Γιαννιώτης, Αχείμαστος, Ζιάμπαρης, Ρουγκάλας, Τασουλής, Γκίνο, Κακαράς, Λύρας, Σμυρλής, Μακρίδης, Σεχολάρι.
Αθανασόπουλος, Τζανής, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Παληγεώργος, Γκεμίσης, Τσιμόντζι, Χρήστος Πατσατζόγλου, Μπουμάλ, Τσούτσης, Κρητικός.
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας). Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Καράμπουλας (Λάρισας). 4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)