Κακή εμφάνιση από την ΑΕΚ που μένει στο 0-0 απέναντι στον Ηλυσιακό.

17:49

Τέλος του αγώνα.

17:47

90'+3': Αλλαγή για τον Ηλυσιακό. Στη θέση του Κάμπα ο Μίχας.

17:44

90': Κίτρινη στον Σταθάκη.

17:40

86': Σουτ του Κορδέρο έξω απ' την περιοχή άουτ η μπάλα.

17:36

82': Κίτρινη στον Κάμπα.

17:31

77': Κίτρινη κάρτα στον Στρατάκη.

17:29

75': Διπλή αλλαγή για τον Ηλυσιακό. Έξω Τζώρτζης και Κωνσταντίνου, μέσα Φλέγγας και Μητσόπουλος.

17:19

Ο Ράμα γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, πλασάρει τον Σηφάκη αλλά η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι.

17:19

65': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ!

17:14

60': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Πλατέλλας στη θέση του Γροντή.

17:12

Μεγάλη επέμβαση από τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

17:12

57': Τετ α τετ του Ράμα με τον Σηφάκη, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Ηλυσιακού.

17:10

56': Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη.

17:04

50': Μακρινό σουτ του Ράμα, αποκρούει ο Σηφάκης.

17:01

46': Έναρξη στο β' μέρος.

16:45

Μέτρια εμφάνιση από την ΑΕΚ σε αυτά τα 45 λεπτά. Οι παίκτες του Δέλλα ελέγχουν το ματς, αλλά δεν μπορούν διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων και να «πατήσουν» στην αντίπαλη περιοχή. Έτσι έχουν αναλωθεί σε σέντρες και μακρινά σουτ χωρίς αποτέλεσμα.

16:45

Τέλος α' μέρους.

16:44

45'+1': Ο Πόποβιτς εκτελεί απευθείας φάουλ σε πολύ καλή θέση που κέρδισε η ΑΕΚ και στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία του Σηφάκη.

16:43

45': Κίτρινη στον Φραγκή.

16:39

40': Ο Ανάκογλου βρίσκει χώρο λίγο έξω απ' την περιοχή του Σηφάκη, κάνει το σουτ, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:37

39': Σουτ του Κορδέρο εκτός περιοχής, μακριά απ' την εστία του Σηφάκη η μπάλα.

16:35

37': Τώρα γίνεται η αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Ρόβας, μέσα ο Ράμα.

16:33

Ο Ρόβας αντιμετωπίζει πρόβλημα και θα γίνει αλλαγή. Σήκωσε τον Ράμα ο Δέλλας.

16:31

Ο Πόποβιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τζανετόπουλος δεν βρήκε καλά την κεφαλιά και ο κίνδυνος πέρασε για τους φιλοξενούμενους.

16:30

32': Επίκινδυνη σέντρα του Πόποβιτς, ο Ντακόλ βάζει την προβολή, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Σίσκο και έφυγε κόρνερ.

16:22

24': Μακρινό σουτ του Μασούρα δεν ανησυχεί τον Βούρα που μπλοκάρει εύκολα.

16:16

18': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σηφάκης αποκρούει σωτήρια με υπερένταση την κοντινή κεφαλιά που έπιασε ο Τζανετόπουλος έπειτα από σέντρα του Ρόβα.

16:14

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο με την ΑΕΚ να ελέγχει, αλλά να μην έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να βρει ρυθμό και να διασπάσει την αμυντική γραμμή του Ηλυσιακού.

16:03

5': «Απαντούν» οι φιλοξενούμενοι. Κόρνερ από τον Ιωαννίδη, ο Κάμπας παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Βούρα.

16:01

3': Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντακόλ, πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει ο Σηφάκης.