2
-
0
20:54

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 2-0 της Παναχαϊκής και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου

20:54

Τέλος του αγώνα!

20:50

Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

20:50

90': Στην θέση του Κοκκίνη περνάει ο Χοτζάλι

20:48

89': Ο Λαζαρίδης έκανε τραγικό λάθος... πάσαρε πάνω στον Κατσίκη και αυτός περνάει με έξυπνο πλασέ την μπάλα κάτω από τα πόδια του αντίπαλου γκολκίπερ και γράφει το 2-0

20:48

ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου!

20:47

87': Νέα καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με ένα πλασέ του Ρόκα, η μπάλα λίγο άουτ

20:46

86': Στην θέση του Μελίσση θα περάσει ο Γιαλούσης

20:45

Ο Μπρέσκα έφυγε ταχύτατα από τα δεξιά, έσπασε την μπάλα προς το πέναλτι αλλά ο Πόνσε πλάσαρε άουτ

20:45

84': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου!

20:44

83': Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό, καθώς ο Λαζαρίδης βγήκε και μπλόκαρε

20:43

Ο Γιενγκά το εκτέλεσε, η μπάλα χτύπησε στο τείχος και έφυγε κόρνερ

20:42

82': Φάουλ σε καλή θέση έχει κερδίσει ο Ολυμπιακός Βόλου για ένα μαρκάρισμα πάνω στον Γιενγκά

20:39

79': Κάρτα σε Γιενγκά - Λίτση για μια κοκορομαχία που είχαν

20:39

Πέρασε ανεκμετάλλευτο, κακή εκτέλεση από τον Μπρέσκα

20:38

78': Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός Βόλου...

20:33

Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Ακόστα αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

20:33

73': Στην θέση του Ακόστα θα περάσει ο Κατσίκης

20:32

72': Δεν έχει ρυθμό το ματς στην επανάληψη με πολλές διακοπές και λάθη στην μεσαία γραμμή

20:30

Κακή εκτέλεση του Γιενγκά, στο τείχος η μπάλα

20:29

68': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό Βόλου, για να δούμε...

20:28

Ένταση ανάμεσα σε Λίτση και Μπρέσκα μετά από μια δυνατή μονομαχία

20:27

66': Όλα καλά με τον άσο του Ολυμπιακού Βόλου, ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι

20:26

Μικρή διακοπή στο ματς αφού ο Ρόκας αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

20:23

63': Στην θέση του Γκαντιάγκα λοιπόν ο Πλέγας

20:23

Ο Πλέγας ετοιμάζεται να περάσει στο ματς για την Παναχαϊκή

20:21

60': Μια ώρα αγώνα στο ΕΑΚ και η Παναχαϊκή ναι μεν δείχνει πιο επιθετική σχετικά με το πρώτο μέρος, ωστόσο ο Ολυμπιακός Βόλου κρατάει εύκολα το προβάδισμα και την πρόκριση

20:18

58': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του σκόρερ Γκούρμα ο Ακόστα

20:18

58': Σουτ του Πόνσε, η μπάλα άουτ...

20:17

57': Κάρτα στον Σπίνουλα για δυνατό μαρκάρισμα στον Πόνσε

20:15

55': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπόζιτς, η μπάλα ψηλά άουτ

20:13

54': Δυνατό σουτ του Κιάσσου, άουτ η μπάλα. Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή...

20:11

51': Πρώτη κάρτα στο ματς στον Λαζαρίδη

20:10

51': Το εκτέλεσε ο Γιενγκά, η μπάλα πέρασε από όλους...

20:10

Για να δούμε...

