1
23:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:52

Μπενφίκα και Άρσεναλ αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Μικρό προβάδισμα πρόκρισης για τους «κανονιέρηδες» εν όψει της ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης».

23:52

Λήξη του αγώνα.

23:48

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

90': Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ και πέμπτη στο παιχνίδι. Ελνένι αντί Θεμπάγιος και Γουίλιαν αντί Όντεγκαρντ.

23:45

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά...

23:43

85': Κλείνει της αλλαγές της η Μπενφίκα, με τον Τσικίνιο να περνά στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Βερίσιμο.

23:35

77': Τέταρτη αλλαγή για τη Μπενφίκα. Εκτός ο Τααράμπ, μέσα ο Γκάμπριελ.

23:34

76': Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ και τρίτη στο ματς. Πεπέ αντί Ομπαμεγιάνγκ και Μαρτινέλι αντί Σμιθ-Ρόου.

23:33

75': Ο Ομπαμεγιάνγκ βγαίνει φάτσα με τον Έλτον, ο Βερίσιμο τον προλαβαίνει και τον κόβει και στη συνέχεια ο γκολκίπερ της Μπενφίκα μπλοκάρει.

23:31

73': Ευκαιρία για τη Μπενφίκα. Ο Εβέρτον μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ, λίγο έξω.

23:29

71': Κόρνερ για την Άρσεναλ από τα αριστερά, καθαρίζει η πορτογαλική άμυνα.

23:23

64': Διπλή αλλαγή για τη Μπενφίκα και τρίτη συνολικά. Εβέρτον αντί Νιούνες και Σεφέροβιτς αντί Πίζι.

23:22

63': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Τίρνεϊ αντικαθιστά τον Σέντρικ.

23:21

63': Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Ομπαμεγιάνγκ πλασάρει εντός περιοχής και δεξιά, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Έλτον η μπάλα.

23:20

62': Ο Σίλβα ελίσσεται και σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Λένο αποκρούει με τις γροθιές.

23:17

Υπήρξε και έλεγχος από τους VARίστες για περίπτωση οφσάιντ αλλά το γκολ ήταν καθαρό...

23:16

Ο Σέντρικ δέχεται την πάσα του Όντεγκαρντ, γυρίζει μέσα από την περιοχή και αριστερά για τον Σάκα που δεν δυσκολεύεται από κοντά να στείλει τη μπάλα σα δίχτυα για το 1-1.

23:16

57': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

23:13

Ο Πίζι εκτελεί το πέναλτι στη δεξιά γωνία, πέφτει σωστά ο Λένο αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει. 1-0 οι Πορτογάλοι.

23:12

55': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:12

Σέντρα Γκονσάλβες από τα δεξιά, η μπάλα στο χέρι του Σμιθ-Ρόου και πέναλτι. Σωστή απόφαση από τον Τσακίρ... Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο άσος της Άρσεναλ.

23:11

54': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:10

52': Ο Σάκα σουτάρει με το αριστερό από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

23:06

48': Διαγώνιο συρτό σουτ του Πίζι μέσα στην περιοχή και δεξιά, στην αγκαλιά του Λένο.

23:02

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

23:02

Σίλβα αντί Βάλντσμιντ, η πρώτη αλλαγή για τη Μπενφίκα.

22:47

Καλός ρυθμός στο α' ημίχρονο, με την Άρσεναλ να είναι ελαφρώς καλύτερη και να έχει τη μεγαλύτερη ευκαιρία με τον Ομπαμεγιάνγκ στο 19'.

22:46

Φινάλε στο πρώτο μέρος, Μπενφίκα - Άρσεναλ 0-0.

22:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:42

44': Έχει τραυματιστεί ο Σμιθ-Ρόου και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Στο λεπτό συνεχίζεται ο αγώνας...

22:39

40': Κόρνερ για τους Άγγλους από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:35

35': Οφσάιντ ο Ομπαμεγιάνγκ, ήταν πράγματι εκτεθειμένος.

22:32

32': Σουτ του Νούνιες από θέση μέσα αριστερά, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Λένο.

22:29

30': Κόρνερ για τη Μπενφίκα από τα δεξιά, απομακρύνει ο Σμιθ-Ρόου.

22:27

27': Ο Σάκα σουτάρει εκτός περιοχής και δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Έλτον.

22:25

26': Οφσάιντ ο Σάκα, σωστή υπόδειξη.

22:18

19': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Κάθετη του Θεμπάγιος στον Μπεγιερίν, που κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ολομόναχος στο ύψος του πέναλτι ο Ομπαμεγιάνγκ πλασάρει αλλά στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Έλτον.

22:15

Ισορροπημένο παιχνίδι παρακολουθούμε στο πρώτο 15λεπτο...

22:09

8': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Σάκα, ήταν εκτεθειμένος.

22:06

7': Κόρνερ για την Άρσεναλ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:02

3': Οφσάιντ ο Ομπαμργιάνγκ, σωστό.

22:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:54

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 25 Φεβρουαρίου στο «Γ. Καραϊσκάκης».

21:51

Η Μπενφίκα προκρίθηκε ως δεύτερη του 4ου ομίλου, έχοντας αντίπαλους τις Ρέιντζερς, Σταντάρ Λιέγης και Λεχ Πόζναν, ενώ η Άρσεναλ ως πρώτη του 2ου όπου αντιμετώπισε τις Μόλντε, Ραπίντ Βιέννης και Ντάνταλκ.

21:46

Η αναμέτρηση διεξάγεται στο Ολίμπικο της Ρώμης. Ο λόγος είναι η απαγόρευση εισόδου στην Πορτογαλία των ταξιδιωτών από τη Μεγάλη Βρετανία, εξαιτίας της μετάλλαξης του κορωνοϊού που τον κάνει πιο μεταδοτικό. Η κυβέρνηση της χώρας προχώρησε σε αυτή την απόφαση για να μην αυξηθούν τα κρούσματα και πιεστεί ακόμα περισσότερο το σύστημα υγείας.

21:42

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr! Μαζί θα παρακολουθήσε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα των «32» του Γιουρόπα Λιγκ ανάμεσα στη Μπενφίκα και την Άρσεναλ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.