20:10

50': Κόρνερ κερδίζει ο Ολυμπιακός μετά από προσπάθεια του Μπρέσκα

20:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

20:05

46': Στην θέση του Βιγιαρέχο λοιπόν ο Κοντογουλίδης

20:03

Οι δύο ομάδες τώρα βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με τους διαιτητές

20:02

Στο δεύτερο μέρος η Παναχαϊκή θα ξεκινήσει με μια αλλαγή, αφού ο Κοντογουλίδης θα περάσει στην θέση του Βιγιαρέχο

19:47

Τέλος του πρώτου μέρους

19:47

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

19:46

Παραλίγο να αιφνιδιαστεί ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού Βόλου

19:45

44': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Μπόζιτς , η μπάλα λίγο άουτ

19:41

41': Ο Μπρέσκα βγήκε από διαγώνια δεξιά, σούταρε, ωστόσο η μπάλα έφυγε έξω

19:41

Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους

19:40

Δεν δίνεται καθαρό πέναλτι στον Ολυμπιακό Βόλου για χέρι του Μαραγκουδάκη. Η παράβαση ήταν ξεκάθαρη, μεγάλο λάθος του διαιτητή, Φωτιάδη

19:39

Κίνδυνος θάνατος για την άμυνα της Παναχαϊκής ο αρχηγός του Ολυμπιακού, Μάριο Μπρέσκα, έχει δημιουργήσει πολλά ρήγματα από τα δεξιά

19:38

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου, να διπλασιάσει τα τέρματα του...

19:37

36': Ο Ρόκας βρήκε τον Μπρέσκα, ο Σλοβάκος μπήκε από τα δεξιά, πάσαρε παράλληλα στον Γκούρμα, αλλά αυτός δεν μπόρεσε με τακουνάκι να σκοράρει από κοντά

19:35

33': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κιάσσου, ο Γκίτκος μπλοκάρει σταθερά

19:32

31': Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ από τον Γιενγκά, η μπάλα πέρασε από όλους, δίχως ο Αρβανίτης να μπορέσει να πιάσει την κεφαλιά

19:29

Αρκετές δυνατές μονομαχίες και νεύρα στα τελευταία λεπτά, ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, με αποτέλεσμα το ματς να έχει χάσει τον όποιο ρυθμό είχε

19:26

27': Κόρνερ του Γιενγκά, κεφαλιά του Αρβανίτη άουτ η μπάλα

19:22

23': Ανεκμετάλλευτα πέρασαν αφού οι εκτελέσεις ήταν κακές...

19:22

Στιγμές πίεσης για την άμυνα της Παναχαϊκής, ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει 3 συνεχόμενα κόρνερ

19:20

Ανάβουν σιγά σιγά και οι προβολείς στο ΕΑΚ

19:20

20': Με τον ταχύτατο Σιτόε προσπαθεί να χτυπήσει η Παναχαϊκή, δίχως αποτέλεσμα μέχρι στιγμής

19:16

17': Πιο επικίνδυνος δείχνει ο Ολυμπιακός Βόλου, με την Παναχαϊκή να προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή της, αλλά να έχει προβλήματα στην άμυνα

19:11

11': Ανεκμετάλλευτο πέρασε το φάουλ για τον Παναχαϊκή, αφού η εκτέλεση του Μπόζιτς ήταν κακή

19:11

Με τον Αλέξη Κούγια, ο οποίος έκανε την εμφάνιση του στο ΕΑΚ (παρακολουθει το ματς από την φυσούνα), τα βάζουν οι φίλοι του Ολυμπιακού Βόλου

19:10

Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει η Παναχαϊκή...

19:09

8': Ο Μπρέσκα σέντραρε από τα δεξιά και ο Γκούρμα με δυνατή κεφαλιά από κοντά γράφει το 1-0

19:09

19:05

5': Πρώτο πεντάλεπτο στο ΕΑΚ, αναγνωριστικό παιχνίδι, χωρίς κάποια καλή φάση

19:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

19:01

Eνός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΕΠΟ, Σωτήρη Αλημίση, ο οποίος έφυγε από την ζωή το Σάββατο (14/9)

18:57

5.000 κόσμος περίπου στο ΕΑΚ για να δει το ντέρμπι

18:57

Οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

18:55

Σε πέντε λεπτά περίπου η σέντρα στο ΕΑΚ στην μεγάλη αναμέτρηση του Κυπέλλου, ανάμεσα στον Ολυμπιακό Βόλου και την Παναχαϊκή

Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Μελίσσης, Αρβανίτης, Ρόκας, Ολίσε, Μπρέσκα, Γιενγκά, Πόνσε, Γκούρμα.
Αναπ: Σταυράκης, Μπόρας, Κατσίκης, Καπετάνος, Γιαλούσης, Ακόστα, Ντινόπουλος.